reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

reklama
dziewczyny a powiedzcie mi czy wy kupujecie jakies butelki? jak tak to jakie polecacie a jakie zdecydowanie nie? ja mam jedną z dr browna 60 ml ale chce jeszcze jakas dokupic chyba 125 ml ale nie wiem jaka. Zamierzam karmic piersia ale mysle zeby w zapasie miec w razie czego tez butelki.

Warto mieć jedną w pogotowiu, w razie co później przyda się do herbatki :-) Ja byłam zadowolona z butelek LOVI
 
olciastrzelce - ja mam butelkę chicco bo wygrałam ten konkurs i tam akurat była jako nagroda. Ogólnie butelkę warto mieć w pogotowiu - taką najmniejszą. W razie czego sa w każdym sklepie i można dokupić.
Ja w pierwszej ciązy używałam butelek i wszelkich smoczków Avent i byłam super zadowolona.

Ja też używam butelek, smoczków i podgrzewacza Avent i nie zamieniłabym na inne. Jestem bardzo zadowolona. No i są łatwo dostępne.
 
A te mega funkcje, że niby antykolkowa, to serio tak jest? Czy tylko chwyt reklamowy? Albo te uspokajające smoczki, bo nie wiem co o nich myslec? W ogole planujecie dawac dziecku smoczek? Bo mi tesciowa truje, ze lepiej nie bo pozniej sie dziecko przyzwyczaja i bla bla. Ale ogolnie ja planuje dawac smoczek, tak samo jak uwazam, ze nie trzeba dopajac dziecka ani woda ani herbatkami, jesli jest karmione piersia i ma sie duzo pokarmu. Ale tesciowa ma swoje zdanie na ten temat. Na szczescie ja juz tylko kiwam glowa, a pozniej i tak zrobie po swojemu :)
 
Avent , Avent i jeszcze raz Avent :tak: Ja juz tyle przerabialam tych butelek ze szok, a najbardziej rozczarowaly mnie Tomme Tiippe :no: Wiecznie cos cieklo . Duzo dobrego slyszalam o Dr. Brown

Marcysia ja mam taki od 0-3 miesiecy . Mysle ze to jest rozmiar 62, w mniejsze nie ma sensu innwestowac, najmlodszy mi sie miescil w 56 z dwa tygodnie.
 
Ah i jakie macie te butelki plastikowe czy szklane? Bo mi tesciowa przyniosla w prezencie 4 ale szklane wysokie, z ladnymi wzorkami, z NUKa. I nie wiem czy to dobrze ze szklane, czy nie.
 
Ja zamierzam mieć w razie czego zarówno butelkę, jak i smoczek.
Właśnie nie wiedziałąm tylko jakiej firmy kupić, ale skoro polecacie Avent, to peweni sie na ta firme zdecyduję :tak:
 
Domi - ja miałam plastikowe i cieszyłam się z tego bo mi sporo razy wyleciały na podłogę :-) no i są lżejsze - potem maluch sam sobie taką butlę trzyma.
Bez smoczka nie wyobrażam sobie życia :-) Oczywiście najlepiej jakby nie trzeba było używać, bo podobno na zgryz nie są najlepsze - ale smok jest wybawieniem po rpostu - ktoś kto stworzył smoczki powinien dostać Nobla :-D Są też dzieci, które smoczków nie tolerują i wypluwają- mój smoka uwielbiał i ja też, bo dzięki niemu przespałam więcej nocy i miałam w dzien mniej płaczu :-)

Moja mama też nie wyobraża sobie by dziecka nie poić, dlatego nie rozmawiam na ten temat i tylko przytakuję jak jest tego typu rozmowa.
Ale prawda jest taka, że przy karmieniu piersią niepotrzeba dziecka dopajać - natura wie co robi, to człowiek zaingerował w zywienie noworodka - a co miały zrobić kobiety w jaskiniach czy w średniowieczu itd? Przecież nie dopajały butlami antykolkowymi... ech... :-)

marcysia - ja uważam, że najmniej rozmiar 62, 56 absolutnie nie kupuj. Ja bym się pewnie zastanowila nawet nad 68.
 
reklama
Ja mam kombinezon na rozmiar 3-6 mies. bo miałam okazje odkupić od znajomej - jest sliczny i jak nowy. Ale tez się obawiam czy nie jest on za duzy na noworodka... może jeszcze dokupię taki 0-3mies. ale również używany żeby nie zbankrutować :)
W tym tygodniu kupuje wozek :) Wreszcie! Ale się cieszę, wybraliśmy Bebetto Holland - testowaliśmy w sklepie i przypadl nam do gustu.:-)

Dziewczyny, w Biedronce jest proszek Lovela 1,8kg w b. dobrej cenie ( około 13,50zl, nie pamiętam dokladnie). Oferta wazna do 23go wrzesnia. Dzis kupiłam, zamierzam zacząć pranie i prasowanie ubranek na początku października.

Mam pytanie, ile i jakie pieluszki na początek polecacie kupić ??? myślałam nad Pampers 1 ale nie wiem czy warto takie duże opakowanie około 100 sztuk czy lepiej mniejsze ?? W ogóle jak długo używa się rozmiaru 1 ??
 
Do góry