reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

Dzieki dziewczyny. A co do turystycznego to gdybym miala kupowac to te drozsze poziomowe!! :) absolutnie nie utrudnilabym sobie az tak zycia, żeby kupic z jednym poziomem, ktory jest faktycznie przy tej podlodze. Spokojnie :)
 
reklama
Marcysia kombinezon zdecydowanie grubszy, potem zaraz do lekarza trzeba, szczepienia itp, najlepsze takie rozsuwane na dwie nogi, ja dostalam na 6m taki na jedna i nie uzylam go ani razu bo zle sie go ubieralo.
Łóżeczko moze byc zwykle my uzywalismy tylko 2 lata, musialam zakupic łóżko bo niestety nie chciala w nim spać. Te turystyczne jak sa regulowane to moze i fajne, ale ja dostalam takie co leży dziecko prawie na ziemi, jestem wysoka ale zle mi bylo klasc nawet rocznika tam spać na wyjezdzie. Ale jako kojec jest ok.
 
teraz łóżeczka turystyczne tez sa z regulowana wysokoscia wiec to nie problem ale zauważyłam u siebie w rodzinie że dzieciaczki które byly na codzień w turystycznym zaczeły dużo pózniej samodzielnie stawać niż te w drewnianych łóżeczkach.
Ja poluję na kołyskę do naszej sypialni a do drugiego pokoju wstawimy zwykłe łóżeczko i tam bedzie spało w dzień.
 
Ja kupiłam taką kołyskę a raczej kosz do spania Archiwalne: Łóżeczko - kosz Zielona Góra • OLX.pl (dawniej Tablica.pl)
będę miała do spania na dole bo dla małej dostanę łóżeczko od koleżanki - jej szkrab będzie miał już 2,5roku.

CO do łóżeczka to tak jak dziewczyny pisały i dla mnie wygodniejsze jest drewniane. Do turystycznego z kilkoma poziomami to zwykle ten wyższy jest połówką co wiąże się z dodatkowym materacem. Jeśli jest pełny poziom regulowany to i tak można go używać tylko do momentu osiągnięcia wagi na podwieszenie (uwzględniając dodatkowy materac).

Pamiętać trzeba że niestety średni pozom łóżeczka jest krótko wykorzystywany bo jak maluch zaczyna siadać i podciągać się za szczebelki to trzeba na sam dół dla bezpieczeństwa dać.
Polecam gorąco wyjmowane szczebelki, jeśli macie miejsce odradzam szufladę. Jak macie konieczność wykorzystania każdego metra w mieszkaniu to bywają łóżeczka z szufladą zakrywaną płytą - mniej się kurzy.
Sosnowe łóżeczka często cierpią od ząbków dziecka o ile jest taka możliwość to warto zdecydować się na twardsze drewno mniejsza szansa na zjedzenie i zadrapanie dziecka.

marcysiaa83 praktycznie do 2-3 lat dziecko może spać w łóżeczku 60/120 w większym będziesz musiała kombinować i z ochraniaczami i prześcieradłami. Do tego dziecko lubi mieć raczej ciasno i przytulnie na początku. Sama chciałam takie łóżeczko które rośnie z dzieckiem ale różnice w cenach mnie pokonały. Do tego mój 3 -4 latek wybrał sam wzór z kilku które mu daliśmy do wyboru i miał przyjemność w skręcaniu. łącznie nie wydałam tyle co na jedno które rośnie a teraz oba są użytkowane przez moje dwa szkraby.

Co do kombinezonów to ja osobiście wybrałabym ten ostatni otulacz bo nadaje się do fotelika i wózka. W fotelik zwykle dziecko wkładamy w domu później można dołożyć kocyk jeszcze. Wizyt tak dużo nie ma a zawsze warstwowo lepiej. Koleżanka miała dwa pajace grubsze "misiowate" zakładała jeden na drugi + kilku warstwowy kocyk - i tak całą lekką zimę z małą z końca listopada przehulała. Pytanie jaka będzie zima? Pamiętam że pojawiały się ogłoszenia przed zimą na olx bo nie czarujmy się ale dziecko nie niszczy takiego kombinezonu.

Z wyjść obowiązkowych mamy: do domu, po 6 tyg szczepienie, po 6tyg. usg bioderek... na patronaż lekarz powinien przyjechać do domu tak jest zagwarantowane w kontrakcie z NFZ możemy się przy tym upierać łaski nie robią i 2 czy 3 tyg malucha nie musimy ciągać do przychodni, położna też przychodzi do nas powinna mieć wagę i ważenie odbywa się u nas.

Oj coś się rozpisałam. Radość mnie rozpiera z mojego kosza dla małej :D
 
Dzięki Dziewczyny za opinie ;) Ja chyba się zdecyduję na mniejsze łóżeczko, bo pokój niestety malutki...
A nad kombinezonem to jeszcze pomyślę... Mam mętlik w głowie :/
 
muszę się wam też pochwalić moim nowym nabytkiem:) właśnie kupiliśmy łóżeczko :) wiem że za wczesnie i to dużo ale byliśmy w sklepie z różnymi starociami itd i trafiliśmy łóżeczko za 50 zł:) takie zwykle drewniane tylko materacyk wyrzuce i kupie nowy no i 2 śrubki musze dokupic bo brakuje:) i jak mi je mąż poskręcał to aż się popłakałam ze wzruszenia :) ach te chormony :)
 
OlaSzy fajnie wygląda. Dzieki za pomysł. Pomyślę nad ustawieniem mebli w pokoju i zobaczę co mi wyjdzie ;)
W ogóle to nie mam pojęcia jak w moim mieszkaniu mega gigantycznym (38m) mam zorganiozwać miejsce dla mojej dzidzi. Mam dwa pokoje. My z mezem śpimy w tym niby dziennym, większym, a dla dziecka myślałam zeby ten mniejszy przygotować. Ale każdy mi mówi, ze i tak przez najbliższy rok dziecko będzie przy mnie więc łóżeczko tam gdzie my śpimy. Tylko za cholerę nie wiem gdzie mam je wcisnąć.... Może akurat to łóżeczko co podała link OlaSzy będzie najlepszym rozwiązaniem przynajmniej na razie..... :baffled:
 
Widze ze macie dziewczyny problem z miejscem....ehhh ja niestety to samo :baffled: Mamy sypialnie juz podzielone pomiedzy dzieciaki , 2 starszych razem i 2 mlodszych razem wiec dzieć najmlodszy bedzie musial spac z nami . Mam tylko jedna wolna sciane do aranzacji kącika , juz mi mozg paruje jak to wszystko poustawiac. Jutro jade po komode , lozeczko i jakies polki moze :baffled:

kupuje to co ponizej

komoda ikea HEMNES hemnes-lipasto-laatikkoa__0152647_PE311000_S4.JPG

łózeczko HENSVIK (materac kupie pozniej) Zobacz załącznik 700557

no i posciel ( na chwile obecna jedna CHARMTROLL 20151_chca05a_Baby_textiles_PH123589.jpg

zamówilam dzisiaj lampki cotton balls wziełam tez jakby co z szaroniebieskim95100eeb416a5155dc1fc86b6707d11b.jpg

jeszcze jakas polka i gotowe. ;-)
sypialnie mamy w takim brudnym różu i bieli i szarosci ,jak sie chłopak urodzi to bedzie sie musial z nami przemeczyc w tych kolorkach :-D


Dziewczyny co do tych łózeczek turystycznych to na poczatek wcale nie jest taki zly wybor , swietne lozeczka robi Graco z wibracjami i innymi bajerami , no i sa malutkie w porownaniu z normalnymi turystycznymi.

images.jpgGraco contour electra
 

Załączniki

  • hemnes-lipasto-laatikkoa__0152647_PE311000_S4.JPG
    hemnes-lipasto-laatikkoa__0152647_PE311000_S4.JPG
    17,3 KB · Wyświetleń: 51
  • 20151_chca05a_Baby_textiles_PH123589.jpg
    20151_chca05a_Baby_textiles_PH123589.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 58
  • 95100eeb416a5155dc1fc86b6707d11b.jpg
    95100eeb416a5155dc1fc86b6707d11b.jpg
    10,7 KB · Wyświetleń: 51
  • images.jpg
    images.jpg
    6,5 KB · Wyświetleń: 53
Ostatnia edycja:
reklama
Marcysia - cieszę się, że mogłam pomóc :) Sama się zastanawiam, żeby kupić to łóżeczko do naszej sypialni, chociaż i tak dla dziecka będę przygotowywać osobny pokój. Mam jeszcze ten komfort, że to pierwsze dziecko i akurat pokój "gościnny / pralnia / prasowalnia / graciarnia" będzie zaaranżowana dla Marysi :)

porannakawa - mam tę samą komodę :) ale kupiłam ją nie z myślą o dziecku, do gościnnego, chociaż teraz uważam to za rewelacyjny zakup! Dokupiłam już takie organizery do górnej szuflady - na skarpetki, bodziaki i tym podobne rzeczy;-)
 
Do góry