reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

OlaSz za te żelki z instrukcją gdzie kupić to jakaś nagana powinna być bo teraz mam ochotę a właśnie wróciłam ze sklepu!!
Odebrałam część ciuszków do których wkleiłam linki ale szału nie było bo albo plamka albo zadarte i tylko kilka wzięłam... jutro jadę po kołyskę :D
 
reklama
Auliya Kupujesz taka drewniana czy juz bardziej nowoczesna kolyske ? Wlasnie sie zastanawialam czy nie kupic kosza mojzesza albo wlasnie kolyski :tak:
 
A ja mam dylemat nad zwyklym drewnianym lozeczkiem, a lozeczkiem turystycznym... Bo zawsze do tego turystycznego moge wsadzic twardy materac i przy okazji jak bobas podrosnie to bedzie mial miekkie scianki i glowki nie poobija. A z drugiej strony przeciez my wszyscy w drewnianych sie chowalismy. No nie wiem... Doradzcie cos.
 
DomiPolka ja wolę drewniane łóżeczko ze względu na to, że "rośnie z dzieckiem", ponieważ dzieciątko jak zacznie się przemieszczać będzie mogło się złapać szczebelków i ćwiczyć wstawanie, a jak zacznie chodzić to wyjmę dwa szczebelki (z przodu łóżeczka są zazwyczaj dwa szczebelki, które da się wyjąć) żeby maluch mógł sobie sam z łóżeczka wyjść. Na boki łóżeczka mam ochraniacze. Przy łóżeczku turystycznym ścianki to materiał i siatka i jak dla mnie na wyjazdy super, ale do codziennego użytku już niekoniecznie chyba, że jako kojec.
 
Domi_Polka - zgadzam się w 100% z Meliską. Ja miałam drewniane łóżeczko ze szczebelkami dla malucha, a turystyczne na wyjazdy i czasem jako kojec. Ale nienawidziłam go strasznie ze względu na bardzo niską podłogę - myślałam, że mój krzyż tego nie wytrzyma - odłożenie śpiącego bąbla na samo dno tego łóżka to był niezły wyczyn - nie wiem może są takie turystyczne teraz z regulowaną podłogą, ale ja takiego nie posiadam.
Jestem zdecydowanie za szczebelkowym, drewnianym łóżeczkiem - maluch szybko zaczyna w nim sobie ćwiczyć - no i dużo widzi przez nie, a materiałowe ścianki łóżeczka turystycznego (nawet częściowo z siatki) przesłaniają mu świat i szybko chce się z niego wydostać.
 
Dziewczyny, a ja mam taki dylemat. Nasze dzieci będą zimowe. I zastanawiam się jakiego typu kombinezon kupić... Czy taki ciepły jak kurtki z rękawkami i oddzielnie na nóżki, np taki 62 0-3M NOWY kombinezon +rękawiczki BABALUNO ZIMA (5533485866) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Czy na przykład jakis cieplejszy pajac np PAJAC OCIEPLANY 62 KOMBINEZON Pajacyk na PREZENT (5329126370) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i do tego np Kombinezon Śpiworek + Czapka wyjście ze szpitala (5172698833) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub Uniwersalny Rożek/śpiworek Do Fotelika, Wózka I Nosidełka - Ecru/beżowy - Glück / Gluck - Przewijaki - Sarenka.eu
tO są tylko przykladowe kombinezory i śpiworki. Chodzi mi bardziej o grubość materiałów i rodzaj danego ubrania. Może cos podpowiecie, bo ja oglądam sobie powoli jakieś ciuszki ale nie mam pojęcia w czym ze szpitala i na dwór...
 
i jeszcze pytanie odnośnie łozeczka. Jaki rozmiar? 120x60 czy 140x70?
I czy macie doświadczenie z łożeczkami o różnej cenie? Bo można kupic za powiedzmy 200zł, a średnia cena większości jakie widziałam na necie to 500-600. Są i oczywiście droższe, ale tych nie biorę w ogóle pod uwagę. Czy takie łózeczko za 200zł bedzie gorsze? Może lepiej zainwestować w lepszy materacyk niż samą ramę?
 
Ostatnia edycja:
Wg mnie większe lożeczko się sprawdzi jeśli potem chcesz mieć z niego tapczanik dla dziecka. Ja dostałam łożeczko, więc pozostaje mi kupono materaca. Ale jakbym miała sama kupować to zainwestowałabym w materac, a nie ramę, choć z doświadczenia wiem, że te droższe łożeczka sa bardziej masywne.
 
reklama
Domi_Polka pisze:
A ja mam dylemat nad zwyklym drewnianym lozeczkiem, a lozeczkiem turystycznym...
Do codziennego użytku tylko zwykłe, drewniane łóżeczko ze szczebelkami. Szczerze mówiąc nawet nie wpadłabym na to, żeby kupić łóżeczko turystyczne jako normalne. Krzyż by mi poszedł po pierwszym tygodniu :-p. Poza tym przy podłodze najbardziej ciągnie zimne powietrze, wiec i dla zdrowia średnio. A rosnący Bąbel nie poćwiczy sobie wstawania, nie zobaczy świata... Nieeee.. kicha. My turystyczne mieliśmy tylko u moich rodziców jak na weekend przyjeżdżaliśmy gdzieś Bąbel musiał spać.
Marcysia, tak naprawdę jest bardzo dużo rozmiarów łóżeczek. Jak masz dużo miejsca w pokoju to możesz kupić większe. Sprawdzić jaka jest dostępność odpowiednich rozmiarów materaców oraz pościeli i poszewek dla starszaka. Ja mam mniejsze i zdecydowanie wystarczyło na 2 lata spania, potem kupiliśmy zwykłe łóżeczko bo przeprowadziliśmy się i urządziliśmy Tymkowi jego pokój. Dwulatek średnio ma około 90 cm , więc długość 120 wystarczy.
 
Do góry