reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupy dla mamy i maleństwa

reklama
Ja postawiłam na kosmetyki Hipp-mam płyn do kąpieli,kremik do buźki,kremik na odparzenia i oliwkę ewentualnie,którą kupiłam dla siebie na początku ciąży do smarowania brzucholka ;)
Do tego mam jeszcze sudocrem i płyn Olian(do stosowania po 1 miesiącu życia dopiero).
Co do ubranek to we wszystkich mam wycięte metki,więc "na oko" będę pakowała te mniejsze,ale większość i tak kupowałam z rozmiaru 62 ;)
 
hmmm nigdy nie pokazywała u nic ;) więc taki przewijak kupiliśmy :)
IMG_0043.jpg
 
Jola super, częściej pokazuj zakupki :) fajnie się tak pochwalić.

Violett ja miałam ścielić, ale stwierdziłam że za bardzo się u mnie kurzy, mieszkam na parterze i niestety z ulicy przy otwartym oknie niesie się pył itp. więc przygotowałam wszystko, owinęłam w folię i dałam do szafy. Nie będę tego w ogóle wyciągać. Jak będę w szpitalu to mojemu nie zajmie to dłużej niż 15 minut. A mamy też mało miejsca więc to rozwiązanie jest dla nas najlepsze. Jeszcze teraz jak piorę i prasuję wszystko to się ledwo mieszczę :)
 
Jolu linomag kupilam, jak najbardziej. Krostki na buzce jak sie jakies pojawia to tez spokojnie mozna smarowac :)
Oliwkę mam po Agatce, ale raczej bede uzywala balsamu ktory kupilam do skóry wrażliwej z serii Nivea sensitive. Jesli bedzie ok to zostane przy nim, a jak nie to zamowie La roche posay dla noworodkow-Agatka go do tej pory uzywa bo miala delikatne atopowe zapalenie skory.
Do kąpieli kupiłam tylko płyn, po 1 miesiącu kupię płyn i szampon 2w1.
po porodzie tylko tantum rosa, mysle ze powinno wystarczyc :)
Do szpitala biore te najmniejsze, bo w domu moga byc juz za male. Wiec mysle ze 56-62 wystarczą, tym bardziej ze te rozmiarowki co firma to inne.

A co do Oilatum to podobno po 1 miesiącu zycia mozna stosowac...
 
Ja nie poscielilam i nawet materacyk jest jeszcze w folii i niby mam nie scielic do samego konca.. ale cos mnie ostatnio kusi, zeby juz tak ladnie wygladalo.. ;)
 
reklama
A ja mam pytanie odnośnie kombinezonu - chyba też trzeba go wyprać? I taki mam śpiworek do wózka, z polarkiem wewnątrz, no i nad praniem go się zastanawiam... Wiem że o tym było ale kto by to pamiętał ;)
 
Do góry