reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaczynam starania...

Najlepiej to właśnie kwas foliowy. Ja brałam wcześniej Centrum Materne, ale po poronieniu lekarz powiedział żeby odstawić ten komplet witamin i brać sam Folik 2x dziennie.
Nie wiem czy zażywanie kwasu może mieć jakiś wpływ na skórę, ale raczej wątpie...może to przez przedłużającą się zimę. A nie zmieniłaś jakiś kosmetyków ?!?
 
reklama
Ja też brałam tylko kwas foliowy i raczej nie powinoo to wpływać na cerę. Ale jeśli masz taki problem to spytaj gina bo może Twój orgaznizm jakoś inaczej reaguje. Chociaż według mnie to może jakieś zmainy hormonalne albo po prostu przemęczenie czy coś innego wlywa na cerę. Pozdrawiam
 
Nie wiem czy kwas ma jakiś związek z problemami z cerą ale wiem, że wszędzie o tym piszą, na jakiekolwiek forum bym nie weszła o tym, że powinno się brać kwas parę miesięcy przed planowaną ciążą.
Ja co prawda tez planuję bobasa ale narazie jestem na etapie czekania do wizyty u ginekologa i wtedy sobie pogadam o tym kwasie, niby bez recepty, a jednak nie lubię łykać czegokolwiek takiego bez wiedzy lekarza :-D
 
Witam wszystkie forumowiczki.Mam pytanie. Od 3 miesięcy staramy się o maleństwo i od trzech biorę dziennie jedną tabletkę kwasu foliowego.Bez żadnych witamin.Nie wiem czy to może mieć związek,ale zaczęły mi się problemy ze skórą, których nigdy nie miałam.Mnóstwo krostek na plecach i dosyć dużo mi wysypuje na buzi.Co najlepiej zażywać prze ciążą?Doradzcie:-)

Witaj ponownie!

Przeczytałam właśnie w odpowiedziach na innym forum, że kwas foliowy może powodować wysypkę. Więc może doczytaj ulotkę i jak tak jest faktycznie to zmień na jakieś inne witaminy.
 
Tygrysek, ja jak bylam u gina to rozmawialam o tym kwasie i mowila babka, zebym brala najlepiej metafolin :) chyba tak to sie nazywalo.
 
Ja biorę teraz na polecenie ginka Acidum Folicum Richter 15mg...i jak kiedyś obliczałam to w 1 tabletce jest tyle kwasu foliowego co w 37tabletkach foliku ;-) Lekarz przepisał mi to na receptę i mam brać 1x dziennie
 
Kochane teraz biorę folic na początek ciąży ale kiedyś jak staraliśmy si.ę farmaceutka poleciła mi Elevit - kompleks witamin co prada duzo droższy ale na tym nie zamierzam oszczędzać, ale co w ogóle na ten temat sądzicie? słyszałyście o tym Elevicie ? Koleżanka jeszcze bardzo polecała mi Falvit ! Już sama nie wiem co jest najlepsze ! buziaki :)
 
Do tej pory wydawało mi się oczywiste że w czasie starań o ciążę należy brać witaminy. Co też grzecznie czyniłam. Jednak ostatnio dwóch lekarzy gin. z którymi to konsultowałam, zaleciło jedynie kwas foliowy. Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności że dwóch lekarzy odradziło witaminy i jest to kwestia jedynie ich indywiduanego podejścia do tematu, czy może są jakieś nowe wyniki badań co do wpływu suplementów na ciążę. Jakoś nie przyszło mi do głowy żeby ich dopytać. Co wy o tym myślicie ? czy wasi lekarze też odradzają witaminy na etapie starania się? A jeśłi tak to czemu?
Pozdrawiam
 
reklama
Mój lekarz i położna(ciocia) wrecz nalegali abym brala kwas foliowwy przed ciaza a w ciąży kwas foliowy jak i witaminy dla kobiet w ciąży... Więc tak samo grzecznie czynie to co mi mówią tym bardziej że mam zaufanie do mojej położnej bo prowadzi drugą moją ciąże...Pozdrawiam...
 
Do góry