reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Ten wielorybek też wyglada fajnie, musze o nim poczytac [emoji4]

A ja np. nie bede wydawala pieniedzy na takie rzeczy jak bujaczki, bo uwazam, ze sa niezdrowe dla dziecka i w ten sposob tez oszczednosc bede miala [emoji16]
Te uwagi o tym ze cos jest za drogie kolejny raz sie na forum przewijaja i jakos mysle, ze moznaby je sobie odpuscic :)

Hahaha a co się przejmujesz [emoji16] masz to wydawaj!
Ja też pewnych rzeczy nie kupuje bo będą mi zbędne, a przy innych szaleje a co mi tam [emoji16].
Mąż będzie dziecko kapać. Więc wybrałam mu coś co będzie mu pomocne.
Każdy zrobi wg własnego uznania.

Ale tak jak mówiłam. Ta wanienka tutaj u mnie ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy.
Jedyne co mi się nasuwa, to może być problem w umyciem dupki. Bo to bardziej kubełek niż dłuższa wanienka. I do tego ten poddupnik [emoji6]
 
reklama
Ten wielorybek też wyglada fajnie, musze o nim poczytac :)

A ja np. nie bede wydawala pieniedzy na takie rzeczy jak bujaczki, bo uwazam, ze sa niezdrowe dla dziecka i w ten sposob tez oszczednosc bede miala [emoji16]
Te uwagi o tym ze cos jest za drogie kolejny raz sie na forum przewijaja i jakos mysle, ze moznaby je sobie odpuscic :)
Dlaczego bujaczki są niezdrowe?
 
Dlaczego bujaczki są niezdrowe?

To chyba zależy od tego jaki to typ bujaczka. Pewnie zależy od pozycji jaką dziecko w środku zajmuje.

Ja znowu słyszałam i to po raz setny ze te wszystkie chodziki są bardzo nie zdrowe. I tak samo te Ala krzesełka takie piankowe bez nóżek do sadzania dzieci które jeszcze same nie umieją siedzieć.
 
Czy jakieś doświadczone mamy mogą się wypowiedzieć w kwestii jednorazowych pampersow i kosmetyków? Jakie firmy polecacie żeby nie uczulaly, a przy okazji nie zabijaly cena?

Ja uzywałam pampersa, w rossmanie są w dobrych cenach z ich aplikacją, chusteczki i kosmetyki babydream.
Najbardziej lubie tą markę pieluch ponieważ są chłonne i niezawodne. Wiem, że dużo mam poleca te pieluchy lidla i biedronki, ja uzywałam tylko dada, ale dla mnie były sztywne i mniej przyjemne od pampersów.
 
Czy jakieś doświadczone mamy mogą się wypowiedzieć w kwestii jednorazowych pampersow i kosmetyków? Jakie firmy polecacie żeby nie uczulaly, a przy okazji nie zabijaly cena?
Jeśli chodzi o kosmetyki to drogie wcale nie znaczy lepsze. Fajne składy mają kosmetyki babydream z rossmanna i hipp, poczytaj sobie na blogu Srokao [emoji4]
 
To chyba zależy od tego jaki to typ bujaczka. Pewnie zależy od pozycji jaką dziecko w środku zajmuje.

Ja znowu słyszałam i to po raz setny ze te wszystkie chodziki są bardzo nie zdrowe. I tak samo te Ala krzesełka takie piankowe bez nóżek do sadzania dzieci które jeszcze same nie umieją siedzieć.

Są niezdrowe, w jednym dziecko niechodzące ma chodzić, a w 2 niesiedzące siedzieć. Dziecko robi te czynności kiedy jest gotowe, jego miesnie i kręgosłup. A takie robienie czegoś na siłe w zabawkach sprawia, że maluch może miec potem problemy z kręgosłupem, nieprawidłową postawę, rozwijać się ruchowo później itd.
 
Czy jakieś doświadczone mamy mogą się wypowiedzieć w kwestii jednorazowych pampersow i kosmetyków? Jakie firmy polecacie żeby nie uczulaly, a przy okazji nie zabijaly cena?
Z pieluchami trzeba metoda prob i bledow. Ja na poczatku uzywalam chyba wszystkich, ale najlepsze okazaly sie zielone pampersa. Teraz chcialabym wyprobowac lidlowskie, bo bardzo zachwalane. Kosmetyki swietny sklad ma babydream i fajna cene ;) generalnie o kosmetykach polecam poczytac srokao.pl
 
Czy jakieś doświadczone mamy mogą się wypowiedzieć w kwestii jednorazowych pampersow i kosmetyków? Jakie firmy polecacie żeby nie uczulaly, a przy okazji nie zabijaly cena?

Ja pieluszki na poczatek wybieram jednorazowe ekologiczne ooo takie:
Link do: Eco Baby Nappies

I jak dziszio zacznie wazyc ok 4 kg to przechodze na wielorazowe. Pewnie bede miala kilka roznych firm i systemow, ale podejrzewam, ze tak jak z synem najbardziej bede kochala ooo takie:
Link do: PeeNut Single Pack Rumble - PeeNut - TotsBots

Oczywiscie na wyjacia i jakies dluzsze eskapady pampki beda w uzytku, tylko te eko wlasnie, ale plan jest taki zeby uczyc od malenkosci zalatwiac sie nie w pieluszke. Moze to dziwne itd, ale z synem bardzo sobie chwalilam, a ostatnia pieluszka z numerem dwa w wieku 7 tygodni dzidzia -bezcenne ;) jestem w tym temacie troche skrajna, ale tak juz mam.

Natomiast kosmetyki jakie juz zakupilam, bo akurat stacjonarnie w Mothercare byly na promce to takie:

B3109AB8-6C36-43FD-BF6E-4C57B323D38C.jpeg
 

Załączniki

  • B3109AB8-6C36-43FD-BF6E-4C57B323D38C.jpeg
    B3109AB8-6C36-43FD-BF6E-4C57B323D38C.jpeg
    773,2 KB · Wyświetleń: 330
reklama
Aaaa jeszcze mialam Was zapytac. Moze, ktoras z Was zna, badz tez sie nad tym zastanawia. Kolyska SnuzPod
Link do: SnuzPod<sup>3</sup> Bedside Crib Dusk
Ma ona kilka funkcji, jest wieksza od kosza i moze byc tez dostawka do lozka. Cena za nowa zabija, ale wersje wczesniejsza, ktora jest chyba o 3 cm mniejsza i uzywana mozna u nas kupic juz za £70 w stanie idealnym. Bardzo mocno rozwazam ten wariant, bo bede mogla jej tez uzywac na dole w salonie... co myslicie ??
 
Do góry