reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka / Zakupowe szaleństwa ;-)

Póki co powoli zaczynam kupywać pewne rzeczy dla małej no i dla siebie do porodu.
Ale kasa leci strasznie.

Najgorzej będzie z łóżeczkiem i wózkiem 3w1, bo to największy wydatek. Mój m już chce kupić w czerwcu i zamówić, a ja wolałabym poczekać do końca lipca - pewnie i tak wyjdzie na moje :D

Nie mam pojęcia jakie łóżeczko kupić. Byłam w sklepie, żeby pooglądać i wszystko mi jedno jakie. Myślałam, że kupię takie które się potem adoptuje do tapczanika, ale one takie wielkie są, a i tak do pokoiku muszę jeszcze kupić małą rozkładaną sofę, więc może mała potem będzie spać na tej sofie...




Idę dziś do lekarza.
No i dziś pierwszy raz na szkołę rodzenia.

A poza tym kupiłam trochę ubranek na allegro i mnie babka zrobiła w bambuko. Będę wyjaśniać choć mnie bardzo denerwują takie sytuacje.

Miłego i mimo zapowiadanego ochłodzenia - ciepłego i słonecznego weekendu.
 
reklama
No ja dla siebie juz pewne zakupy zrobiłam kupiłam sobie dwie koszule nocne takie wieksze jedna do karmienia druga nie (ale zamowiłam sobie u znajomej ktora sklep ma taka do karmienia jeszcze jedna) kupiłam klapki takie do szpitala i kilka dodatkowych par majtek i moze to wyda sie komus smieszne ale mam juz to wyprane przyszykowane w szawce w razie jakiegos niespodziewanego wypadku choc mam nadzieje ze teraz to dopiero do szpitala rodzic pojde .... bo teraz jak mnie lekarz po wizycie do szpitala wysłał to w lekkiej du...e byłam bo tylko jedna koszule jakas normalna miałam i mama mi na szybciora kupywała pizamy i koszule bo reszta moich nocnych koszulek nie nadawała sie bo wiecie ja lubie takie fikusne :zawstydzona/y:i nie nadawały sie do pokazywania :-p;-)
 
martusia wlasnie czytalam ze on sie swietnie nadaje do takich terenow gdzie inny wozek by sie rozpadl :p. jeszcze sie porozgladam, ale cos czuje ze chyba ten kupimy. a tymbardziej ze te moje grochow to ma takie dziury itp w chodnikach ze masakra ;/
 
pajkaa mi sie tez on bardzo podoba na zywo w sklepie tez widzialam i tez super, no, ale my wielofunkcyjnego nie bedziemy kupowac bo mamy gleboki
 
Ok odpowiadam MASOWO

zakupiłam mega pakę ciuszków i przyszły
wyprałam, ale ja tam ufam ludziom - UF UFF
więc policzyłam je i oto zaskoczenie ciuszków zamiast 60 to 50 parę nawet jak skarpetki liczyłam jako 2,
poza tym lista na allegro swoją drogą, a to co przyszło również
nawet porównywałam ze zdjęciami i z 8!!! zdjęć nie było ubranek w ogóle, musiałybyć jakieś inne

więc póki co załatwiam polubownie mailując, ale raczej nic się nie da zrobić, bo ona pewna, że wszystko było
ale to nawet goopek dojdzie do tego, że jak policzy ubranka na zdjęciach+te które do mnie doszły i ich nie było to wyjdzie grubo ponad 60, a ja nie lubię jak się ze mnie debila robi!!!
ale jeszcze sobię z nią pomailuje, a jak nic do niej nie dotrze to wysmaruję negatywa, że ho ho. Mimo, że ma same pozytywy.

Zawsze musi być ten pierwszy raz
 
Zastanawiam się nad kupnem rzeczy do szpitala przez net typu podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, majteczki poporodowe - tylko nie wiem jak dobrać rozmiar.

Ten sam problem mam. Jak te majtasy dobrać? :-D
Luźne, czy raczej takie dopasowane?
Luźniejsze wydawały mi się lepsze, bo się lepiej wietrzy i nic nie uwiera.
Ale z drugiej strony, to - z tego co wyczytałam na forum - podkłady stosowane po porodzie nie mają kleju,
więc majtasy luźne to chyba nie najlepszy pomysł, bo niby jak miałoby się wtedy utrzymać na miejscu to ustrojstwo?
A tak w ogóle to jak długo stosuje się te podkłady?
Kiedy wystarcza zwykła podpaska?
Może pytanie wydaje się śmieszne, ale to moja pierwsza ciąża i jestem zielona w tym temacie.
 
reklama
Ten sam problem mam. Jak te majtasy dobrać? :-D
Luźne, czy raczej takie dopasowane?
Luźniejsze wydawały mi się lepsze, bo się lepiej wietrzy i nic nie uwiera.
Ale z drugiej strony, to - z tego co wyczytałam na forum - podkłady stosowane po porodzie nie mają kleju,
więc majtasy luźne to chyba nie najlepszy pomysł, bo niby jak miałoby się wtedy utrzymać na miejscu to ustrojstwo?
A tak w ogóle to jak długo stosuje się te podkłady?
Kiedy wystarcza zwykła podpaska?
Może pytanie wydaje się śmieszne, ale to moja pierwsza ciąża i jestem zielona w tym temacie.

Do szpitala polecam majtki siatkowe, można je kupić na allegro lub w sklepach medycznych i aptekach. One sa obcisłe i świetnie trzymaja podkłady a jednoczesnie sa z siatki więc jest dobre wietrzenie.
Podkladow uzywalam tylko w szpitalu czyli trzy doby, w domu wystarczyły mi juz zwykle podpaski. Za to trwalo to długo bo chyba ze cztery tygodnie
 
Do góry