reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka / Zakupowe szaleństwa ;-)

No ja dla siebie to na koniec pokupuję...

Nie rozumiem jednego bo przecież podkłady poporodowe to te co się rozkłada na łózku i niby jak z tym chodzić??hehe lepiej od razu napisz eże z tym się nei chodzi :p

A tu fotka tego jakby ktoś nie wiedizłą o co chodzi dokładnie...(sa róznej wielkości tyle ze w szpitalu dają takiej)

1_ca36d4ebd02c.jpg


Kupujesz maxi jednym słowem jak najwieksz epodpaski i nosisz na początku te bo leci nieźleee z ciebie a potem juz w domku wystarczą normalne podpaski bo leic jakbyś miała normlany @ i tyle:)

Co do majtek to ja leżąc w łóżku nie miałam w ogóle a tyle co ta podpaskę przełożoną tak aby nie leciało mi prosto tylko na podkłady poporodowe bo tak lepiej mi się goiło wietrzyło bo jednka ciepło i ta ranę z tym @(tak to nazwę)to masakra nie goi się dobrze tak jak najwięcje wietrzyć a jak gdzieś musiałąm isć to zwykłe bawełniane majtasy ubrałam i wsio ;)

DOTI
masakra z tą babka :/ nie daj się tak jak piszesz!!
 
reklama
absorgen_wklady_poporodowe.jpg

Myślę, że chodzi o takie podkłady poporodowe. Można je kupić w aptece i np. na allegro. Są większe i szersze nawet od największych podpasek. W szpitalu takie czasem dają ale dobrze mieć też swoje.

A co do majtek to u mnie w szpitalu nie pozwalali w ogóle nosić, nawet tych siatkowych, położne i lekarze ganiali za to jak zobaczyli.
 
Aha chyba ze o te(zapomniałąm o nich :p)to fakt w szpitalu dają ale ja tak czy siak wole podpaski maxi lepiej wchłaniają(ja nie lubię waty mieć w tyłku a one takowe są)także ich tam na początku używałam a potem swoich miałam zapas :)
 
Trzeba zaciskać nóżki i tyle. A swoją drogą to ganiasz tylko po sali jak trzeba dziecko przewinąć a tak to w rzeczywistości większość czasu spędzasz na łóżeczku. A jak wiadomo, ze nikt Cię akurat oglądać tam nie będzie to można na trochę siatkowe majtuchy założyć.
Po prostu twierdzą, że tam się musi wietrzyć a nie kisić w tych odchodach.

A te podkłady jak dla mnie nie były watowe. Może trochę mniej przyjemne (miękkie) od podpaski ale waty nie czułam.
 
JUMABE one sa takie napuchłe grubaśne bo w środku jest wata /lignina czy coś tam hehe i jedynie oddziela taka siateczka cieniutka:/nie lubię takego czego ja wole podpaski np.always duze maxi są super :))

Co do ganiania po szpitalu to tak jak JUMABE pisze ty nie ganiasz a jesteś na sali z dzieicątkiem a wędrówka to jedynie do łazienki(obok sal sa takze spoko)lub(zależy też od szpitala gdzie ja wole tak jak teraz opisze a domysleć to chyba łątwo sie mozna;))idziesz do rodzinki czy ogólnie gości któzy cię odwiedzają no ale przejdziesz sie raz dwa w majtaskach i tyle a tak to na prawdę dziewczyny wietrzcie krocza nie piecze lepiej się goi :))
 
To moja pierwsza ciąża i dlatego chciałabym zapytać już doświadczonych mam - ile wy się goiłyście po porodzie SN?
Chodzi mi przede wszystkim o to, jak to jest po powrocie ze szpitala?
Problem z siedzeniem to na pewno jest ale jak z chodzeniem?
 
Ja od razu po porodzie chodziłam i jedynie to mi szwy przeszkadzały(miałam takie dwa duże kikuty wystające co mi hacyzły o podpaskę czy koliły jak leżałam)i to było dla mnie nie fajne bo tak to szybko dochodziłam do siebie:)jak zdjęto mi te szwy(7 dni po porodzie)to juz normalnie chodziłam siedziałam nie czułam zadnego bólu bo jak pisałąm te szwy były przyczyną tego...
Ogólnie zależy jak cię zszyją jak pekniesz czy cię natną(mnie nacinano i to lepiej niż samemu peknać w stronę np odbytu bo czesto tak bywa jak samo peknie)...mnie tak zszyto ze u mnie ani śladu bo bliżnie nic nie widac tak jakbym w ogóle sn nie rodziła :D
 
a ja sobie ostatnio poszlałam na zakupkach, ale dla siebie ;-)
jak już odwiedziłąm fryzjera i przefarbowałam włosy na popielaty blond-wyszedł oczywiscie ciemniejszy niż na opakowaniu :-D, ale przynajmniej odrostów nie bedzie widać tylko moje siwe pasemka :-D
czas na letnie ciuszki: spodenki 3/4 z lnu, bawelniane szorty, bluzeczka na ramiaczkach i śliczna, kolorowa sukienka w stylu hipiie :tak:
a dla maluszka body z rysunkiem i napisem: Jestem waszym Supermanem :-D
no i przy okazji oblukałam wóżki
wpadł mi w oko taki za przystępna cenę (3w1 +parasolka)
Quatro 4 WYPRZEDAŻ!!! - Wózki - Producent wózków dziecięcych Adamex
 
reklama
a ja sobie ostatnio poszlałam na zakupkach, ale dla siebie ;-)
jak już odwiedziłąm fryzjera i przefarbowałam włosy na popielaty blond-wyszedł oczywiscie ciemniejszy niż na opakowaniu :-D, ale przynajmniej odrostów nie bedzie widać tylko moje siwe pasemka :-D
czas na letnie ciuszki: spodenki 3/4 z lnu, bawelniane szorty, bluzeczka na ramiaczkach i śliczna, kolorowa sukienka w stylu hipiie :tak:
a dla maluszka body z rysunkiem i napisem: Jestem waszym Supermanem :-D
no i przy okazji oblukałam wóżki
wpadł mi w oko taki za przystępna cenę (3w1 +parasolka)
Quatro 4 WYPRZEDAŻ!!! - Wózki - Producent wózków dziecięcych Adamex

Bardzo mi się podoba ten wózek, to był pierwszy typ, który oblukałam w sieci. Fajne jest w nim wszystko, design, lekkość, duży kosz na zakupy, małe wymiary po złożeniu...:-) Tylko jest problem z tym, że nie mogę go nigdzie znaleźć, żeby obejrzeć go na żywo:-( A kota w worku jednak nie chciałabym kupować, dlatego patrzę też za innymi, ale ten Quatro przebija z wyglądu wszystkie. I ten kolor, który jest jako modelowy podany - cudny!!! Mój wymarzony:-)


WÓZEK Wielofunkcyjny 3w1 QUATRO 3 QUATRO 4 PROMO ! (2319782003) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry