reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci

octenisept jest bezpieczny, łagodny w użyciu i skuteczny - zabija wszelkie zarazki, ja mam litr w mojej zasobnej apteczce :D

pamiętam jak w szpitalu po porodzie mnie w kroku swędziało (bo mi się jak zwykle sprawy pęcherzowe odzywały) - to miałam układ z jedną pielęgniarką :) jak przychodziła na swoją zmianę to szłam z nią do zabiegowego, majty w dół, i mi małe psik-psik octeniseptem robiła :)
 
reklama
ja mam nawilzane gotowe waciki, pudelko
nie wiem jak Wy ale ja po porodzie na opuchlizne bede stosowala altacet, oczywiscie nie na rane(jezeli taka bedzie) ale na sama opuchlizne, stosowalam po malej, rewelacja, poradzila mi polozna
 
Ewa wg najnowszych trendów teraz się już pępka nie robi spirytusem tylko octamiseptem ;-) i to z różnych rejonów Polski mnie takie sygnały dochodzą. Nie gmera się przy nim tylko psika i już

Ja mam gdzieś takie trendy. Frankowi psikaliśmy octeniseptem i nie dość, że odpaść nie chciał, to jeszcze się ślimaczyć zaczął. A psikaliśmy często gęsto. Przyszła położna, spirytus poszedł w ruch dwa razy dziennie, delikatnie przemywaliśmy patyczkiem, no i po dwóch dniach śladu nie było - pięknie zasklepiony pępek, bez żadnych problemów.

Trendy trendami, ale stare sposoby czasem lepsze ;)
 
MieMie w aptece się to kupuje.

Ja pierwszy pepek robiłam spirytusem ale ten zrobię octanistptem i porównam ;-) koleżance odpadł pępęk w 4 dobie po octanisepcie a pierwsze dziecko tak jak ja robiła spirytusem i po dwóch tygodniach. Pewnie to od pepowiny zależy ale spróbuje :-D

kruszki a gdzie miałas tą opuchliznę, że głupio zapytam :confused:
 
ja czytałam w necie że octenisept jest świetny do ran, ale do pępka średnio się nadaje. nie wiadomo właściwie dlaczego, ale są problemy
a w sumie w octenisepcie też jest etanol ;-) tylko w mniejszym stężeniu niż spirytus
 
Inna rzecz, że octen. naprawdę jest niezły, np. na odkażanie ran potem - zamiast wody utlenionej. Nie szczypie. Sprawdzone - Franek nabija sobie 13 guzów tygodniowo, a kolana ma wiecznie zdarte ;)

Ja go chyba jeszcze mam. Będę przemywać spirytusem, a oct. psikać co jakiś czas. Dwa w jednym ;) Ale ze spirytusu nie zrezygnuję.

No i te waciki ze spirytusem mnie nie przekonują - ciężko wacikiem wszędzie dojechać, no i nie wiem, jak mocno są nawilżone. Lepszy patyczek do uszu :)
Spirytus kupiliśmy od razu 70%, żeby nie rozcieńczać. A potem Mąż zużył go na nalewkę :D :D :D
 
reklama
no w sumie nam odpadł pępek chyba jakoś też późno, ale się goił ładnie i nic się nie działo. do tego kąpałam Natalię w wiaderku więc moczyłam pępek wodą, a z tym octeniseptem też jakoś nie przesadzałam, może 2 razy dziennie robiłam nim? spirytusu nie używałam ale na pewno też jest OK :) byle nie salicylowy - niektóre położne i taki ponoć polecają...
 
Do góry