reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla sierpniowych skarbeczkow :D

Jesli bedziesz uzywac butelki czesto to chyba warto. Nie wyobrazam sobie gotowania wszystkiego za kazdym razem po sciaganiu i karmieniu...

A do mm przydaje sie tez czajnik z czujnikiem temp - w nocy od razu masz wode gotowa. Tylko prad zre :-(
 
reklama
Dokladnie, wszystko zalezy od czestotliwosci uzywania. Przy piersi takie gadgety niepotrzebne.
Poza tym to nie musi byc decyzja na teraz, sama sie przekonasz czy sie przyda.
 
Zależy kto jak planuje. Niektóre planują karmić piersią bo tak zdrowo i wygodnie inne chcą przyzwyczajać do butelek. I tak wszystko wyjdzie w praniu :)
 
Dziewczyny, czy Wy też macie jakieś dziwne teorie, na temat jedzenia w ciąży i innych rzeczy?
Przypomniało mi się jak powiedziałam u mnie w biurze, że jestem w ciąży. Moja szanowna koleżanka J, która ma termin 3 tyg przede mną. Nakazala mi kąpiel w 36.6 st C (ona brała kąpiel w bluzce bo jej zimno było), zabranila mi jedzenia pasztetu, wątróbki, jagód i wielu innych rzeczy. Paznokcie powinnam malować tylko specjalnymi lakierami dla ciężarnych. A jak usłyszała, że opalalam się z brzuchem na wierzchu to prawie zeszła na zawał.
 
zuza, pasztet i watrobka barzo uzasadniona, jesli pasztet ma wsobie duzo tej watroby. witamina A, ktorej jest masa w watrobce jest szkodliwa dla rozwijajacego sie w pierwszych tygodniach (bodajze do 16tyg, ale nie pamietam dokladnie) ciazy, w zwiazku z czym w suplementach dla ciezarnych witaminy A nie uswiadcvysz, albo beda w duzo mniejszych niz normalnie ilosciach.
kapiel powy
zej 40stopni jest zwyczajnie niebezpieczna w pierwszym trymestrze, bo temperatura prowadzi do wiekszego ukrwienia i tym samym moze wywolac krwawienie. w pozniejszej ciazy obluznia miesnie, stad jest zalecana w okresie okoloporodowym.
jagody niemyte jak i inne lesne owoce moga byc
zanieczyszczone toksoplazmoza i bąblowcem (chyba dobrze pamietam) ale wystarczy dobrze umyc goraca woda i problem znika. ja cala ciaze jem jagody ;)
opalam sie
z brzuchem na wierzchu, choc rzeczywiscie istnieje ryzyko plam hormonalnych (ja am to gdzis, bo i tak cala w bliznach jestem) a witamina d jest mega potrzebna.

 
Chodzi o kąpiel w 36.6 a nie 40. Nie wyobrażam sobie kąpieli w 40 stopniach ;) pasztet (domowej roboty z dziczyzny) jem od początku ciąży, wszystkie możliwe owoce równiez, nawet sushi nie pogardze. Podczas gdy niektórzy tak wymyślają, że wychodzi na to, że z wszystkich zdrowych rzeczy nie możesz jest nic. Takie teorie ma moja szanowna koleżanka, przynajmniej mi poprawiala codziennie humor siedząc w pracy :)
 
Nadmiar witaminy A jest szczególnie toksyczny dla rozwijającego się płodu. Dlatego kobiety w ciąży nie powinny spożywać suplementów diety zawierających witaminę A. Przedawkowanie witaminy Apowoduje wystąpienie wodogłowia, małogłowia, wad wrodzonych twarzoczaszki oraz choroby układu krążenia.
a wit a dosc latwo przedawkowac, bo jest w wielu produktach i rozpuszcza sie w tluszczach.
 
A co do opalania z brzuchem na wierzchu. Jej myślenie to było raczej jak ja mogę siedzieć na słońcu i narażać moje dziecko na działanie takiej temperatury. No ale tak to jest jak kapie się w koszulce, żeby wytrzymać jakoś z zimna :)
 
reklama
36.6 ;) to bzura.
sushi.... ro
znie, bo jesli zjesz sashimi, to ryzyko listeriozy duze. a listerioza wiadomo co powoduje.
pas
ztet z dziczyzny, czy czegokolwiek oprocz watrobki i w dodatku wlasnej roboty jak najbardziej ok! sama jem (moj m robi)
kupne to inna historia.

ja sushi odstawilam, choc kocham miloscia slepa, wlasnie
zwz na listerioze. to samo z rybami wedzonymi na zimno.
 
Do góry