reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

reklama
no to nie jest kuśwa 2400!!! chyba ich wszystkich tu posrało :szok:
Catedra podaj jakieś namiary na ten sklep!!!
przyjadę

OLSZTYN. BOBAS DH GRACJA ul. Wyszyńskiego 7 tel. 089 5390411

wiem kochasz mnie:-D:-D:-D

jak Ci się nie chce jechać to spróbuj zadzwonić. Kurier kosztuje koło 50 zł... a podejrzewam, że jak tam zadzwonisz to też Ci go wyślą ze sklepu ;-).....

albo po drugiej stronie ulicy jest druga hurtownia i mają go 50 zł taniej ale nie wiem czy ze wszystkimi dodatkami bo nie wypytywałam
 
oliwke i krem do pupy bede kupowac bambino:tak::tak: mydełko też bambino:tak:
jakos najbardziej ufam bambino
jedną butelke raczej wypadałoby kupic- bo co by blo gdyby- wystarczy Ci póki co mała-nawet 150 ml:-) tak mi mówili i tak kupiłam:-):-):-):-)

do paznokci kupie sobie taki zestawik- nie wiem jeszcze czym bedzie mi lepiej obcinac- czy nożyczkami czy obcinaczem:-)
co do bambino to nie lubie zapachu myślałam oJ&J ale podobno uczula wiele dzieci i teraz sie boje a uwielbiam tę lawendową serie...
i mysle nad kremem do pupci oliwką i płynem do mycia ciała
prnaten a sudocrem jakiś mały kupie na wszelki wypadek...
tu jest cała seria penatenu -wemnie penaten zawsze wzbudzał zaufanie czy może jednak ktoś testował i uczulił jakiegoś maluszka?

co do zestawików to jakiej firmy bo pewnie zestaw zestawowi nie równy jeśli chodzi o paznokcie!

to czekamy na zdjęcia:-)
a z tymi dostanymi ciuszkami to tak jest ze człowiek się niby cieszy ze dostał i nie musi pieniędzy wydawać bo i tak tyle wydatków jest, ale z drugiej strony jak nie kupować dla swojego maleństwa. gdybym nic nie kupiła to bym była baaardzo nieszczęśliwa ;-)



mamusia nie przejmuj się najważniejsze rzeczy już masz. Ciuszki też zdążysz kupić.
Z tego co pamiętam to twoja dzidzia na usg nie była duża więc nie wiem czy ubranka nie powinny być też mniejsze. Moja kuzynka kupowała same większe ubranka a dziecko urodziło się małe i nie miała nawet co w szpitalu mu założyć bo wszystko miała za duże. Babcia na szybkiego jej kupowała i przynosiła.

Ja kiedyś też mówiłam że używanych ubranek też nie chcę ale jak widzę jakie śliczne są w szmateksach, do tego niezniszczone a bardzo często i z metkami za niewielkie pieniądze to kupuje. Jednak zakup nowej wyprawki dużo więcej kosztuje.

A twój M ma całkiem inne podejście niż mój:-) Bo moje słonko z 2 mies temu mówi do mnie tak: mam znajomego co ma sortownie ubrań, może kupie worek ubrań dla dziecka??:szok: Sprowadziłam go na ziemię bo kolejnego worka ubrań bym nie zniosła;-)

Do paznokci ja również kupuje zestaw nożyczki i obcinacz.
Co do kremów do pupy to nie wiem czy czytałaś ale zdania mam na forum są podzielone. Ja też miałą z tym problem i poczytałam na innych forach co mamusie polecają i zdecydowałam że będę stosować linomag baby ( można kupić w aptece i kosztuje ok 7 zł). Mamy bardzo go chwaliły podobnie jak alantan (ale nie jestem pewna czy tak to się napewno nazywa :-)). Na odparzenia sudocream.

do kąpieli kupiłam oilatum soft. Drogi ale podobno nie trzeba stosować po nim oliwki i nie za często uczula. Mam 0,5l i jak zacznie się kończyć to będę powoli wprowadzać nivea baby nutri sensitive, bo też czytałam pozytywne opinie.

Oliwki narazie nie planuje stosować chyba że skura będzie bardzo przesuszona to wtedy ale o firmie narazie nie myślę. a johnsona często uczulają

Ciężko doradzać z kosmetykami bo to i tak będzie odbywać się na zasadzie prób bo nie wiadomo czy coś będzie uczulać dzidzię czy nie.
zdecydowałam sie na penaten na wszystko ... aJ&J lawendowy sptóbuje jak będzie miałatak z 3-4 miesiące może nie będzie uczulał...
ech chyba masz racje co do rozmiaru miejszego -chyba pare kupie -2-3 kompleciki na wszelki wypadek najwyzej dokupie ale masz racje ze coś musze miec a właśnie wystarzy 56 bo widziałam rozmiar50 ale niewiem czy to nie przesada?


010i3e3kw7rgahp7.png


Mi lekarz powiedzial jak bylam na usg 3d ze nie bede miala duzego dziecka.
Obecnie mala wazy1200g
wiec napewno rozmiar 1 bedzie dobry.
a duże to jakie ?
ja na 3D nie byłam i chyba nie pójde bo brak kaski a jeśli chodzi o samą diagnostyke to podobno nic więcej nie daje to tylko bajer dla rodziców- kusi mnie ale...




 
akademia rozkłada się przy wejściu do ZOO w Chorzowie, w godzinach 11-18.
Nie sądzę by mozna tam było kupić wózek, to impreza firmowana przez pampers. znalazłam taki opis:
Opis

Akademia Zdrowego Rozwoju Instytutu Pampers to wyjątkowa akcja edukacyjna dla rodziców maluchów do 3. roku życia.

Rodzice mają okazję poznać fascynujący i pełen wyzwań świat swoich dzieci, aby dowiedzieć się, jak lepiej wspierać ich rozwój.

W Akademii eksperci Instytutu Pampers będą przeprowadzać rodziców przez trzy etapy rozwoju dziecka i na poszczególnych stacjach wyjaśnią, jak ogromne znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju ma właściwa pielęgnacja jego skóry.
Na stacji "W łonie mamy" rodzice będą mieli okazję przekonać się między innymi, co słyszy rozwijające się maleństwo i jak rodzi się jego więź z mamą.
W "Świecie Noworodka" eksperci Instytutu Pampers pokażą ogromne znaczenie zmysłów w rozwoju maluszka – przede wszystkim zmysłu dotyku, który pomaga maluszkowi poznawać świat.
"Świat dziecka w 1. roku życia" to okres niezwykle intensywnego rozwoju, nauka chwytania przedmiotów czy siadania, dlatego na tej stacji dorośli mogą przypomnieć sobie, jak trudno było postawić pierwszy krok.
W "Świecie dziecka 2. i 3. roku życia" przychodzi pora na naukę samodzielności – ubierania się, rysowania czy jedzenia. Eksperci poradzą rodzicom, jak wspierać rozwój samodzielności i tożsamości płciowej dziecka.

Wizyta w tegorocznej Akademii Zdrowego Rozwoju to dla rodziców także doskonała możliwość wymiany doświadczeń i porad miedzy sobą.
ech nawet o niej nie wiedziałam może też sie pojawię zobacze jak będe się czuła
mam powoli wrażenie ze jakies fatum nademną ciązy bo na początku zagrozona ciąza potem infekcja teraz dalej mam dużo cuktru w moczu choc krzywa wyszła dobrze-na glikometrze była robiona to z normalnego badania krwi i moczu i z codziennych pomiarów moczu na paskach wychodzi cukrzyca aaaaa.......
ale jak będe sie dobrze czuła to chyba tam podjade sobie tramwajem!


Ja i shenkoka prowadzimy ciążę u dr Wieczorka - dyrektora szpitala na Łubinowej.
Jesli się nie zdecydujesz na Jaworzno to najwyższy czas na wizytę konsultacyjną na Łubinowej bo je robi się z tego co wiem w ok. 30 tc.
Czemu cesarka? Masz wskazania zdrowotne?

ostatnio wiele słyszałam pozytywów ale też ze mają mase ludzi i mega obłozenie i ze nie wystarczy już jedna wizyta tylko3 po200zł czyli 600zł wiec sporo a do tego mój lekaż jest dyrektorem na ginekologi w innym szpitalu i niewiem chciała byn Łubinową ale nie mam kasy
do tego cały bubrzet sie sypie
teściowie obiecali że funduja fotelik ale teraz jak chcieliśmy go odrazu z wózkiem zamawia to słyszymy czy nie moze by po porodze czemu już ze ten za drogi a jak usłyszałam że uwaga cytuje "w marketach są dosłownie9 razy tańsze"to powiedziałam mężowi z w takim razie my sami ten fotelik kupimy a taki z matketu za50 zł z plastiku ktury od podmuchu sie połamie to sobie mogą wsadzic...naszczęscie mnie poparł...ale jesteśmy przez to pół tyś to tyłu z kasą do tego mam znowu milion badań z powodu cukru wszystkie płatne a mąz - górnik wczoraj a właściwie dzic bo w nocy wczoraj na dziś(tam praca 24na dobe bo tam i tak zaWSZE CIEMNO WIĘC4 ZMIANY)ale w zeszła cnoc w pracy wbił sobie siekier w kolano nie cała tylko mu po drewnie z rygluwki zjechała w kolano i ma dziure w kolanie osioł sie uparł i dziś znów do pracy poszedł a ledw chodzi - jak mu opatruneczek na kolano robiłam rana ma może z3cm ale jest perfidnie głęboka-pomyśle to mi sie słabo robi jak ja zobaczyłam to myslałam ze odlece tak mi sie słabo zrobiło ale właśnie niewiem czy da rade czy na L4 nie pójdzie a wtedy 80% ma płacone iniema dodaku ścianowego więc sporo niższa pensja i nie wyrobimy z kasą na3 wizyty by rodzi na łubinowej ostatnio byłam tak zła ze stwierdziłam ze złosci ze se sama urodze w domu bez niczyjej pomocy- wiem głupia obrażalska zosia samosia wrrrrr ale tak poważnie to finansowo czarno widze te 2-3 miesiace oby mała sie nie pchała na świat za wcześnie tak koło 15-20 pazdziernika to będzie wszystko kupione bo ostatnie zakupy-kosmetyki itp będa po 10 pazdziernika kupowane a termin mam na27 !

cześć dziewczyny;) POMOCY!
--------------------------------------------------------------------------------
pojawiłam się tu dzisiaj ponieważ od dwóch dni mam problem...moje dziecko zgubiło swoją ukochaną zabawkę,szaro-różową myszkę wys.ok.25cm z napisem love me na brzuszku.nie może bez niej spac,o jedzeniu też nie mam mowy,cały czas ryk i zawodzenie.majka ma rok i 8 mies. i trudno mi wytłumaczyc jej,że Myszki juz nie ma.Przeszukałam wszystkie sklepy w okolicy,ale takiej nie znalazłam.dotarłam do tego,że ta mysz była kupiona ok.4 lat temu w carrefourze.CZY KTÓRAŚ Z WAS POSIADA MOŻE TAKĄ MYSZKĘ I MOŻE MI JĄ ODSPRZEDAC???BŁAGAM!!! zabawkę mam na wielu zdjęciach,wię w każdej chwili mogę przesłac fotę.Pomóżcie,proszę...
ojjjjjjjj biedna Majka niestety nie mam takiej myszki ale wrzu fotke jak bym taką gdzieś widziała to dam znac!
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny! ja dzis widziałam wózek za uwaga 12400zł :szok: concord neo z włókna węglowego!!!!! zastanawiam się, czy urodziłby za mnie za tą cenę..kto w ogóle wymyśla cos takiego :confused: ..a kto to kupuje :confused:
 
Faktycznie cena powalająca - za to można już nie najgorsze małe autko kupić :-D

Mamusia88 życzę zdrowia dla Twego chłopa i oby Wam się tam poukładało finansowo :happy2:
 
witam wieczorową porą;-)
prezentuję najnowsze nabytki dla BIANKI

kobinezoniki od mojej siory po jej dzieciaczkach, już wyprane i pachnące od rozm52 wzwyż
a ostatnia fotka- misiowa wyprawka kupiona przez moją babcię, a prababcię BIANKI;-)

Jak zwykle wszystko ładne:-)Też mam manie kombinezoników:-D

Też mi się wydaje że cena 1300 za wózek XL z 2008 to sporo , ja też go mam i specjalnie kupiłam wersje 2008 bo mi ten odcień zielonego bardziej się podobał dałam w sklepie ok 900-1000zł razem z moskitierą folią i dopinanymi ochronkami dokupiliśmy tylko fotelik z wersji 2009 x-car może troche bezpieczniejszy nie wiem na tym wole nie oszczędzać , zapłaciłam ok 350-400zł

Ja ma komplecik do paznokci chyba campol kosztował 9 zł i wydaje mi się ok, nożyczki są śmieszne bez czubków:tak:
 
reklama
Faktycznie cena powalająca - za to można już nie najgorsze małe autko kupić :-D
mój mutsy prawie 3 lata temu kosztował 3tyś:szok: (stelaż, nosidełko, gondola, spacerówka, torba) czekałam na niego 3miesiące:szok: ale opłacała się inwestycja bo dwójka się wyjeździ;-) jedyne co to mam felgi porysowane :baffled: muszę zanieść do lakiernika samochodowego może da się coś z tym zrobić:tak:
 
Do góry