reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

reklama
ja wózek kupie używany... wolę dać 1500 za naprawdę dobrej firmy wózek niż 1000 za jakiś beznadziejny... a ubranek szukam zarówno w sklepach jak i w szmateksach... kiedys wkleję fotki jakie rzeczy pokupywałam w lumpeksach:tak:zdziwicie się :-)
 
a ja posciel kupilam przy Zuzi a dopiero teraz zaczełam korzystać z kołdry, poduszka dalej czeka na lepsze czasy, Teraz wiem, ze to zbedny wydatek :-) Maluszki najpierw spia w becikach, jakies kocyki, śpiworki na zime zeby sie nie rozkopywało etc i kołdre przekłada się z kata w kąt, a noworodka nie kładzie sie na poduszkach.
ja bym przemyślała ten zakup, nie wydaje mi się niezbędny conajmniej przez pierwsze pół roku.

OOOO dobrze ze napisałaś bo właśnie się zastanawiałam nad tym po kiego grzyba używa się rożków i raczej tak jak planowalam zakup koldry to teraz sobie odpuszcze. Ale mam pytanie czy na zime to rowniez wystarczy??
 
U nas tez posciel przydala sie dopiero o wiele pozniej. Moj synek ma 3 latka, na poduszce spi od roku, a z kolderki korzystamy moze od 6 m-cy. Od malutkiego byl nauczony, ze spi w spiworkach i jemu i mi bylo wygodnie, nie musialam sie martwic, ze w nocy sie rozkopie. A na zime mialam zawsze grubszy spiworek, zeby nie zmarzl.
 
ja wózek kupie używany... wolę dać 1500 za naprawdę dobrej firmy wózek niż 1000 za jakiś beznadziejny... a ubranek szukam zarówno w sklepach jak i w szmateksach... kiedys wkleję fotki jakie rzeczy pokupywałam w lumpeksach:tak:zdziwicie się :-)

Oj wierz Ci bo sama lubię tam chodzić i szperac :-)

Dziewczyny ja też chodzę i nie uważam zeby to było coś wstydliwego, dla mnie wręcz przeciwnie jestem z tego dumna. Wszystkie znjome chwalą moją garderobę a gdy mówie że to czy tamto jest z lumpa to robią wielkie oczy i następnym razem idą zemna.:-)
Kupuje sobie też nowe rzeczy z tych ciążowych ale większość mam właśnie z lumpa i to wszystko z metkami H&M i H&M Mama. Dla dziecka też kupuje w lumpie bo można znaleźć markowe super ciuchy. Ale mam tez sporo nowych i kupuje zestawy z Allegro. Ostatnio udało mi się wylicytować za 70 zł ubranka znanych firm angielskich i to wszystko nowe z metkami.
 
Ja tez uważam ze lumpy są super, ostatnio poszłam ze znajoma to mi takich hitów naszukała koniec świata same perełki nieznoszone ciuszki:tak: Na samym poczatku kupowałam w sklepach ale za jeden komplet ciuszków wydaje się ponad 70 zł a w lumpie za ta cenę mam ciuchy na cały sezon zimowy po kilka sztuk:-D:-D
 
Ja tez się wypowiem ta temat pościeli... fakt poduszka nie jest przydatna, ale co do kołdry to tak do konca sie nie zgodze... Kuba (przypomnę, ze tez urodził się w październiku) na początku spał w takim ala śpiworku (taki grubszy klocyk na suwak) i wcale nie było mu w tym ciepło... Czasami może zdarzyć się tak, że jeszcze nie beda grzać i w domku może nie byc za ciepło. Kołderkę podwijałam pod materac tak, że mały nie miał możliwosci nakryć się nią na głowe i nie zwijała się... Ale kazdy i tak zrobi jak będzie jemu wygodniej:-)
 
Ja tez się wypowiem ta temat pościeli... fakt poduszka nie jest przydatna, ale co do kołdry to tak do konca sie nie zgodze... Kuba (przypomnę, ze tez urodził się w październiku) na początku spał w takim ala śpiworku (taki grubszy klocyk na suwak) i wcale nie było mu w tym ciepło... Czasami może zdarzyć się tak, że jeszcze nie beda grzać i w domku może nie byc za ciepło. Kołderkę podwijałam pod materac tak, że mały nie miał możliwosci nakryć się nią na głowe i nie zwijała się... Ale kazdy i tak zrobi jak będzie jemu wygodniej:-)

No to mam jeszcze:-) większy mętlik.

zastanawiam się jeszcze nad kupnem jedne pościeli do łóżeczka
jedną mam - ale jednak jakas na zmianę musi być
na allegro patrzałam :
MY-SWEET-BABY pościel 4-cz.135x100 baldachim tiul (635595146) - Aukcje internetowe Allegro
nawet nie drogo

Tak śliczna jest ta pościel, że ja z zachwytu aż zapiałam:-):-):-):-D, baldachim to według mnie zbędna rzecz, zamiast tego mogliby dać prześcieradło, które moim zdaniem jest bardziej przydatne. Żabol Ty to masz oko:-), najpierw takie cudne ubranka kupiłaś a teraz taką pościel znalazłaś. Masz kobieto gust:-):-D
 
reklama
Asieńka nie napisałam tego, zeby robić komuś mętlik;-), tylko wiesz... posciel jak kupisz to Ci nie zginie, prędzej czy później sie przyda... napisałm tylko, ze jedni nie używają, a drudzy używają... ja np nie korzystałm z rożka, dostałam go od kogoś dlatego mam, ale nie wygodnie było mi nosic w nim małego, służył bardziej jako kocyk... ale moja koleżanka przez jakiś czas nie brała swojej córci na ręce bez rożka, także wiesz ile ludzi tyle opinii:-)
 
Do góry