reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

Ciuszki już mam tak ze ja rozglądam się za pościelą, materacem, przewijakiem i wózkiem na allegro. Resztę kupie namacalnie w sklepie:tak:
 
reklama
Ostatnio na zakupach weszliśmy na sekundę do smyka, mój M jak zanurkował w strefie zabawek tak nie mogłam go stamtąd wyciągnąć jak dziecko, chodził po sklepie i wszystkim mówił ze tez będzie tata...
 
pszczólka kilka tygodni po porodzie zaczną się spacerki conajmniej godzina dziennie, w tym czasie i do najbliższego sklepiku da się zajrzeć. Przecież nie będziesz siedziała przez najbliższe 18 lat z dzieckiem w domu, nie ruszając się z niego ;-). Większość z nas szybko będzie marzyła o samotnych wyjściach :-) i wtedy wypad do sklepu to dopiero będzie smakować.

mi raczej nie o to chodziło. :) któraś z dziewczyn napisała, że nie warto szybciej kupować bo nie wiadomo jak duże dziecko się urodzi. więc w tej sytuacji zaraz po wyjściu ze szpitala zmuszone były byśmy do chodzenia po sklepach i szukani ubranek w odpowiednim rozmiarze. Jak dla mnie sytuacja trochę trudna do wyobrażenia. Trzeba mieć jakieś minimum, nawet jak po porodzie okaże się że np ciuszkow w rozmiarze 52 nigdy nie założe. Zgodzę się natomiast, że nie warto kupować dużych ilości ubranek w małych rozmiarach, bo wiadomo że dziecko szybko rośnie. Zresztą niewiele z nas potrafi się oprzeć przed zakupem rzeczy dla dzieciaczków :-)

A dziecka to ja bez mamusi najmniej do 25 roku życia z domu nie wypuszczę ;-)
 
a ja posciel kupilam przy Zuzi a dopiero teraz zaczełam korzystać z kołdry, poduszka dalej czeka na lepsze czasy, Teraz wiem, ze to zbedny wydatek :-) Maluszki najpierw spia w becikach, jakies kocyki, śpiworki na zime zeby sie nie rozkopywało etc i kołdre przekłada się z kata w kąt, a noworodka nie kładzie sie na poduszkach.
ja bym przemyślała ten zakup, nie wydaje mi się niezbędny conajmniej przez pierwsze pół roku.
 
reklama
Ostatnio na zakupach weszliśmy na sekundę do smyka, mój M jak zanurkował w strefie zabawek tak nie mogłam go stamtąd wyciągnąć jak dziecko, chodził po sklepie i wszystkim mówił ze tez będzie tata...

Dobre, dobre:-):-):-). Właśnie ja się zastanawiam, czy kupować pościel, śliczne są,:-) ale jak ma jakiś czas leżeć to chyba nie warto. Może rożek i kocyk na początku wystarczy, no i prześcieradło na materacyk. A jak z ochraniaczami na szczebelki??
 
Do góry