reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

czy masz na myśli może wanienkę Stokke Flexi Bath? Chyba, że są jeszcze jakieś inne, bo o tych wiem, że są składane właśnie. Mąż mi je pokazał w internetach zachwycony, bo po złożeniu nie zajmie wiele miejsca, ale nie znam nikogo kto by używał i miał jakieś zdanie na jej temat, czy ona jest rzeczywiście wystarczająco duża - jakoś taka nie za wielka mi się wydaje. Producent niby podaje, że sprawdzi się nawet do 4 roku życia dziecka - ale czy nie będzie w niej zbyt mało miejsca maluszkowi?

Jakoś nie widzę w takiej wanience nawet 2 latka a co dopiero 4 latka. Dzieci lubią się kąpać, chlapać itp a taka wanienka uniemożliwia takim wyczynom. Jak jest małe dziecko to tak ale roczniak już lubi fikać i jakoś dziwnie takie duże dziecko wsadzić do takiej wanienki. Chyba, E raz na czas na wyjazdy.
 
reklama
W mojej wyprawce napewno nie będzie emolientow zostawiam je jak będzie problem ze skórą. Po za tym obowiazkowo pieluchy tetrowe duża ilość;) część mam po starszej córce. Do szpitala:
Ręcznik koszule nawet i ze 3 bo po cc pamiętam ze pomimo codziennych kapieli smierdzialam straszenie;(
Klapki plastikowe wygodne rowniez pod prysznic.
Staniki do karmienia i wkładki laktacyjne. Majtki jednorazowe
Podklady musze kupic
Rzeczy do higieny(rossman posiada małe tubki typu próbka)
Do porodu wedlug szpitala. U nas dali koszule do porodu wiec to mnie nie obchodziło. Warto miec ze soba butelke wody niegazowanej i papier toaletowy lub nawilzane chusteczki.
No i jakas gazetka do czytania.

Dla dzidzi chuateczki nawilzane
Pampersy
Pieluszki tetrowa
Smoczek(ja preferuje lovi)
Ubranka daje szpital wiec na wyjscie przygotuje dla meza torbe i dowiezie w dniu wypisu

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Taką wanienkę Stokke Flexi też mam (nawet nie wiedziałam, że się tak nazywa ;)) bo moja mama kupiła ją dla Stasia na wakacje - i jest całkiem fajna, ale dosyć mała. Dla niemowlaka na 100% dobra, dla starszych dzieci już niekoniecznie :)
 
W mojej wyprawce napewno nie będzie emolientow zostawiam je jak będzie problem ze skórą. Po za tym obowiazkowo pieluchy tetrowe duża ilość;) część mam po starszej córce. Do szpitala:
Ręcznik koszule nawet i ze 3 bo po cc pamiętam ze pomimo codziennych kapieli smierdzialam straszenie;(
Klapki plastikowe wygodne rowniez pod prysznic.
Staniki do karmienia i wkładki laktacyjne. Majtki jednorazowe
Podklady musze kupic
Rzeczy do higieny(rossman posiada małe tubki typu próbka)
Do porodu wedlug szpitala. U nas dali koszule do porodu wiec to mnie nie obchodziło. Warto miec ze soba butelke wody niegazowanej i papier toaletowy lub nawilzane chusteczki.
No i jakas gazetka do czytania.

Dla dzidzi chuateczki nawilzane
Pampersy
Pieluszki tetrowa
Smoczek(ja preferuje lovi)
Ubranka daje szpital wiec na wyjscie przygotuje dla meza torbe i dowiezie w dniu wypisu

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
O i taka lista mi potrzebna krótko i na temat ;)
 
Ja dla swojego maluszka kupiłam kamerkę z video i to jeszcze taką którą można połączyć z telefonem, bo z to z telefonu najczęściej korzystam. Przez pierwszy rok z maluszkiem był to dla mnie gadżet niezbędny przy opiece nad nim. Dodatkowo funkcja wykrywania płaczu to naprawdę świetna sprawa. Swoją kupiłam z tego co pamiętam w bardzo fajnej cenie na zerkam.pl
 
O no to super! ona jest rzeczywiście funkcjonalna w małych łazienkach, albo jeśli się nie chce omijać codziennie stelaża itd. Ale masz rację, cena powala!

Ale do niej chyba nie ma stelaża, prawda? A co myślicie o takiej: Link do: Wanienka Profilowana Anatomiczna Tega Zielona, wyprofilowanej? Wydaje mi się spoko, ale z drugiej strony jak dziecko trochę podrośnie to trzeba je będzie przełożyć do normalnej wanny, bo w tej z racji tego wyprofilowania nawet sobie nie posiedzi i nie pobawi się.. Myślałam o niej, ale w końcu chyba stanie na zwykłej wanience ze stelażem z Ikei i do kupię do tego ewentualnie taką wkładkę dla dziecka na pierwsze miesiące... A tu jest trochę informacji na temat kąpieli noworodka i zestawienia różnych wanienek, ręczniczków itp. Link do: #3 Wyprawka dla noworodka. Kąpiel. - OpinieMamy.pl.
My z rzeczy do kąpieli oprócz wspomnianej wanienki kupimy tylko ręczniczek z kapturkiem, bo taki nam się sprawdził przy starszej córce. Wszelkie termometry i inne udziwnienia uważam za zbędny wydatek. A z kosmetyków to jedynie jakiś płyn do kąpieli/ do mycia. Pudru i oliwek nie używałam wcześniej, bo mogą zatykać pory skóry i nam położna powiedziała przy pierwszej córce, że są zbędne...
 
Ja mialam zwykła wanienke - posluzyla nam okolo roku. Potem Mała kapala sie juz w wannie.
Edit: i nie mialam stelaza. Wanienke kladlam na stoliku ikeowym w pokoju i tyle. Te kapiele akurat z moim darciuchem kapielowym byly tak krotkie ze kregoslup nie mial szans sie zmeczyc :)
Pierwsze pol roku kapania to bylo wieczne darcie - niezaleznie od tego czego probowalismy.

Na szkole rodzenia mowily polozne ze wyprofilowana posluzy krotko i nie wystarczy na ten okres miedzy niemowlakiem, ktory wyrosl z wanny wyprofilowanej a wanną dla doroslych. Jednak sama nie mialam wiec nie wiem :)


Ja kąpała Marysie na codzien albo w plynie z Rossmana albo w Oiliatum (jak jej cos brzydkiego wychodzilo).
Pupe po kazdej kąpieli na noc smarowałam Bepanthenem Baby na początku, a potem Linomagiem Zielonym.

Przez ok. pierwszy miesiac zawsze smarowalam przy kazdej zmianie pieluchy Bepanthenem - nie wchodzac w okolice warg i analogicznie przy kazdej zmianie pieluchy albo mylam wacikiem nasączonym ciepla wodą przegotowaną, albo chusteczkami jak bylam poza domem. Zadnych problemow z odparzeniami nigdy nie doawiadczylysmy.

Nie smarowalam zadnymi innymi kremami ani oliwkami. Jezeli miala ewentualnie bardziej sucha skore, taka szorstką to dopiero wtedy i tylko w te miejsca.

A do wanienki wkladalam Małą owinieta pieluchą tetrowa zwykla i ta pielucha ja mylam. Do kazdej kapieli bralam czysta pieluchę i potem wrzucalam do kosza z praniem. Zadnych gabek ani myjek.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak bedziecie sie zabieraly do kompletowania wyprawki kosmetyczno-porodowej to polecam zakupy w internetowej aptece Gemini - bo się tam opłaca robic masowo zakupy. A i cenowo grosz do grosza przy takiej wyprawce się nazbiera. Warto śledzić oferty promocyjne.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak się zaloguje do tej apteki gemini to jest spoko opcja że można dodawać produkty do przechowalni i nie znikają wtedy z koszyka nawet po jakimś czasie.
Jakbyście miały jakieś swoje hity kosmetyczno-higieniczne typu kapiek/przewijanie/pielegnacja to chętnie się dowiem co wam się sprawdziło. W tym miesiącu planuję zrobić zakupy w tej aptece, żeby już mieć to odhaczone na liście ;)
 
Do góry