reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

czy masz na myśli może wanienkę Stokke Flexi Bath? Chyba, że są jeszcze jakieś inne, bo o tych wiem, że są składane właśnie. Mąż mi je pokazał w internetach zachwycony, bo po złożeniu nie zajmie wiele miejsca, ale nie znam nikogo kto by używał i miał jakieś zdanie na jej temat, czy ona jest rzeczywiście wystarczająco duża - jakoś taka nie za wielka mi się wydaje. Producent niby podaje, że sprawdzi się nawet do 4 roku życia dziecka - ale czy nie będzie w niej zbyt mało miejsca maluszkowi?

Jakoś nie widzę w takiej wanience nawet 2 latka a co dopiero 4 latka. Dzieci lubią się kąpać, chlapać itp a taka wanienka uniemożliwia takim wyczynom. Jak jest małe dziecko to tak ale roczniak już lubi fikać i jakoś dziwnie takie duże dziecko wsadzić do takiej wanienki. Chyba, E raz na czas na wyjazdy.
 
reklama
W mojej wyprawce napewno nie będzie emolientow zostawiam je jak będzie problem ze skórą. Po za tym obowiazkowo pieluchy tetrowe duża ilość;) część mam po starszej córce. Do szpitala:
Ręcznik koszule nawet i ze 3 bo po cc pamiętam ze pomimo codziennych kapieli smierdzialam straszenie;(
Klapki plastikowe wygodne rowniez pod prysznic.
Staniki do karmienia i wkładki laktacyjne. Majtki jednorazowe
Podklady musze kupic
Rzeczy do higieny(rossman posiada małe tubki typu próbka)
Do porodu wedlug szpitala. U nas dali koszule do porodu wiec to mnie nie obchodziło. Warto miec ze soba butelke wody niegazowanej i papier toaletowy lub nawilzane chusteczki.
No i jakas gazetka do czytania.

Dla dzidzi chuateczki nawilzane
Pampersy
Pieluszki tetrowa
Smoczek(ja preferuje lovi)
Ubranka daje szpital wiec na wyjscie przygotuje dla meza torbe i dowiezie w dniu wypisu

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Taką wanienkę Stokke Flexi też mam (nawet nie wiedziałam, że się tak nazywa ;)) bo moja mama kupiła ją dla Stasia na wakacje - i jest całkiem fajna, ale dosyć mała. Dla niemowlaka na 100% dobra, dla starszych dzieci już niekoniecznie :)
 
W mojej wyprawce napewno nie będzie emolientow zostawiam je jak będzie problem ze skórą. Po za tym obowiazkowo pieluchy tetrowe duża ilość;) część mam po starszej córce. Do szpitala:
Ręcznik koszule nawet i ze 3 bo po cc pamiętam ze pomimo codziennych kapieli smierdzialam straszenie;(
Klapki plastikowe wygodne rowniez pod prysznic.
Staniki do karmienia i wkładki laktacyjne. Majtki jednorazowe
Podklady musze kupic
Rzeczy do higieny(rossman posiada małe tubki typu próbka)
Do porodu wedlug szpitala. U nas dali koszule do porodu wiec to mnie nie obchodziło. Warto miec ze soba butelke wody niegazowanej i papier toaletowy lub nawilzane chusteczki.
No i jakas gazetka do czytania.

Dla dzidzi chuateczki nawilzane
Pampersy
Pieluszki tetrowa
Smoczek(ja preferuje lovi)
Ubranka daje szpital wiec na wyjscie przygotuje dla meza torbe i dowiezie w dniu wypisu

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
O i taka lista mi potrzebna krótko i na temat ;)
 
Ja dla swojego maluszka kupiłam kamerkę z video i to jeszcze taką którą można połączyć z telefonem, bo z to z telefonu najczęściej korzystam. Przez pierwszy rok z maluszkiem był to dla mnie gadżet niezbędny przy opiece nad nim. Dodatkowo funkcja wykrywania płaczu to naprawdę świetna sprawa. Swoją kupiłam z tego co pamiętam w bardzo fajnej cenie na zerkam.pl
 
O no to super! ona jest rzeczywiście funkcjonalna w małych łazienkach, albo jeśli się nie chce omijać codziennie stelaża itd. Ale masz rację, cena powala!

Ale do niej chyba nie ma stelaża, prawda? A co myślicie o takiej: Link do: Wanienka Profilowana Anatomiczna Tega Zielona, wyprofilowanej? Wydaje mi się spoko, ale z drugiej strony jak dziecko trochę podrośnie to trzeba je będzie przełożyć do normalnej wanny, bo w tej z racji tego wyprofilowania nawet sobie nie posiedzi i nie pobawi się.. Myślałam o niej, ale w końcu chyba stanie na zwykłej wanience ze stelażem z Ikei i do kupię do tego ewentualnie taką wkładkę dla dziecka na pierwsze miesiące... A tu jest trochę informacji na temat kąpieli noworodka i zestawienia różnych wanienek, ręczniczków itp. Link do: #3 Wyprawka dla noworodka. Kąpiel. - OpinieMamy.pl.
My z rzeczy do kąpieli oprócz wspomnianej wanienki kupimy tylko ręczniczek z kapturkiem, bo taki nam się sprawdził przy starszej córce. Wszelkie termometry i inne udziwnienia uważam za zbędny wydatek. A z kosmetyków to jedynie jakiś płyn do kąpieli/ do mycia. Pudru i oliwek nie używałam wcześniej, bo mogą zatykać pory skóry i nam położna powiedziała przy pierwszej córce, że są zbędne...
 
Ja mialam zwykła wanienke - posluzyla nam okolo roku. Potem Mała kapala sie juz w wannie.
Edit: i nie mialam stelaza. Wanienke kladlam na stoliku ikeowym w pokoju i tyle. Te kapiele akurat z moim darciuchem kapielowym byly tak krotkie ze kregoslup nie mial szans sie zmeczyc :)
Pierwsze pol roku kapania to bylo wieczne darcie - niezaleznie od tego czego probowalismy.

Na szkole rodzenia mowily polozne ze wyprofilowana posluzy krotko i nie wystarczy na ten okres miedzy niemowlakiem, ktory wyrosl z wanny wyprofilowanej a wanną dla doroslych. Jednak sama nie mialam wiec nie wiem :)


Ja kąpała Marysie na codzien albo w plynie z Rossmana albo w Oiliatum (jak jej cos brzydkiego wychodzilo).
Pupe po kazdej kąpieli na noc smarowałam Bepanthenem Baby na początku, a potem Linomagiem Zielonym.

Przez ok. pierwszy miesiac zawsze smarowalam przy kazdej zmianie pieluchy Bepanthenem - nie wchodzac w okolice warg i analogicznie przy kazdej zmianie pieluchy albo mylam wacikiem nasączonym ciepla wodą przegotowaną, albo chusteczkami jak bylam poza domem. Zadnych problemow z odparzeniami nigdy nie doawiadczylysmy.

Nie smarowalam zadnymi innymi kremami ani oliwkami. Jezeli miala ewentualnie bardziej sucha skore, taka szorstką to dopiero wtedy i tylko w te miejsca.

A do wanienki wkladalam Małą owinieta pieluchą tetrowa zwykla i ta pielucha ja mylam. Do kazdej kapieli bralam czysta pieluchę i potem wrzucalam do kosza z praniem. Zadnych gabek ani myjek.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak bedziecie sie zabieraly do kompletowania wyprawki kosmetyczno-porodowej to polecam zakupy w internetowej aptece Gemini - bo się tam opłaca robic masowo zakupy. A i cenowo grosz do grosza przy takiej wyprawce się nazbiera. Warto śledzić oferty promocyjne.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak się zaloguje do tej apteki gemini to jest spoko opcja że można dodawać produkty do przechowalni i nie znikają wtedy z koszyka nawet po jakimś czasie.
Jakbyście miały jakieś swoje hity kosmetyczno-higieniczne typu kapiek/przewijanie/pielegnacja to chętnie się dowiem co wam się sprawdziło. W tym miesiącu planuję zrobić zakupy w tej aptece, żeby już mieć to odhaczone na liście ;)
 
Do góry