reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Też ostatnio oglądałam wanienkę tego typu i zrobiła wrażenie bezpiecznej, tylko nie wiem czy dla takiego malutkiego dziecka też będzie wygodna? (Sam fakt kąpieli dziecka mnie przeraża :D ) Nie sądziłam, że nawet przy wyborze wanny trzeba będzie się tyle nakombinować :)

I mam pytanie dziewczyny odnośnie fotelika. Co prawda to działka mojego męża, ale oczywiście musiałam się wtrącić :)p) , zaczęłam czytać, oglądać i zastanawiamy się czy baza jest niezbędna?

Kojarzę, że DareToBe kupiłaś już fotelik Maxi Cosi Pebble Plus (też mi wpadł w oko) właśnie z bazą i chciałam poznać Twoje zdanie na ten temat :) I z tego co pamiętam masz też doświadczenie z Maxi Cosi CabrioFix (tak samo bierzemy go pod uwagę). Czemu zmiana na inny model i czy możesz coś powiedzieć o tym Cabriofix jako, że już go testowałaś ? :)

Ja się zupełnie na tym nie znam, pooglądałam parę filmików na ten temat, widziałam jak mocowane są foteliki tylko za pomocą pasów bezpieczeństwa i wydaje mi się to dość niepewne. Póki co wstępnie obstaję przy zakupie bazy choć mały wydatek to nie jest.
A jak u Was dziewczyny? Co macie aktualnie lub co planujecie kupić? I co polecacie?
No właśnie najbardziej doceniliśmy tą wanienkę jak Staś był mały (do domu przywieźliśmy 2800g człowieka ;)), bo bardzo dobrze dało się go w niej ułożyć - i przede wszystkim stabilnie.

A co do fotelika to CabrioFix bardzo nam odpowiadał (nie mieliśmy zastrzeżeń, nosiło się wygodnie, łatwo wpinało do bazy, łatwo wpinało do stelażu od wózka), a tym razem poszliśmy w Pebble Plus bo jako kolejny chcemy kupić fotelik ustawiany tyłem do kierunku jazdy (2WayPearl), a właśnie oba te foteliki wpina się do tej samej bazy (2WayFix). Pebble Plus jest trochę większy od CabrioFix - i też trochę cięższy (to na minus), podoba mi się taka boczna silikonowa osłona, pod którą bardzo łatwo chowa się daszek. Poza tym fajna wkładka dla noworodka i bardzoej miękkie wyłożenie boków - wyobraźnia podpowiada mi, że przy (tfu, tfu!) wypdku będzie to bezpieczniejsze dla malucha :) No na razie nie testowałam, ale wydaje mi się, że ten fotelik będzie tak samo fajny, jeśli nie fajniejszy :)
 
reklama
Hej, a co myślicie o wkładkach do zlewu zamiast wanienki. Ja mam bardzo minimalistyczną łazienkę - jedyna opcja skorzystania w niej z wanienki to wstawienie jej do wanny, ale jak się codziennie będę musiała tak pochylać to kręgosłup mi do reszty wysiądzie. Wanienka na stelażu w pokoju mnie nie zachwyca i właśnie pomyślałam, że mogłabym wykorzystać zlew kuchenny - mam na prawdę duży, z blatem obok, na którym mogłabym położyć przewijak.
Dostępne są wkłady z tworzywa sztucznego lub miękkie pokryte frotą - te szczególnie śliczne ale miałabym obawy o suszenie i ewentualne zanieczyszczenie takiej powierzchni.
Podobno dziecko mieści się do 7kg - czyli teoretycznie do pół roku - warto na tak krótko?
 
A jak robiłaś żeby woda się do uszu nie dostała? Jak był zawinięty w ta pieluchę? Bo jakoś wyobraźnia moja nie działa...[emoji12]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

Nigdy się tym nie przejmowałam bo to jest kolejna bujda ma temat tego, że uszy się zaleją. Jeśli dziecko tak jak i dorosły nie ma wady uszu to woda w uszach nie szkodzi. Nie wleje się do mózgu czy nie wiem o co chodzi z tą wodą. Mam w rodzinie lekarzy, którzy mi tak powiedzieli i w szkole rodzenia to potwierdzili. To tak samo jak się z niemowlakiem chodzi na basen to też się uszu nie zatyka. Po kąpieli zawsze przechylalam na boki i wycieralam żeby woda nie ciekła po głowie itp. nigdy moje dziecko nie miało zapalenia uszu bo od tego i tak zapalenie się nie robi.
 
a co do wózków, to byłam w piątek w smyku i tak przy okazji pooglądałam sobie wózki, co prawda nie będę kupować, ale jak już były ;) i powiem Wam, że wizualnie zachwycił mnie ten (tylko granatowy):
Link do: Wózek Mutsy Evo Urban Nomad
bardzo porządnie wykonany i gondola nie ma tego plastiku dołem, co moim zdaniem na plus latem. nie znam co prawda opinii na jego temat, ale wyglądem i jakością wykonania na pewno się wyróżnia na plus.
jakbym kupowała teraz, to na pewno brałabym go pod uwagę :)

Dla mnie ten plastik na dole miał duże znaczenie i tylko taki wózek brałam pod uwagę. Po 1 jak się kładło gondolę na ziemi a często chowając wózek do auta się tak robi to gdy się ubrudził to ściereczka i już czyste, po 2 od spodu są wywietrzniki ibid boku też, tylko to trzeba przestawić. Po 3 wizualnie dla mnie jest ładniejszy taki wózek.

Co do fotelików ja mam cybex aton 4 po synku i nie kupię nowego bo jest ten dobry. Ciężki jak cholera zwłaszcza z dzieckiem ale solidny i bezpieczny a to najważniejsze.

@didi.ps mój synek 7 kg ważył jak miał 3 m-ce ale urodził się 4100 więc dla mnie to od pada. Ja kąpałam dziecko w kuchni w wanience na stelażu a dziecko ubierałam itp na stole. I tak robiłam 9 m-cy. Potem kąpanie w wannie dużej i obróbka na łóżku. Te stelaże się super składa i są dość wąskie i można wszędzie upchać. A wanienka do wanny.
 
Ostatnia edycja:
No właśnie najbardziej doceniliśmy tą wanienkę jak Staś był mały (do domu przywieźliśmy 2800g człowieka ;)), bo bardzo dobrze dało się go w niej ułożyć - i przede wszystkim stabilnie.

A co do fotelika to CabrioFix bardzo nam odpowiadał (nie mieliśmy zastrzeżeń, nosiło się wygodnie, łatwo wpinało do bazy, łatwo wpinało do stelażu od wózka), a tym razem poszliśmy w Pebble Plus bo jako kolejny chcemy kupić fotelik ustawiany tyłem do kierunku jazdy (2WayPearl), a właśnie oba te foteliki wpina się do tej samej bazy (2WayFix). Pebble Plus jest trochę większy od CabrioFix - i też trochę cięższy (to na minus), podoba mi się taka boczna silikonowa osłona, pod którą bardzo łatwo chowa się daszek. Poza tym fajna wkładka dla noworodka i bardzoej miękkie wyłożenie boków - wyobraźnia podpowiada mi, że przy (tfu, tfu!) wypdku będzie to bezpieczniejsze dla malucha :) No na razie nie testowałam, ale wydaje mi się, że ten fotelik będzie tak samo fajny, jeśli nie fajniejszy :)


Dziękuję za odpowiedź :) Fajnie, że już mam zawężone pole poszukiwań do tych dwóch MaxiCosi. Muszę je zobaczyć na żywo, porównać i wtedy podejmę ostateczną decyzję.


ZUZA.80 - wczoraj sporo czytałam na temat tych fotelików (nie mogę teraz znaleźć) i kojarzy mi się, że w testach uzyskały taką samą ilość punktów z bazą i bez. Hmm to chyba też kwestia wygody w takim razie skoro w kwestii bezpieczeństwa nie ma różnicy :)

A co do wanienki to póki co jestem pewna, że kupię stelaż :D
 
Nigdy się tym nie przejmowałam bo to jest kolejna bujda ma temat tego, że uszy się zaleją. Jeśli dziecko tak jak i dorosły nie ma wady uszu to woda w uszach nie szkodzi. Nie wleje się do mózgu czy nie wiem o co chodzi z tą wodą. Mam w rodzinie lekarzy, którzy mi tak powiedzieli i w szkole rodzenia to potwierdzili. To tak samo jak się z niemowlakiem chodzi na basen to też się uszu nie zatyka. Po kąpieli zawsze przechylalam na boki i wycieralam żeby woda nie ciekła po głowie itp. nigdy moje dziecko nie miało zapalenia uszu bo od tego i tak zapalenie się nie robi.
Wiem że nawet położne, kt mają aktualną wiedzą, są po kursach, szkoleniach itp ostrzegały przed tym...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do wanienki, to tak jak pisałam miałam najzwyklejszą, a jak córka miałam skończone jakoś 4 msc to kapała się z nami pod prysznicem, pod deszczownia normalne..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiem że nawet położne, kt mają aktualną wiedzą, są po kursach, szkoleniach itp ostrzegały przed tym...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

No ale sama pomyśl, czy dziecko na basenie (który jest zalecany) ma korki w uszach? Poza tym wanienka jest że spadem ułożona i cała głowa nie leży ciągle w wodzie. To jest parę minutek kiedy uszka są w wodzie. Każdy robi jak uważa. U mnie synek nigdy nie miał problemów z tym bo od tego nie ma się zapalenia.
Poza tym tak jak mówili nam na szkole rodzenia, dziecko przebywa cały czas w wodach płodowych i jest przyzwyczajone do wody w uszach. Większym problem jest głębokie czyszczenie patyczkiem bo wtedy może zrobić się zapalenie jak woskowina zatyka uszy i wraz z wodą się zmiesza i tworzą się bakterie.
 
Ostatnia edycja:
No ale sama pomyśl, czy dziecko na basenie (który jest zalecany) ma korki w uszach? Poza tym wanienka jest że spadem ułożona i cała głowa nie leży ciągle w wodzie. To jest parę minutek kiedy uszka są w wodzie. Każdy robi jak uważa. U mnie synek nigdy nie miał problemów z tym bo od tego nie ma się zapalenia.
Poza tym tak jak mówili nam na szkole rodzenia, dziecko przebywa cały czas w wodach płodowych i jest przyzwyczajone do wody w uszach. Większym problem jest głębokie czyszczenie patyczkiem bo wtedy może zrobić się zapalenie jak woskowina zatyka uszy i wraz z wodą się zmiesza i tworzą się bakterie.
No w sumie ma to sens, nigdy tak tego nie rozpartywałam...[emoji6]


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
My wanienkę będziemy mieć taką składaną jakby prostokątna. Ponoć jest wygodna no i po myciu zajmuje bardzo mało miejsca. Z racji że mamy małą łazienkę to chyba będziemy kąpać Małą na pralce ;)
W jakich sklepach kupujecie body kopertowe? Bo z tego co widzę to h&m ma takie, a w większości sklepów są te wkładane przez głowę. Takich już mam sporo bo dostaliśmy, ale na sam początek wolałabym mieć też kilka takich rozpinanych po całości. W Lidlu też czasem bywają, ale teraz akurat nie ma nic w gazetce...
 
Do góry