reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Jak się zaloguje do tej apteki gemini to jest spoko opcja że można dodawać produkty do przechowalni i nie znikają wtedy z koszyka nawet po jakimś czasie.
Jakbyście miały jakieś swoje hity kosmetyczno-higieniczne typu kapiek/przewijanie/pielegnacja to chętnie się dowiem co wam się sprawdziło. W tym miesiącu planuję zrobić zakupy w tej aptece, żeby już mieć to odhaczone na liście ;)
Z doswiadczenia polecam wstrzymanie się z zakupami blizej konca :)
Po pierwsze - czesto sa super promocje typu 70% upustu, to termin przydatnosci konczy sie np za 6 miesiecy.
Mi w pierwszej ciazy udalo sie w ten sposob oszczedzic przeszlo 200 zl na produktach typu kremy do pupy, emulsje do kapieli czy kremy na opalanie :)
Po drugie - logistyka. Jak nie macie gdzie tego przechowywac to warto poczekac, bo jednak swoje miejsce zajmuje :)

Chetnie podziele sie swoimi sprawdzonymi kosmetykami. Teraz cierpie na nadmiar czasu :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
KOSMETYKI, KTORE JA KUPUJE NA START DLA SIEBIE I MALUCHA.


- OCTANISEPT 250 ML
W moim przypadku uzywac go bede do pielegnacji pepka Malej. Po kazdej kapieli psikam i przemywam wacikiem - alternatywa do przestarzalego i odradzanego spirytusa. U mnie w poprzedniej ciazy dodatkowo wykorzystywalam do pielegnacji rany po nacieciu krocza (tego czy ktoras bedzie miec ciezko przewidziec, ale pamietam jak w tamtej ciazy kupialam 50 ml i wykonczylam w ktoryms dniu pobytu jeszcze w szpitalu i musialam dokupywac). I jak teraz mam 2-latka to Octanisept dodatkowo sprawdzi mi sie przy wszelkich letnich stluczeniach i otarciach jako alternatywa do wody utlenionej.

- PURELAN 100 - 7g. Najmniejsze opakowanie. To masc na popekane brodawki. U mnie najlepsza ze wszystkich przy pierwszej ciazy. Spokojnie mi to opakowanie wystarczylo na caly czas zazegnania problemu.

- BEPANTHEN BABY MASC OCHRONNA - najwieksze opakowanie; 2 opakowania minimum. Na smarowanie pupy i przeciwdzialajac odparzeniom pieluchowym. Nie kupuje w wyprawce zadnych masci na odparzenia pieluszkowe z cynkiem.

- BABY DREAM PIELEGNACYJNY PLYN DO KAPIELI NIEMOWLAT. To jedyny kosmetyk, ktorego mam zamiar uzywac do kapieli. Zadnych szamponow czy zelow myjacych przez pierwsze miesiace.

-BIALY JELEN - HIPOALERGICZNE SZARE MYDLO. Do higieny intymnej na pierwsze tygodnie pologu (szczegolnie jak ktos bedzie mial nacinane krocze!)
A na pozniejszy okres tez - BIALY JELEN HIPOALERGICZNY PLYN DO HIGIENY INTYMNEJ.

- SOLBABY WODA MORSKA DLA NIEMOWLAT. Na fiurgający i przesluszony nos.

- BIALY JELEN HIPOALERGICZNY PLYN DO PRANIA. Do prania ubranej wyprawkowych i potem tez.

- PIELUCHY PAMPERS PREMIUM CARE 1 -te z paseczkiem po srodku. Duze opakowanie. Potem przejdziemy pewnie na DADY,ale na start warto te.

-BABYDREAM SENSITIVE CHUSTECZKI NAWILZANE. Dla mnie najlepsze chusteczki swiata z Rossmanna.

- do szpitala dla siebie kosmetyki wlasnych preferencji- SZAMPON, MYDLO DO RAK, ZEL POD PRYSZNIC, PASTA DO ZEBOW, POMADKA DO UST.

- w domu ograniczajac zuzycie chusteczek nawilzanych, uzywam wody, ktora mam odlana w termosie i WACIKOW/PLATKOW KOSMETYCZNYCH do przecierania. Przydadza sie tez do przemywania oczow, pepka i u dziewczynek - okolic intymnych.

-WKLADKI LAKTACYJNE LANSINOH. Dla mnie bezkonkurencyjne.


Teraz nie kupuje, bo mam po corce ale:
-ASPIRATOR DO NOSA (KATAREK)
- NOZYCZKI DO PAZNOKCI Z ZAAOKRAGLANYM KONCEM
- SZCZOTKA DO WLOSOW Z WLOSIA

NIE KUPUJE:
- oliwki do nawilzania,
- mydel do mycia niemowlat,
- gabek, wkladek, myjek (ja myje pieluszka tetrowa ktora otulone dziecko do wanny wkladam),
- nadmiernego zapasu pieluch (w kazdej chwili mozna kupic),



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja napiszę jeszcze inaczej. Kosmetyki najlepiej kupować jak najpóźniej i w jak najmniejszych tubkach i tylko to co konieczne. Teraz dużo dzieci ma problemy skórne. I może się okazać, że kosmetyki które kupicie będą pogarszać stan skóry i będą do wyrzucenia.

Nie warto też sugerować się radami innych osób. Ponieważ krem który sprawdził się u jednego dziecka, u drugiego może zadziałać przeciwnie. Na poprzednim forum była dziewczyna z AZS, mająca dwóch synów z AZS. Każdemu pomagał inny krem.

Mój synek ma kontaktowe zapalenie skóry i też trochę się naszukałam zanim trafiłam na kosmetyki które mu nie szkodzą.

Ja kupuję:
- krem do pielęgnacji skóry, nawilżający
- krem na odparzenia
- emulsja do kąpieli
- kosmetyk do pielęgnacji pępka

Resztę kosmetyków uważam za zbędne.

Jeśli chodzi o przemywanie pupy, to ja będę stosować przegotowana wodę i suche chusteczki. Jak któraś kojarzy jakieś fajne ( nie rwące się, nie zostawiajace paprochów i w miarę tanie), to dajcie znać. Stosowałam wcześniej Tami z Rossmann. Są spoko, ale strasznie podrożały.

Na wyjścia kupię Waterwipes. Skład to woda w 99%.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To ja, podobnie jak Effa idę w temacie kosmetyków w minimalizm - im mniej tym lepiej ;)
- Microdacyn do pępka (równie dobry jak Octenisept, a dużo delikatniejszy dla śluzówek)
- Cetaphil emulsja do mycia dla dzieci
- Zinalfat maść na odparzenia
I to wszystko - nic więcej nie mam zamiaru kupować :) No jeszcze Water Wipes do szpitala.
Te mam przetestowane na Stasiu i na sobie i innych nie mam zamiaru testować - pewnie każdemu podejdzie co innego :)
 
To ja, podobnie jak Effa idę w temacie kosmetyków w minimalizm - im mniej tym lepiej ;)
- Microdacyn do pępka (równie dobry jak Octenisept, a dużo delikatniejszy dla śluzówek)
- Cetaphil emulsja do mycia dla dzieci
- Zinalfat maść na odparzenia
I to wszystko - nic więcej nie mam zamiaru kupować :) No jeszcze Water Wipes do szpitala.
Te mam przetestowane na Stasiu i na sobie i innych nie mam zamiaru testować - pewnie każdemu podejdzie co innego :)

Uważaj na kosmetyki cetaphil, nie wszystkie mają fajny skład...

Link do: Analiza: Cetaphil Baby | Sroka o....
 
A ja napiszę jeszcze inaczej. Kosmetyki najlepiej kupować jak najpóźniej i w jak najmniejszych tubkach i tylko to co konieczne. Teraz dużo dzieci ma problemy skórne. I może się okazać, że kosmetyki które kupicie będą pogarszać stan skóry i będą do wyrzucenia.

Nie warto też sugerować się radami innych osób. Ponieważ krem który sprawdził się u jednego dziecka, u drugiego może zadziałać przeciwnie. Na poprzednim forum była dziewczyna z AZS, mająca dwóch synów z AZS. Każdemu pomagał inny krem.

Mój synek ma kontaktowe zapalenie skóry i też trochę się naszukałam zanim trafiłam na kosmetyki które mu nie szkodzą.

Ja kupuję:
- krem do pielęgnacji skóry, nawilżający
- krem na odparzenia
- emulsja do kąpieli
- kosmetyk do pielęgnacji pępka

Resztę kosmetyków uważam za zbędne.

Jeśli chodzi o przemywanie pupy, to ja będę stosować przegotowana wodę i suche chusteczki. Jak któraś kojarzy jakieś fajne ( nie rwące się, nie zostawiajace paprochów i w miarę tanie), to dajcie znać. Stosowałam wcześniej Tami z Rossmann. Są spoko, ale strasznie podrożały.

Na wyjścia kupię Waterwipes. Skład to woda w 99%.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Zgodze sie, zw co dla jednego dobre a drugiego nie musi. Lecz od czegos trzeba zaczac :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jasmina źle napisałam post. Nie miało to zbrzmiec tak jakby było wycelowane w Ciebie. Jeśli tak wyszło to przepraszam.

Post miał być moją opinią w temacie kosmetyków.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jasmina źle napisałam post. Nie miało to zbrzmiec tak jakby było wycelowane w Ciebie. Jeśli tak wyszło to przepraszam.

Post miał być moją opinią w temacie kosmetyków.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Alez w ogóle tak mi nawet przez myśl nie przeszlo :) Zreszta zgadzam sie z tym co piszesz.
Ja napisałam o tym co mi się sprawdzilo i co zamierzam ponownie zakupić oraz co z mojej perspektywy okazalo sie przydatne.

Ale podaz produktow jest tak ogromna, ze kazda i wybiera to co samej sobie podchodzi i co warto :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Uważaj na kosmetyki cetaphil, nie wszystkie mają fajny skład...

Link do: Analiza: Cetaphil Baby | Sroka o....
No właśnie czytałam to kiedyś i zaniechałam używania emulsji do twarzy dla dorosłych, ale ta dla dzieci ma dobry skład na szczęście - bo lepszej nie znam :)
Myślę, że tu nikt się na nikogo nie obraża - w sumie dzielimy się subiektywnymi odczuciami i to co jednej pasuje innej może być zupełnie nie po drodze :D
 
Do góry