reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

i jeszcze podsumowanie dyskusji z wątku głównego na temat zestawów pielęgnacyjnych, np. coś takiego:
www.mall.pl/akcesoria-kapiel-higiena/babymoov-zestaw-higieniczny-2016?tab=reviews
a więc zestawom, mimo że są w ładnych kosmetyczkach i wyglądają kusząco mówimy stanowcze "nie"
bo nie wszystko z zestawu się wykorzysta (np.termometr do mierzenia wody - lepiej łokieć), a część jest nie najlepszej jakości (termometr dla dziecka - lepiej kupić porządny, odciągacz do noska - lepszy katarek/ sopelek/ frida), nożyczki do paznokci w tych zestawach są tępe.
lepiej kupić rzeczy pojedynczo, te co będą potrzebne i lepszej jakości
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy ktoś mógłby polecić wózek w niekosmicznej cenie? Miałam x-landera xa i mutsy urban rider. Ten pierwszy był fajny, ale spacerówka chyba tylko przodem do kierunku jazdy — nie pamiętam, bo to było 10 lat temu. Z kolei mutsy zajmuje cały bagażnik i bardzo szybko nawaliła blokada tylnej osi, co mocno utrudniało jazdę.
W tej chwili myślę o x-landerze x-cite, ale może jest coś fajniejszego?
 
Dziewczyny powiedzcie mi z własnego doświadczenia (bo ja jeszcze nie mam ;) czy w spacerówce dla dziecka ważne jest żeby było przekładane siedzenie i możliwość jazdy przodem i tyłem do kierunku ? Czy jak jest tylko przodem to też jest ok? Będę wdzięczna za porady bo znalazłam fajny wózek, ale właśnie nie ma opcji przód/tył
 
Dziewczyny powiedzcie mi z własnego doświadczenia (bo ja jeszcze nie mam ;) czy w spacerówce dla dziecka ważne jest żeby było przekładane siedzenie i możliwość jazdy przodem i tyłem do kierunku ? Czy jak jest tylko przodem to też jest ok? Będę wdzięczna za porady bo znalazłam fajny wózek, ale właśnie nie ma opcji przód/tył
Ja nie mam przekładania i jakoś nie tęsknię [emoji6] Zwróciłam tylko uwagę, żeby była długa buda, żeby małego nie raziło idąc pod słońce.

Wydaje mi się że te z przekładaniem są cięższe. A mi zależało żeby mieć lekką, żebym nie byłam uzależniona od męża przy transporcie.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie mam przekładania i jakoś nie tęsknię [emoji6] Zwróciłam tylko uwagę, żeby była długa buda, żeby małego nie raziło idąc pod słońce.

Wydaje mi się że te z przekładaniem są cięższe. A mi zależało żeby mieć lekką, żebym nie byłam uzależniona od męża przy transporcie.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Dzięki! Budę ma bardzo dużą więc myślę że będzie ok. Dla mnie też liczy się waga wózka bo będę musiała wnosić do mieszkania, rozmiar po złożeniu no i amortyzacja. Póki co wygrywa Joie Mytrax w opcji 2 w 1 i nawet trochę potaniał ostatnio bo to model z 2017.
 
Spoko jest. Wiem , że na poprzednim forum (jak byłam w ciąży z Mikołajem), to bardzo dużo dziewczyn kupowało ten wózek i wszystkie sobie chwaliły.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a co na słoneczko ochronnego dla noworodka? Jakieś kremy for baby z filtrem?

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas (nadal) topem jest Eucerin Sun Fluid matujący 50 (niby do twarzy i dosyć drogi, ale na dzieci jest świetny, bo smaruje się łatwo, nie klei, dobrze wsiąka i jest matowy). Teraz używamy też Bioderma Photoderm Bronz 30 lub 50 - tu z kolei genialność polega na tym, ze jest to olejek i bardzo bardzo dobrze się rozsmarowuje (plus bardzo wysoka ochrona przy średnim ograniczaniu opalania).
Używaliśmy też La Roche Posay Anthelios fluid 50 - równie skuteczny, ale w mojej ocenie gorzej się nim smaruje.
Wszystko to są kremy dostępne w aptekach, ale często taniej można kupić w internecie (co w sumie zawsze robię, bo cena czasem nawet o połowę niższa). Ja takim drogeryjnym filtrom średnio ufam - choć może bezzasadnie - więc zawsze kupuję dermatokosmetyki (dostępne w aptekach), bo nie dość że te firmy wiele więcej pieniędzy wydają na badania to nie mogą sobie pozwolić na większe oszustwa ;) Tak czy inaczej każdy podejmuje swoją decyzję - w rodzinie mam dzieci kuzynki, które prawie nie są smarowane filtrami, a jeśli już to z niskim faktorem i takimi najtańszymi i tez jakoś żyją ;)
 
reklama
Dziewczyny a co na słoneczko ochronnego dla noworodka? Jakieś kremy for baby z filtrem?

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Wiadomo, że takich maluszków jak będą nasze tego lata to lepiej w ogóle nie wystawiać na słońce, a jeśli już to najlepsze będą filtry mineralne. Ja polecam tę z apteki i tutaj chyba najlepsza jest Bioderma filtr mineralny, ew dermedic, pharmaceris i emotopic też mają wersję mineralną z dwoma różnymi filtrami.
 
Do góry