reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

WOZEK.

Uznaje za szaleństwo kupowanie nowego wózka. Serio. Jedynymi argumentami do mnie w takiej drodze przemawiajacym jest to, że albo miałby to byc prezent, albo aż tak bardzo chce sie miec wszystko nowe i czyste.

Ja kupìlam wozek uzywany Xlander XA. Najpierw wypatrzylam w sklepach model, ktory by mnie interesował i potem juz sledziłam allegro i OLX.
Kupiony wozek oddalam do BIO pralni w swoim miescie, ktora sie specjalizuje w czyszczeniu wózków dzieciecych i wozek jak nowy. A ponad 2000 zl w kieszeni.

Gdybym teraz miala kupowac wozek drugi raz to patrzylabym przede wszystkim na:
a) DLUGOSC i SZEROKOSC GONDOLII. W naszych przypadkach przesiąscie sie do spacerowek bedzie wypadalo pewnie w okolicach schylku zimy i to kiepski czas na przenoszenie dziecka na duzo bardziej odkrytą spacerowkę. Dwa w wielu wozkach spacerowka jest przodem do kierunku jazdy, odwrotnie niz w gondolii - warto to tez wziac pod uwage.
Ja w Xlanderze wozilam corke w gondolii prawie 12 miesiecy, bo jest dluga bardzo.

b) POJEMNOSC POJEMNIKA POD WOZKIEM. W Xlanderze jest OK, ale jak widzialam matki w Joolzu czy innych, ktore obkladaly wozek 3 torbami bo sie im rzeczy nie miescily czy cos to wspolczułam. A pomyslcie sobie ze glupie wyjscie na szczepienie w zimie czy do galerii gdzie siebie trzeba rozebrac, dziecko etc i te rzeczy gdzies wlozyc...



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
a ile kosztuje takie czyszczenie wózka, o kórym piszesz?

co do wielkości gondoli, to podobno emmaljunga nie ma sobie równych. tylko że jest ciężka i b.duża/ zajmuje dużo miejsca
 
reklama
Ja urodziłam Marysie końcem kwietnia, dosc cieplego roku, więc uznaje, ze sezon podobny.
Bede Wam wpisywac tutaj co mi sie przypomni wraz z moimi refleksjami :)

UBRANIA.

Rozmiary ---》
Przygotowujac wyprawkę nastawiac sie trzeba raczej na start w ubraniach rozmiar 56 cm tudzież 0-3m.
Dzieci na początku przybierają prawidlowo ok. 1 kg na miesiąc i wbrew pozorom są w stanie w 2 miesiące z nich wyrosnąć. A tez firma firmie pod wzgledem rozmiarów nierowna.

Marki ubranek --》
I tak np jezeli chodzi o marki to:
Zara i Pepco mają zanizoną rozmiarówkę. Z tych sklepow zawsze kupuje ubrania o jeden rozmiar wieksze niz obecnie nosi Mała i są w sam raz.

Smykowe, Tescowe, Carters - mają z kolei zawyżoną rozmiarówkę i jak dla mnie są większe niż powinny być. Mała np ubrania w rozmiarze 6-9m nosila jak juz ponad rok miała, mimo ze rozmiarowo odpowiadaly tej wartosci co obecnie nosila.

Ja jestem bardzo zadowolona z Tescowych ubrań i glownie tam Mała ubierałam i ubieram.
W Pepco trzeba dobrze trafic, bo jednak w wiekszosci ubrania sa z domieszlami sztucznych lub jakas dziwna bawelna.
Ze Smyka mi sie bradzo ubrania "wykrzywialy" i tracily fakture. Np w pajacykach po kilku praniach napy sie krzywo zawijaly i pajacyk byl nieksztaltny. Tak samo mialam z body.

Uzywane czy nowe --》
Te na 0-3 nie zuzywaja sie nadmiernie,wiec te bez obaw bym kupila. Ja akurat nie mialam mozliwosci chodzic po ciuchach i szukac. A dwa razy zamowilam pake ubran z allegro i nigdy juz tego wiecej nie zrobie.

Jakie ubrania ---》
Ja odradzam wszelkie ubrania, ktore jak tu juz ktoras z Was pisala są sliczne ale totalnie niepraktyczne - typu bluzy z kapturem, kolnierzykiem, kurtki z kaputerem czy nawet sukieneczki.

Ja tez narzekalam na body wciagane przez glowe i teraz nie wiem czy nawet te na 0-3 bede wyciagac. Moze po 2 sztuki. Dla mnie trudno bylo tego malucha lelawego w nie ubrac.
Ja opierałam sie na pajacyckach (takich z dlugim rękawem) lub rampersach na cieplejsze dni.
Pajacyk:
1515590556-11dbd46d1f99ccaf-aaaaaa.jpeg

Rampers:
1515590576-011e2ff1d1a19d5a-aaaaaa.jpeg

I do szpitala tez pajacyki polecam!

Czapeczki, skarpetki etc. ---》
Ja mialam kilka par skarpetek i to bylo spoko.
Czepeczki sa dobre takie, ktore mają tzw zakladki na uszy i da sie je pod szyja zwiazac. Uszy akurat nawet w lecie na starcie powinny byc chronione.


Ubrania wszystkie przed porodem, jak o moje do szpitala, jak i posciele, kocyki, pieluszki etc. prałam w specjalnym proszku - akurat Dzidziusiu na 95 stopniach i prasowalam porzadnie i tą praktykę utrzymywałam przez chyba okolo jeszcze potem miesiąc. Na pewno przed porodem trzeba sobie to tez ogarnąć :)

Z UBRAN NIE SPRAWDZILY MI SIE:
- wszystko co zakladalo sie przez glowe,
- spodenki, rajtuzki (dzieci jak sie rodzą nie maja prostych nog i wrazliwy pepek i brzuszek),
-zakladki na rączki przeciw drapaniu sie

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

Edit.
Liczebnosc ubran na start.
Dodam tylko, ze Mała moja np nie ulewała prawie w ogole, wiec na dobe zuzywalismy ok 3 komplety pajacow/rampersow (2 na dzien i 1 po kapieli na noc). A ze robilam pranie co okolo 3-4 dni.
Podpinam się pod tą wypowiedź, ale oczywiście nie z wszystkim się zgadzam - w sumie każdy ma jakieś swoje przemyślenia i coś mu pasowało a coś nie ;)
- zdecydowanie na tak dla body kopertowych, rampersów, pajacykow (rzeczy wkładane przez głowę u mnie się nie sprawdziły)
- 100% zgadzam się z bezsensownością kupowania bucików, sukieneczek, bluz z kapturami, miniatur dorosłych ubrań - jasne że jakieś miałam, ani jednych nie użyłam, bo to po prostu niepraktyczne
- spodni też nie polecam (bo skarpetki u dziecka to na nogach nie utrzymują się zbyt długo ;)), ale już półśpiochy lub rajstopy w połączeniu z body były jednym ze stałych elementów garderoby Stasia
- łapki niedrapki u nas się przydały (choć częściej wykorzystywaliśmy do tego zadania skarpetki, bo lepiej trzymały się na rączkach) - Staś potrafił się do krwi po buzi podrapać
- używane ubrania na allegro/olx kupowane to super sprawa na pierwsze miesiące malucha - wychodzi dużo taniej, a w większości są jak nowe, jest ogromny wybór (np. body kopertowe kupowałam z H&m, wszystkie używane, wszystkie były w super stanie) - ale rzeczywiście nie warto kupować zestawów, bo można się naciąć na niepraktyczne rzeczy, z których się nie skorzysta a za które się zapłaci...
- cienkie bawełniane czapeczki wiązane pod szyją to u nas był strzałw dziesiątkę, choć przyznam, że Staś jak nabrał ciałka to wyglądał w nich jak nurek ;) Ale nie k wygląd przecież chodzi :D
- Tesco ma fajne pajacyki (to miałam, może w zły model trafiłam), ale u nas wymiarowo się nie sprawdzały - i rękawki i nogawki były za długie przy prawidłowym tułowiu, każde dziecko jest inne, więc pewnie też u każdego inne ubranka się sprawdzą :)
 
a ile kosztuje takie czyszczenie wózka, o kórym piszesz?

co do wielkości gondoli, to podobno emmaljunga nie ma sobie równych. tylko że jest ciężka i b.duża/ zajmuje dużo miejsca
Ja w ok 200 zł zmiescilam się z wyczyszczeniem całego wozka, materaca do lozeczka po chrzesnicy i wyczuszczeniu bujaczka.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
KOCYKI, OTULACZE, POSCIEL, SPIWOREK.

Posciel.--》Najpierw niczego nieswiadoma kupilam posciel. Uzylam jej dopiero w 16 miesiacy zycia dziecka :) Wiec posciel - kolderke i poduszkę odradzam. To nawet niebezpieczne, bo taki maluch to sie moze łatwo nią nakryć.

Kocyk. --》Kupilam wiec kocyk z minky z firmy Miko Minky. Wybralam tzw Przejsciowy Kocyk Sredniaka 75x100 i to byl jeden z lepszych zakupów wyprawkowych.
Te kocyki są cudowne, bardzo dobrej jakosci i teraz po prawie 2 latach ciaglego ich uzywania nie odbiegają od nowosci.
Niedawno kupiłam juz o rozmiar wiekszy, ale z całą pewnoscia polecam.
Link do: Home Na lato bedą za cieple na pewno, ale na noce i jesienne spacery super.


Otulacz --》 Neonatolog polecala nam dziecko otulac na poczatku, a ze Mala byla typem dziecka raczej nie wierzgającego to lubila spac otulona.
Mialam na starcie otulacz Lullalove, z ktorego nie bylam zadowolona. Ciagle sie sam rozplatał i zle trzymał.
Link do: Otulacz supeRRO newborn z wiskozy bambusowej

Z racji tego, ze moje dziecko lubilo byc otulone i bylo cieple lato zainwestowalam w otulacz bambusowy z Poofi, ktory do tej pory w roznych formach mi sie sprawdza, bo jest duzy. Polecam go, ale najpierw warto spraedzic czy dziecko lubi byc otulane - nie kazde chce.
Link do: TROPICAL otulacz bambusowy | Poofi

Natomiast otulacz mozna tez za rada naszej poloznej zastapic po prostu bawelniana poszewka na poduszki :) Szpitalny patent.

Spiworek--》Tez jest OK. Ja kupialam pierwszy lepszy z Allegro uzywany.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
PIELUCHY. MOKRE CHUSTECZKI.


Ja przes pierwszy miesiąc/dwa uzywalam Pampers Premium Care. Mają pasek "zasiusiania", co bylo dobre w szpitalu gdzie ciagle pytano czy dziecko siusia regularnie.
Potem testowalam rozne i teraz tez jeszcze rozne kupuje.

Nie polecam kupowac ogromnych zapasow pieluch. Dzieci przybieraja prawidlowo na wadze ok 1 kg na miesiac, a pieluszki np z gorna granica np 5 kg juz w okolicach 4 kg dziecka u mnie pily w nózki i trzeba bylo przechodzic na wyzsze. W ten sposob np mialam sytuacje w ktorej kupialam 3 opak rozm 2, co nas ktos odwiedzal to donosil i skonczylo sie tym ze oddalismy z 3 opakowania nieotwarte, bo byly juz za male. A pieluchy to akurat taki towar, ze nie ma co zapasow robic :)

Z wszystlich przetestowanych mokrych chusteczek najbardziej mi odpowiadaja Rossmanowe BabyDreamy Sensitive. Prawie w ogole nie pachną i sa jak dla mnie w sam raz.
Link do: babydream, Extra Sensitive, delikatne chusteczki nawilżające, 80 szt., nr kat. 69327 - Internetowa drogeria Rossmann - Zakupy online

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie polecam kupowac ogromnych zapasow pieluch. Dzieci przybieraja prawidlowo na wadze ok 1 kg na miesiac, a pieluszki np z gorna granica np 5 kg juz w okolicach 4 kg dziecka u mnie pily w nózki i trzeba bylo przechodzic na wyzsze. W ten sposob np mialam sytuacje w ktorej kupialam 3 opak rozm 2, co nas ktos odwiedzal to donosil i skonczylo sie tym ze oddalismy z 3 opakowania nieotwarte, bo byly juz za male. A pieluchy to akurat taki towar, ze nie ma co zapasow robic :)
Zapasu pieluszek nie warto robic nie tylko ze względu na szybkie przybieranie na wadze. Może się okazać, że wybranej firmy będą uczulać. Nas to spotkało właśnie w przypadku pieluszek pampers. Dupka odparzona masakrycznie, nic nie pomagało. Przeszło jak zmieniliśmy pieluszki.
Większe rozmiary pampersów już były oki.
 
Do góry