reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

reklama
Ja powiem tak, jeśli śpicie w chłodnym pomieszczeniu, to śpiworek jest lepszy. Nasz synek w nocy się rozkopywał i budził z zimna. Jak założyliśmy śpiworek, to było o niebo lepiej.

Jeśli natomiast mieszkacie w bloku gdzie mocno grzeją, to tak naprawdę nic nie potrzeba, może gniazdo. Lepiej cieplej ubrać. No i taniej.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
jak mocno grzeją to najlepiej skręcić kaloryfery, nie jest zdrowo dla maluszka (i dla nas też) spać w mocno nagrzanym pomieszczeniu
 
A jak z pozostawianiem "klaczków" przez te wkładki? Niektóre strasznie kłaczą.
Ja niestety nie pamiętam, jakich używałam...
Lansinoh nie zostawiają kłaczków na 100% (a wiem co to kłaczki bo jak pisałam kupiłam sobie kiedyś Bella i był kłaczek na kłaczku - poza tym że w dodatku nie chłonęły ;)), a te Lovi, też mają taki materiał, że nie będą zostawiały - ale tego już na sobie nie testowałam. Chociaż w sumie wkrótce może juz być taka potrzeba - to jak przetestuję to dam znać ;)
 
Zgadzam się z tym zapasem pieluch - ja przy drugim dziecku znów zrobiłam ten sam błąd, w pewnym momencie kupiłam 2 duże paczki rozmiaru 2. Pierwszą zużyłam do połowy, drugiej nie otworzyłam... Na szczęście miałam komu sprzedać ;)
Co do wyprawkowych niezbędnych rzeczy dla dzieci czerwcowych, to MOSKITIERA do wózka. Bez niej córka byłaby non stop pogryziona!
Jeśli chodzi o jakieś inne produkty, które mi się szczególnie przydały, to niania elektroniczna, poduszka do karmienia i laktator. Przy starszej córce miałam ręczny i się sprawdzał (wychodziłam sporadycznie), a teraz przy synku wróciłam szybko do pracy (miał 2 mce, gdy kilka razy w tygodniu musiałam zacząć wychodzić na 2-3 h), dlatego postawiłam na laktator elektryczny. Teraz wybrałam Chicco Naturally Me, bardzo ładny, delikatny i ciekawy sprzęt :) Okazało się, że odciąganie nie musi być niemiłe - laktator ustawia się intuicyjnie, a różne poziomy ssania odwzorowują ssanie dziecka (najpierw szybko, później wolniej). Bardzo jestem z niego zadowolona :)
Oprócz tego nie obeszłabym się bez chusty - dzięki niej mogę tulić małego i mieć wolne dwie ręce :)
 
Zapasu pieluszek nie warto robic nie tylko ze względu na szybkie przybieranie na wadze. Może się okazać, że wybranej firmy będą uczulać. Nas to spotkało właśnie w przypadku pieluszek pampers. Dupka odparzona masakrycznie, nic nie pomagało. Przeszło jak zmieniliśmy pieluszki.
Większe rozmiary pampersów już były oki.
U nas to samo mała wyszła ze szpitala z odparzoną pupą po Pampers'ach, potem kupiliśmy Dady i było ok.
Dostaliśmy pieluszki Happy i znów ją uczuliło..
Jak mała miała ok pół roku to wypróbowaliśmy pieluszki Tesco loves baby i naszym zdaniem są lepsze od biedronkowych, bo lepiej chłoną.
Nie podpasowały nam pieluchy z Rossmana, bo są sztywne i takie jakieś dziwne.
Pieluszki z Lidla też całkiem spoko, ale mieliśmy 1x przypadkiem, a tak to najlepsze jak dla nas Tesciowe.

Co do chusteczek to plecami Wam stronę sroki z analizami.
 
Dziewczyny! Dzięki za dzielenie się swoim doświadczeniem! Dla mnie wszystko bardzo przydatne [emoji1]


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny! Dzięki za dzielenie się swoim doświadczeniem! Dla mnie wszystko bardzo przydatne [emoji1]


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom


Popieram! Kawał dobrej roboty dziewczyny :)

A co do wózków to biorę pod uwagę 3 modele. Min Roan Bass Soft właśnie :
Link do: ROAN producent wózków i fotelików - on ma możliwość montowania spacerówki albo przodem albo tyłem :) Dla mnie to też istotne.

Kolejne to sławny Adamex Barletta :D i wpadł mi też w oko Expander Essence aha no i ostatnio Bebetto Holland. Mhm i tak to ze mną jest, a miałam ograniczać wybór a ciągle coś nowego znajduje.

Hmm, a jednak chyba Bebetto odpada z powodu najkrótszej gondoli. Nie znam się zupełnie na tym, ale tak sobie kombinuję, że w okres zimowy "wjedziemy" z dzieciątkiem jeszcze raczej w gondoli i wydaje mi się, że długość wtedy będzie miała znaczenie jak dojdzie grubszy kocyk/kombinezon. Jak sądzicie? Te 79cm jest wystarczające czy lepiej wziąć wózek od około 83 cm długości? Robi to różnicę z waszego doświadczenia? Zwracałyście na to uwagę? :)
 
A co do wózków to biorę pod uwagę 3 modele. Min Roan Bass Soft właśnie :
Link do: ROAN producent wózków i fotelików - on ma możliwość montowania spacerówki albo przodem albo tyłem :) Dla mnie to też istotne.

Też myślę o tym wózku....tylko nie widziałam to na żywo...

Dziewczyny wspominaly wcześniej ze wielkość gondoli będzie u nas dość istotna bo tak to byśmy przechodzily z gondoli w grudniu A tak może przetrwamy zimę [emoji1]



 
wpisuję tu ku pamięci wózek Camarelo polecany przez moją sąsiadkę, bo ma ściągane koła - przyjeżdża ze spaceru, zmienia koła i może używać w środku. moim zdaniem fajna opcja na początku, jak dziecko jeździ w gondoli.

BTW, nie zazdroszczę Wam dokonywania wyboru dziewczyny - wybór ogromny, a te wózki są wizualnie tak bardzo do siebie podobne, że można oczopląsu dostać ;)
 
reklama
Popieram! Kawał dobrej roboty dziewczyny :)

A co do wózków to biorę pod uwagę 3 modele. Min Roan Bass Soft właśnie :
Link do: ROAN producent wózków i fotelików - on ma możliwość montowania spacerówki albo przodem albo tyłem :) Dla mnie to też istotne.

Kolejne to sławny Adamex Barletta :D i wpadł mi też w oko Expander Essence aha no i ostatnio Bebetto Holland. Mhm i tak to ze mną jest, a miałam ograniczać wybór a ciągle coś nowego znajduje.

Hmm, a jednak chyba Bebetto odpada z powodu najkrótszej gondoli. Nie znam się zupełnie na tym, ale tak sobie kombinuję, że w okres zimowy "wjedziemy" z dzieciątkiem jeszcze raczej w gondoli i wydaje mi się, że długość wtedy będzie miała znaczenie jak dojdzie grubszy kocyk/kombinezon. Jak sądzicie? Te 79cm jest wystarczające czy lepiej wziąć wózek od około 83 cm długości? Robi to różnicę z waszego doświadczenia? Zwracałyście na to uwagę? :)
lepiej większą, żeby posłużyła na dłużej, bo będzie zima
 
Do góry