reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

No nie dziwię się, minky są piękne, a do tego mają fakturę, co dla maluchów też jest dobre :)
Kocyk najesien będzie jak znalazł

Sama uszyłam taki, to była 1sza z rzeczy uszytych przeze mnie, dla malucha no i wogóle 1sza uszyta:)
Będzie czekał do jesieni w szafie.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Wow super! zazdroszczę zdolności i chęci, przydadzą się również na przyszłość :)
 
reklama
Dziewczyny w kwestii otulaczy wpadłam na... rożki, te tutaj np są przepiękne ;)
Link do: Rożek MINKY becik otulacz DWUSTRONNY bawełna MATA
Cudne wzory! :) Ale tak jak pisaly dziewczyny, raczej nie na lato.. a szkoda ;)

Otulacza (choć ten co pokazujecie wydaje się całkiem fajny! :)) ani rożka nie kupuję, bo przy Stasiu nie korzystałam ;) Mam w sumie taki zestaw Sterntaler - wyhaczony jak Staś był mały w TKMaxx - to pewnie przyda się na wyjście ze szpitala jako właśnie otulacz do fotelika, bo ten pierwszy jest polarkowy i poza tym niczym nie ocieplany, więc powinien być ok :)
i-sterntaler-magiczne-okrycie-ocieplane-nosorozec-nelson.jpg
81qYhUHU4KL._SY450_.jpg

Ja zmotywowana tym, że ciągle przychodzą zamówione rzeczy (już prawie wszystko mam kupione! :D) i tworzą już piramidy, hałdy wszędzie gdzie się nie obejrzę - zrobiłam WSTĘPNY porządek ;) Ubranka dla Wandzi posegregowałam do 3 szuflad 0-3, 3-6 i >6 miesięcy - teraz tylko trzeba będzie poprać (kiedyśtam) i wyselekcjonować to co będę ze sobą brała do szpitala. Jeden blat chwilowo poświęciłam też na rzeczy z kategorii "higieniczne": podkłady, wkładki, majtki, kosmetyki, Water Wipes, pampersy, aniball, laktator, butelki, smoczki i inne podobne (matko ile miejsca to objętościowo zajmuje!)- efekt jest taki, jak byśmy byli w trakcie remontu :D
Zobacz załącznik 843489
Zobacz załącznik 843490
No to przyszalalas ;) Ja niestety jakos nie mam sił iść za Twoim przykladem i wszystko ogarnać.. U mnie rzeczy lezą w torbach niebieskich z Ikei w pokoju i tylko dokladam do nich co chwile "coś" :) Jeszcze sie nie wysypuje, wiec nie jest zle! ;) A jeszcze troche dojdzie, bo czekam na przesylki.. Z rzeczy "higienicznych" nie mam jeszcze nic, no oprocz takich pierdólek jak szczotka do wlosow, obcinacz, termometr i podklad do lozeczka. Musze jeszcze kupic przescieradla do niego i do gondoli, otulacz do spania na lato, bo na jesien mam, no i rzeczy dla mnie do szpitala typu podpaski, podklady itp. Ale to chce zostawic na sam koniec, zeby mi tu nie zalegalo po kątach... Mam nadzieje, że jak sie zrobi cieplej po świętach to wiosna mnie natchnie na wiosenne porządki i ogarniecie tych Ikeowskich rumunek ;)
 
O przesylkach i paczkach mowa, a tu wlasnie kurier przywiozł mi zamowienie z allegro :) I tak sobie teraz myslę, czy ja aby nie przesadzilam z iloscia ubranek na 56 cm.. Bo już troche ich sie uzbieralo.Zobacz załącznik 843545
Najwyżej nie założysz wszystkiego :) Też mam dużo i 56 i 62 i obawiam się, że nie wykorzystamy wszystkiego.
Ja się od wczoraj śmieję, że będę córcie codziennie po 3 razy przebierać, bo wczoraj znowu wpadłam w szał i zakupiłam sukieneczki na lato :D miałam tego nie robić i na lato żadnych sukienek, ale nie mogłam się oprzeć :) Radość z tego, że będę miała córcię wyzwala we mnie zakupowego maniaka :D
 
Ja to wogóle jestem z tych co ida do sklepu i zamiast sobie to kupują dziecku ;) Teraz trochę wystopowalam z kupowaniem ubranek dla starszej córki, no bo braciszek też musi miec w czym chodzić... ;) Ale weszlam na allegro, zobaczylam fajny pajacyk za 6,99zl (uzywany), przejrzalam inne przedmioty sprzedawcy i pomyslalam, ze przecież bez sensu kupować 1 rzecz za 6,99zl i płacic 10 za przesylkę.. No i dobrałam jeszcze kilka rzeczy, bo to przecież żal nie kupic w tej cenie ;) Ale teraz tak sobie myślę, że mam prawie wszystko, bo i pajace, i bodziaki z krotkim i dlugim rekawem, skarpeteczki tez, półśpiochow mam ze 4 sztuki, ale to co jeszcze kupię to krotkie spodenki i może koszulki z krótkim rękawem bo tego prawie wcale nie mam. I finito! I tak jeszcze czekam na paczki z aliexpresu, gdzie zamowilam rampersy na lato, bodziaki z krotkim i pajace.. Ale to po 2-3 sztuki, a byly tak ladne i w takiej cenie, ze żal było nie kupić (tak to sobie teraz tlumaczę)... ;)

Najwyżej nie założysz wszystkiego :) Też mam dużo i 56 i 62 i obawiam się, że nie wykorzystamy wszystkiego.
Ja się od wczoraj śmieję, że będę córcie codziennie po 3 razy przebierać, bo wczoraj znowu wpadłam w szał i zakupiłam sukieneczki na lato :D miałam tego nie robić i na lato żadnych sukienek, ale nie mogłam się oprzeć :) Radość z tego, że będę miała córcię wyzwala we mnie zakupowego maniaka :D
 
O przesylkach i paczkach mowa, a tu wlasnie kurier przywiozł mi zamowienie z allegro :) I tak sobie teraz myslę, czy ja aby nie przesadzilam z iloscia ubranek na 56 cm.. Bo już troche ich sie uzbieralo.Zobacz załącznik 843545
@arica mi się po starszych uzbierało tak gdzieś po 20 pajaców i body w rozmiarze 56... ale ja się nie martwię - lepiej więcej niż co chwilę prać :) wczoraj odkupiłam używane rampersy na 56 i 62 tutaj od dziewczyny z BB - 10 sztuk za 64,50 zł z przesyłką :) więc na początek już naprawdę mam wszystko :)
 
Ja to wogóle jestem z tych co ida do sklepu i zamiast sobie to kupują dziecku ;) Teraz trochę wystopowalam z kupowaniem ubranek dla starszej córki, no bo braciszek też musi miec w czym chodzić... ;) Ale weszlam na allegro, zobaczylam fajny pajacyk za 6,99zl (uzywany), przejrzalam inne przedmioty sprzedawcy i pomyslalam, ze przecież bez sensu kupować 1 rzecz za 6,99zl i płacic 10 za przesylkę.. No i dobrałam jeszcze kilka rzeczy, bo to przecież żal nie kupic w tej cenie ;) Ale teraz tak sobie myślę, że mam prawie wszystko, bo i pajace, i bodziaki z krotkim i dlugim rekawem, skarpeteczki tez, półśpiochow mam ze 4 sztuki, ale to co jeszcze kupię to krotkie spodenki i może koszulki z krótkim rękawem bo tego prawie wcale nie mam. I finito! I tak jeszcze czekam na paczki z aliexpresu, gdzie zamowilam rampersy na lato, bodziaki z krotkim i pajace.. Ale to po 2-3 sztuki, a byly tak ladne i w takiej cenie, ze żal było nie kupić (tak to sobie teraz tlumaczę)... ;)
Ja mam to samo :) Szukałam kurtki na wiosnę w sklepach, to pierwsze co, dział newborn i dla synka :D
Za taką cenę pajacyki to super sprawa :) Warto kupić właśnie więcej.
Ja przy synku kupowałam rozsądniej i pewnego dnia tak wyszło, że w nocy prałam ubrania, bo zasikał z 5 razy półśpiochy w ciągu dnia ( jakiś pech mieliśmy) ulewał na kaftaniki i to co miałam na styk to musiałam prać, bo zabrakło czystych :)
Teraz wychodzę z założenia lepiej mieć więcej niż prać po nocach :)
 
co do śpiworków, to u nas lepiej się sprawdzały takie z półokrągłym wycięciem pod szyją niż takie w szpic. zwłaszcza przy młodszym, który był małym grubaskiem ;) i to wycięcie w szpic u góry go uwierało po bokach.
 
reklama
Jak już piszecie o używanych ubrankach to pochwalę się i ja :) nasz synuś póki co nie miał nic kupione w sklepie :D wszystkie ciuchy ma z second - handu i giełdy mam :) mamy już tego masę, ale jak wchodzę i nic nie zniszczone bodziaki kosztują 0,68 zł to jak nie wziąć?? :D takie perełki mi się udało trafić że brałam jak leci :D
 
Do góry