reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

arica ja też geniuszem szukania nie jestem, ale ten lumpek to ułatwia - wszystko wisi na wieszaczkach ;) a teraz to się śmieję że to już uzależnienie bo muszę tam wejść :D
 
reklama
Jak już piszecie o używanych ubrankach to pochwalę się i ja :) nasz synuś póki co nie miał nic kupione w sklepie :D wszystkie ciuchy ma z second - handu i giełdy mam :) mamy już tego masę, ale jak wchodzę i nic nie zniszczone bodziaki kosztują 0,68 zł to jak nie wziąć?? :D takie perełki mi się udało trafić że brałam jak leci :D
Ja też jak Staś był mały wszystko kupowałam używane (no, poza bielizną i butami ;)) - i to jest super, bo dużo taniej niż nowe można kupić rzeczy w super stanie :) Tyle że ja kupowałam zawsze w internecie, bo nienawidzę chodzić po sklepach :D Potem jak dziecko dorasta i kształtuje się jego gust to już nie jest tak łatwo kupić coś używanego ;)

Mi też wydaje się, że po 3 sztuki to za mało - ja już takiego malucha miałam dawno temu, ale po ilości zostawionych rzeczy wnioskuję, że miałam zdecydowanie większe ilości niż po 3 sztuki :)
Obecnie mam w rozmiarze 56:
- 10 szt. body z krótkim rękawem
- 5 szt, body z długim rękawem
- 6 rampersów z długim rękawem
- 3 rampersy z krótkim rękawem
- 6 szt. półśpioszków
- 5 bluz z długim rękawem
- 2 cienkie kaftaniki z długim rękawem
- 4 bawełniane czapeczki wiązane pod brodą (cieniutkie)
- dużo bielizny: skarpetek, łapek niedrapek, rajstop
Większość z tego to po Stasiu, teraz dokupiłam tylko te kaftaniki, body z krótkim rękawem, bo wtedy miałam tylko 2 szt. i 3 szt. półśpioszków, bo Staszko był wrześniowym dzieckiem.
W rozmiarze 62 mam porównywalne ilości - większych rzeczy mam już mniej zostawionych, więc w miarę rośnięcia Wandzi będę dokupywała ;)
 
Ja też jak Staś był mały wszystko kupowałam używane (no, poza bielizną i butami ;)) - i to jest super, bo dużo taniej niż nowe można kupić rzeczy w super stanie :) Tyle że ja kupowałam zawsze w internecie, bo nienawidzę chodzić po sklepach :D Potem jak dziecko dorasta i kształtuje się jego gust to już nie jest tak łatwo kupić coś używanego ;)

Mi też wydaje się, że po 3 sztuki to za mało - ja już takiego malucha miałam dawno temu, ale po ilości zostawionych rzeczy wnioskuję, że miałam zdecydowanie większe ilości niż po 3 sztuki :)
Obecnie mam w rozmiarze 56:
- 10 szt. body z krótkim rękawem
- 5 szt, body z długim rękawem
- 6 rampersów z długim rękawem
- 3 rampersy z krótkim rękawem
- 6 szt. półśpioszków
- 5 bluz z długim rękawem
- 2 cienkie kaftaniki z długim rękawem
- 4 bawełniane czapeczki wiązane pod brodą (cieniutkie)
- dużo bielizny: skarpetek, łapek niedrapek, rajstop
Większość z tego to po Stasiu, teraz dokupiłam tylko te kaftaniki, body z krótkim rękawem, bo wtedy miałam tylko 2 szt. i 3 szt. półśpioszków, bo Staszko był wrześniowym dzieckiem.
W rozmiarze 62 mam porównywalne ilości - większych rzeczy mam już mniej zostawionych, więc w miarę rośnięcia Wandzi będę dokupywała ;)
A ja mam odwrotnie, ja używanych ciuchów na necie nie lubię kupować bo muszę pomacać.. [emoji6]
Za to zakupy na lumpeksie uwielbiam, ale u mnie są same takie że wszystko ładnie na wieszakach, posegregowane rodzajami ubrań, no i oczywiście damskie, meskie, dziecięce osobno..

Ale na necie też mi się zdarza coś wychaczyć dla młodej.
Jak np bluzę z Reserved nową z metką taką "pandę "za 15 zł niedaleko, więc podjechałam odebrać, albo płaszczyk na jesień/ wczesną wiosnę za 19zł z przesyłką[emoji6]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny to po ile szt macie rampersów i body z krótkim rękawem?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Rampersow ze 2szt, body póki co wielopak z tesco 5szt. I więcej nie mam na krótko. Myślałam o body na ramiaczkach, ale mam wątpliwości czy kupić.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja powiem Wam szczerze że też nie wiem jak to będzie z tym ubieraniem :( to będzie moje pierwsze dziecko stąd te obawy. No niby lato, ale jednak u nas w lecie jest różnie, poza tym taki maluszek chyba potrzebuje jednak ciepła skoro ostatnie kilka miesięcy spędził w ciepłym brzuchu mamy :D
 
A ja mam odwrotnie, ja używanych ciuchów na necie nie lubię kupować bo muszę pomacać.. [emoji6]
Za to zakupy na lumpeksie uwielbiam, ale u mnie są same takie że wszystko ładnie na wieszakach, posegregowane rodzajami ubrań, no i oczywiście damskie, meskie, dziecięce osobno..

Ale na necie też mi się zdarza coś wychaczyć dla młodej.
Jak np bluzę z Reserved nową z metką taką "pandę "za 15 zł niedaleko, więc podjechałam odebrać, albo płaszczyk na jesień/ wczesną wiosnę za 19zł z przesyłką[emoji6]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Dlatego kupuję swoich ulubionych firm (a doświadczenie z różnymi firmami mam spore, bo jestem zakupoholiczką ;)) - bo wtedy nie boję się o jakość :D
A po sklepach do tego stopnia nie znoszę chodzić, że nawet zakupy spożywcze robię w sklepach z dostawą do domu ;)
 
Ja powiem Wam szczerze że też nie wiem jak to będzie z tym ubieraniem :( to będzie moje pierwsze dziecko stąd te obawy. No niby lato, ale jednak u nas w lecie jest różnie, poza tym taki maluszek chyba potrzebuje jednak ciepła skoro ostatnie kilka miesięcy spędził w ciepłym brzuchu mamy :D
nie martw się! ja się spodziewam trzeciego i też mam dużo wątpliwości co do ubierania latem, bo poprzednie dzieci mam listopadowe. mam zamiar kierować się zasadą, że takie maluchy ubiera się jedną warstwę więcej niż siebie i zobaczymy :) niemowlaki też potrafią komunikować jak im za ciepło ;)
 
Z latem to jest w Polsce o tyle problem, że pogoda jest nie przewidywalna :) Dlatego tak trudno wykombinować jakie ubranka przydadzą się, a jakie nie... To tak jak jedzie się na wakacje nad polskie morze i trzeba zabrać pół domu ze sobą, bo nie wiadomo, czy będzie upał, czy deszcz...
Moja córka urodziła się dokładnie tak jak teraz ma urodzić się syn, czyli na koniec czerwca. Miałam całą szafkę ubranek na 56-62 letnich. A lato było tak upalne, że praktycznie połowy nie ubrała ani razu, bo leżała tylko w samym pampersie, a jak szłyśmy na spacer to krótki bodziak albo krótkie spodenki i koszulka z krótkim rękawem. A potem wyrosła z 56, zrobiło się chłodniej i już sukieneczki, niektóre spodenki, pajace okazały się za małe..

Już chyba lepiej jest z zaopatrzeniem się w ubranka na zimę, bo przynajmniej wiadomo, że trzeba mieć wszystko z długim rękawem ;)
 
oj z tymi ubrankami na zimę to się zgodzę ☺ a tak to obawy czy nie za lekko ubiorę czy nie za grubo... Ehh
dziś znów zaszłam na lumpika i wzięłam małe co nieco a to mój hit dzisiejszych zakupów: Śpiworek 0-6 miesięcy firmy Marks and Spencer, 100% bawełna. Wzięłam z myślą o miesiącach wrzesień - grudzień, choć taki super gruby nie jest. Wygląda na nieużywany bo nic nie skulkowany ani wewnątrz ani na zewnątrz, gdzie czasem np używane pajace mają takie delikatne sklulkowania na stópkach cena: 16,20 ❤
 

Załączniki

  • WP_20180326_14_06_53_Pro (2).jpg
    WP_20180326_14_06_53_Pro (2).jpg
    476 KB · Wyświetleń: 107
reklama
nie martw się! ja się spodziewam trzeciego i też mam dużo wątpliwości co do ubierania latem, bo poprzednie dzieci mam listopadowe. mam zamiar kierować się zasadą, że takie maluchy ubiera się jedną warstwę więcej niż siebie i zobaczymy :) niemowlaki też potrafią komunikować jak im za ciepło ;)
Ponoć jak temp przekracza 20'C, to wtedy ubiera się dziecko tak samo jak siebie [emoji6] Ale ja i tak mam tendencje do przegrzewania [emoji28] Moja mama też, wiec to chyba po niej mi tak zostało [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry