reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

no niby te ochraniacze to tylko kurzołapy ;) ale ja miałam, bo tak jak pisała olasec jak dziecko się przemieszcza, to amortyzuje uderzenia, a tak poza tym to ładnie wygląda :p tez miałam takie ze zdejmowanymi pokrowcami, często prałam i kurz się nie zbierał :)
 
reklama
Ja zamówiłam ochraniacze i nie bawem przyjdą...wiadomo każdej z Nas podoba się co innego (fajnie że są czarne gwiazdki na białym tle), ja zamówiłam takie :
1518010204-d2fc8ac1e7180cd2-aaaaaa.jpeg

Zwłaszcza że u mnie łóżeczko będzie miało z dwóch stron ściany A na wprost okno (tam się akurat zmieści) , a ja żeby widzieć maluszka to mogę zdjąć 2 poduchy bo co 2 się to wiąże...jak już będzie to pewnie się pochwalę.
 
W takim razie tez się zaopatrzę głównie w tetrowe ale dokupię po parę sztuk muślinowych i bambusowych. :) Wczoraj się mocniej zaznajomiłam z tematem tutaj: Link do: Pieluchy tetrowe, flanelowe, bambusowe i muślinowe. Które wybrać? - MatkaAptekarka

I kolejne pytanie :) (jak widać jestem zielona w temacie)

Co myślicie o ochraniaczach do łóżeczka i czy same zamierzacie kupić lub już używałyście? Poczytałam trochę i znów mam mętlik w głowie. Jeśli się zdecyduję to brałam pod uwagę te mniejsze, z cieńszego materiału, a nie te grube wysokie poduchy na całą długość i szerokość łóżeczka. Przydatna rzecz czy zbędny gadżet?

Macie może upatrzone jakieś sklepy internetowe z takimi tekstyliami jak pościele, rożki, ochraniacze, kokony niemowlęce?
Sporo już przejrzałam, ale niektóre ceenyyy mrożą krew w żyłach :eek:
Miałam ochraniacz przy synku, teraz nie kupuje. Zbędne to dla mnie było. Może jak młoda będzie na tyle duża, że wsadzałaby rączki w szczebelki.


Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przeczytałam wlasnie o tym czy roznia sie pieluszki muslinowe od tetrowych i o to jaki cytat znalazlam na www Babyono:

"Muślin jest to dwuwarstwowa tetra 100% bawełny, o niezwykłej miękkości w dotyku oraz przewiewności materiału, dlatego pieluszki mogą być wykorzystywane już od pierwszych dni życia - jako otulacz, kocyk, podkład do przewijania, prześcieradło czy ręcznik. Świetnie sprawdzą się jako okrycie podczas karmienia piersią czy podkład na ramię rodzica chroniący ubranie przed ulewaniem. "

Czyli wygladaloby na to, ze to poproatu tetra premium :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczęta - sprawdźcie sobie najpierw na www szpitala, w którym planujecie rodzić co macie ze sobą do szpitala zabrać.

Moj szpital np daje rodzącym i potem przez caly pobyt w ramach zaopatrzenia nieograniczony prawie dostep do podkladow poporodowych i mat poporodowych - stad np nie trzeba ich pakowac do torby szpitalnej.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry