reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

A właśnie wczoraj urządzałam naszą sypialnię oczyma wyobraźni ( :p ) żeby dostosować ją dla dziecka i też uznałam, że naszą podwójną komodę z Ikea przejmie synek. I automatycznie też od razu pomyślałam o organizerach :D My się wyniesiemy do dużej szafy, a chcę mieć wszystko pod ręką.

Dziewczyny a jakie pieluchy kupujecie? Pewnie się pojawiał ten temat już ale ja zgłupiałam. Tetrowe, flanelowe, muślinowe czy bambusowe? :szok::D i ile sztuk?
Do tej pory myślałam, że pielucha to pielucha... :oops:
 
reklama
A właśnie wczoraj urządzałam naszą sypialnię oczyma wyobraźni ( [emoji14] ) żeby dostosować ją dla dziecka i też uznałam, że naszą podwójną komodę z Ikea przejmie synek. I automatycznie też od razu pomyślałam o organizerach :D My się wyniesiemy do dużej szafy, a chcę mieć wszystko pod ręką.

Dziewczyny a jakie pieluchy kupujecie? Pewnie się pojawiał ten temat już ale ja zgłupiałam. Tetrowe, flanelowe, muślinowe czy bambusowe? :szok::D i ile sztuk?
Do tej pory myślałam, że pielucha to pielucha... :oops:
Ja mam zamiar uzywac tetrowych i flanelowych ;) juz nawet mam po kilka sztuk :)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam zamiar uzywac tetrowych i flanelowych ;) juz nawet mam po kilka sztuk :)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam z pierwszej tetrowe i flanelowe, wiec ich nie dokupuje. Flanelowych mam 10 i wydaje mi się, ze 5 by mi spokojnie wystarczylo.
Tetrowych miałam sporo - z tym, ze tym razem kupowałabym kolorowe :)

Korci mnie, żeby dokupić muślinowych dla własnej fanaberii :)
Z bambusowych zrezygnuje.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, z racji tego że na usg wczoraj pokazal sie siusiak, więc szafa pelna ubranek po starszej corce sie nie przyda :/ A ponieważ część z Was już troche poszalala na zakupach, to i ja w koncu poszlam zaszaleć :) W Smyku do konca tygodnia maja dodatkową promocje i do standardowych -70% doliczaja jeszcze -20%. Kupilam 4 pajace i 2 paczki body. Jedna z dlugim rekawem na 62 (3szt). i drugi zestaw z krotkim rekawem na 56cm 5 szt. Za wszystko zaplacilam rowno 100zl. Pajace byly przecenione na 15zl (od tego jeszcze odejmowali przy kasie 20%), a zestawy bodziakow po 30 i 40zl (i -20% przy kasie). Pewnie gdyby nie promocje to zaplacilabhm z 250zl.. Normalnie sie podjaralam i pomalu akceptuje opcje, ze zamiast córki bedzie chłopak :) I jak macie Smyka w okolicy to korzystajcie poki mają takie ceny i jeszcze cos na stanie :)
 
Ja używałam pieluch tetrowych kolorowych i flanelowych. Miałam 29 tetrowych i 10 flanelowych. Teraz też przy tych samych zostanę. Może też dokupie muślinowe z tego samego powodu co @Jasmina88 :)
 
A właśnie wczoraj urządzałam naszą sypialnię oczyma wyobraźni ( :p ) żeby dostosować ją dla dziecka i też uznałam, że naszą podwójną komodę z Ikea przejmie synek. I automatycznie też od razu pomyślałam o organizerach :D My się wyniesiemy do dużej szafy, a chcę mieć wszystko pod ręką.

Dziewczyny a jakie pieluchy kupujecie? Pewnie się pojawiał ten temat już ale ja zgłupiałam. Tetrowe, flanelowe, muślinowe czy bambusowe? :szok::D i ile sztuk?
Do tej pory myślałam, że pielucha to pielucha... :oops:
Kupiłam 16 tetrowych ( 10 białych, 6 z nadrukami) i flanelowe 3 sztuki. Póki co mi starczy, najwyżej będę dokupować.
 
W takim razie tez się zaopatrzę głównie w tetrowe ale dokupię po parę sztuk muślinowych i bambusowych. :) Wczoraj się mocniej zaznajomiłam z tematem tutaj: Link do: Pieluchy tetrowe, flanelowe, bambusowe i muślinowe. Które wybrać? - MatkaAptekarka

I kolejne pytanie :) (jak widać jestem zielona w temacie)

Co myślicie o ochraniaczach do łóżeczka i czy same zamierzacie kupić lub już używałyście? Poczytałam trochę i znów mam mętlik w głowie. Jeśli się zdecyduję to brałam pod uwagę te mniejsze, z cieńszego materiału, a nie te grube wysokie poduchy na całą długość i szerokość łóżeczka. Przydatna rzecz czy zbędny gadżet?

Macie może upatrzone jakieś sklepy internetowe z takimi tekstyliami jak pościele, rożki, ochraniacze, kokony niemowlęce?
Sporo już przejrzałam, ale niektóre ceenyyy mrożą krew w żyłach :eek:
 
W takim razie tez się zaopatrzę głównie w tetrowe ale dokupię po parę sztuk muślinowych i bambusowych. :) Wczoraj się mocniej zaznajomiłam z tematem tutaj: Link do: Pieluchy tetrowe, flanelowe, bambusowe i muślinowe. Które wybrać? - MatkaAptekarka

I kolejne pytanie :) (jak widać jestem zielona w temacie)

Co myślicie o ochraniaczach do łóżeczka i czy same zamierzacie kupić lub już używałyście? Poczytałam trochę i znów mam mętlik w głowie. Jeśli się zdecyduję to brałam pod uwagę te mniejsze, z cieńszego materiału, a nie te grube wysokie poduchy na całą długość i szerokość łóżeczka. Przydatna rzecz czy zbędny gadżet?

Macie może upatrzone jakieś sklepy internetowe z takimi tekstyliami jak pościele, rożki, ochraniacze, kokony niemowlęce?
Sporo już przejrzałam, ale niektóre ceenyyy mrożą krew w żyłach :eek:

Fajnie napisane o tych pieluszkach... Mam tetrowe i chyba 3 flanelowe taki stan pozostawię, a dokupię może jeszcze bambusowe i starczy. :)

Jeśli chodzi o ochraniacze do łóżeczka, mnie mówiły koleżanki w pracy że są zbędne. Ale ja tak do końca się z tym chyba nie zgadzam, jeśli finalnie kupię to na pewno te mniejsze z cieńszego materiału w jakimś zestawie z pościelą. Taaaaak mnie ceny artykułów dziecięcych przerażają od najzwyklejszych bodziaków po kocyki czy zestawy pościeli... Dobry biznes, ale i konkurencja ogromna ;)
 
Ja póki co zgromadziłam 13 pieluch tetrowych (w tym 6 muślinowych) i 3 flanelowe. Dokupie jeszcze jedna flanelke taką co ma po drugiej stronie ceratę, żeby była do lekarza czy w gości jako przewijak. Głównie kolorowe/biało-szare/miętowe w sklepach jest taki wybór że można się zapomnieć ;)
Pościeli (w sensie kołdry i poduszki), ochraniacza na łóżeczko i kokona nie planuję kupować. W biedronce upolowałam rożek za 17,99, nie wiem czy się przyda, ale na początek chciałam mieć, potem najwyżej oddam siostrze. Do spania mam śpiworek 0-6mc kupiony na próbę na olx ;)
Co do sklepów internetowych mam podobny problem, bo albo coś jest mega drogie, albo po zdjęciach (lub opiniach) od razu widać że kiepska jakość. Myślę że godny polecenia jest sklep motherhood (na stronie smyka często w promocji), z miko minky też mi się podobają produkty. A poszewki i kołderki jak ktoś szuka fajne były w Lidlu i co jakiś czas się pojawiają
 
reklama
Na początku ochraniacze są zbędne bo bobasek się nie przemieszcza ale jak już zacznie się kręcić tobu nas się sprawdziło bo walił głową w szczebelki albo wkładał nogę między szczeble i był płacz. Te grube poduchy mi się nie podobają i zabierają przepływ powietrza ale nie może też być cienki tylko ja miałam sztywny z wypełnieniem gąbki. Do tego pokrowiec zdejmowany co dla mnie jest super bo jednak do prania wygodne.
 
Do góry