reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Kobietki panietajcie rodziny w czerwcu moze byc zbyt goraco na otulacz a maluchy latwo przegrzec. A 3m maluch może Wam już się nie dac utulic i wydatek zbedny.
Czyli do wózka na początek zwykły kocyk bawełniany w razie czego wystarczy? Bo tak właśnie myślałam w czym będzie się wozić dzidzia w wózku i mi ten otulacz wpadł w oko... A z drugiej strony tak piszą że jest on przewiewny i w ogóle.Sama już nie wie co będzie zbędne przy wyprawce, tyle tego jest i wszystko jest opisywane w taki sposób jakby bez tego dziecko miało co najmniej nie rosnąć:p

@ZUZA.80 a kupiłaś coś mniej więcej takiego jak wkleiłam link? Czy rzeczywiście jest taki przewiewny i lekki?
 
reklama
Czyli do wózka na początek zwykły kocyk bawełniany w razie czego wystarczy? Bo tak właśnie myślałam w czym będzie się wozić dzidzia w wózku i mi ten otulacz wpadł w oko... A z drugiej strony tak piszą że jest on przewiewny i w ogóle.Sama już nie wie co będzie zbędne przy wyprawce, tyle tego jest i wszystko jest opisywane w taki sposób jakby bez tego dziecko miało co najmniej nie rosnąć:p

@ZUZA.80 a kupiłaś coś mniej więcej takiego jak wkleiłam link? Czy rzeczywiście jest taki przewiewny i lekki?
dokładnie taki, tylko w kolorze niebieskim wzięłam :) on jest b. cienki moim zdaniem, dużo cieńszy niż kocyk bawełniany, który też niedawno kupiłam - aż sama byłam zdziwiona.
ten co linkowała arica wydaje mi się, że jest dużo grubszy, no i jest też dużo droższy - tyle bym za otulaczek na 3 miesiące nie dała
 
dokładnie taki, tylko w kolorze niebieskim wzięłam :) on jest b. cienki moim zdaniem, dużo cieńszy niż kocyk bawełniany, który też niedawno kupiłam - aż sama byłam zdziwiona.
ten co linkowała arica wydaje mi się, że jest dużo grubszy, no i jest też dużo droższy - tyle bym za otulaczek na 3 miesiące nie dała
Ooo to super chyba jednak się skuszę. Tym bardziej że właśnie cena tamtego powala, a tu jest rozsądna

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na moj gust kocyk sytarczy bawelniany.
Jak beda upaly to wrecz trzeba chlodzic dzieci. A takie noworodki latwo sie odwadniaja i w upal +26 i wiecej jedynie cien jal nie siedzenie w domu. Musze sie dowiedzieć jak to z tym jest.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a ja się dzisiaj zastanawiam czy kupić dla małej jakiś sweterek w razie co na wyjścia latem? Trochę głupieje już, ale może na wieczorny spacer się przyda? Mam same body, kaftaniki nic tak naprawdę na wyjście. Czy do września wystarczy co mam plus kocyk bawełniany?
Latem często jest chłodno wieczorem..

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przeraża mnie to wszystko... chyba najwyższy czas zacząć powoli kompletować to i owo. Mam nadzieje ze dam rade i ze małemu nic nie braknie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
KOSMETYKI, KTORE JA KUPUJE NA START DLA SIEBIE I MALUCHA.


- OCTANISEPT 250 ML
W moim przypadku uzywac go bede do pielegnacji pepka Malej. Po kazdej kapieli psikam i przemywam wacikiem - alternatywa do przestarzalego i odradzanego spirytusa. U mnie w poprzedniej ciazy dodatkowo wykorzystywalam do pielegnacji rany po nacieciu krocza (tego czy ktoras bedzie miec ciezko przewidziec, ale pamietam jak w tamtej ciazy kupialam 50 ml i wykonczylam w ktoryms dniu pobytu jeszcze w szpitalu i musialam dokupywac). I jak teraz mam 2-latka to Octanisept dodatkowo sprawdzi mi sie przy wszelkich letnich stluczeniach i otarciach jako alternatywa do wody utlenionej.

- PURELAN 100 - 7g. Najmniejsze opakowanie. To masc na popekane brodawki. U mnie najlepsza ze wszystkich przy pierwszej ciazy. Spokojnie mi to opakowanie wystarczylo na caly czas zazegnania problemu.

- BEPANTHEN BABY MASC OCHRONNA - najwieksze opakowanie; 2 opakowania minimum. Na smarowanie pupy i przeciwdzialajac odparzeniom pieluchowym. Nie kupuje w wyprawce zadnych masci na odparzenia pieluszkowe z cynkiem.

- BABY DREAM PIELEGNACYJNY PLYN DO KAPIELI NIEMOWLAT. To jedyny kosmetyk, ktorego mam zamiar uzywac do kapieli. Zadnych szamponow czy zelow myjacych przez pierwsze miesiace.

-BIALY JELEN - HIPOALERGICZNE SZARE MYDLO. Do higieny intymnej na pierwsze tygodnie pologu (szczegolnie jak ktos bedzie mial nacinane krocze!)
A na pozniejszy okres tez - BIALY JELEN HIPOALERGICZNY PLYN DO HIGIENY INTYMNEJ.

- SOLBABY WODA MORSKA DLA NIEMOWLAT. Na fiurgający i przesluszony nos.

- BIALY JELEN HIPOALERGICZNY PLYN DO PRANIA. Do prania ubranej wyprawkowych i potem tez.

- PIELUCHY PAMPERS PREMIUM CARE 1 -te z paseczkiem po srodku. Duze opakowanie. Potem przejdziemy pewnie na DADY,ale na start warto te.

-BABYDREAM SENSITIVE CHUSTECZKI NAWILZANE. Dla mnie najlepsze chusteczki swiata z Rossmanna.

- do szpitala dla siebie kosmetyki wlasnych preferencji- SZAMPON, MYDLO DO RAK, ZEL POD PRYSZNIC, PASTA DO ZEBOW, POMADKA DO UST.

- w domu ograniczajac zuzycie chusteczek nawilzanych, uzywam wody, ktora mam odlana w termosie i WACIKOW/PLATKOW KOSMETYCZNYCH do przecierania. Przydadza sie tez do przemywania oczow, pepka i u dziewczynek - okolic intymnych.

-WKLADKI LAKTACYJNE LANSINOH. Dla mnie bezkonkurencyjne.


Teraz nie kupuje, bo mam po corce ale:
-ASPIRATOR DO NOSA (KATAREK)
- NOZYCZKI DO PAZNOKCI Z ZAAOKRAGLANYM KONCEM
- SZCZOTKA DO WLOSOW Z WLOSIA

NIE KUPUJE:
- oliwki do nawilzania,
- mydel do mycia niemowlat,
- gabek, wkladek, myjek (ja myje pieluszka tetrowa ktora otulone dziecko do wanny wkladam),
- nadmiernego zapasu pieluch (w kazdej chwili mozna kupic),



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie podobnie bardzo, szczególnie co do pępka, kąpania, produktów z rossmana..
Jedynie Pampersów nie będę kupować, bo orginalne małą odparzyły po porodzie, choć może te premium care są lepsze...

Oliwka nie nawilża, tylko zostawia tłustą warstwę na skórze i zatyka pory, więc jest nie zalecana.
 
No właśnie czytałam to kiedyś i zaniechałam używania emulsji do twarzy dla dorosłych, ale ta dla dzieci ma dobry skład na szczęście - bo lepszej nie znam :)
Myślę, że tu nikt się na nikogo nie obraża - w sumie dzielimy się subiektywnymi odczuciami i to co jednej pasuje innej może być zupełnie nie po drodze :D
Dokładnie, każdy wyraża swoje zadanie, ale go nie narzuca..
A zawsze można się czegoś dowiedzieć i zmienić zdanie, więc super[emoji4]

Co do kosmetyków to u nas sprawdzają się rossnanowskie babydream, zazwyczaj mają fajny skład.
 
Kobietki panietajcie rodziny w czerwcu moze byc zbyt goraco na otulacz a maluchy latwo przegrzec. A 3m maluch może Wam już się nie dac utulic i wydatek zbedny.
Dlatego ja myślę o otulaczu z bambusa.
Dorwę jakaś fajną tkaninę i uszyje.

"Tkaniny bambusowe są idealne dla najmłodszych. Posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Charakteryzują się właściwościami termoregulacyjnymi. W upały dają poczucie świeżości i kojącego chłodu. Tkaniny bambusowe są niezwykle delikatne i przyjemne w dotyku.
Idealnie nadają się na letnie kocyki, otulacze, pościel dla dzieci, a także na spódniczki, czy sukienki."
 
reklama
dokładnie taki, tylko w kolorze niebieskim wzięłam :) on jest b. cienki moim zdaniem, dużo cieńszy niż kocyk bawełniany, który też niedawno kupiłam - aż sama byłam zdziwiona.
ten co linkowała arica wydaje mi się, że jest dużo grubszy, no i jest też dużo droższy - tyle bym za otulaczek na 3 miesiące nie dała
Tak, ten mój jest zdecydowanie "cieplejszy", jakby z takiego polarko-welurku. Raczej na początki jesieni niż na upalne lato :) Na lato chyba też coś z bambusa kupię, żeby mieć w razie W.
 
Do góry