reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

reklama
Dziewczyny KATAR... :(((( Boże jak mi żal mojego Maleństwa... Frida nic nie wyciąga, po wodzie morskiej z areozolu ryczy jak obdzierany ze skóry. Mały śpiący, a nie może spać... Czekam jak tylko otworzą rejestrację i idziemy do lekarza.
Któraś kiedyś pisała o maści pod nosek, co to było?
I czy jest coś innego (w domyśle lepszego) od fridy?
Szlag by to jasny...
 
Dziewczyny KATAR... :(((( Boże jak mi żal mojego Maleństwa... Frida nic nie wyciąga, po wodzie morskiej z areozolu ryczy jak obdzierany ze skóry. Mały śpiący, a nie może spać... Czekam jak tylko otworzą rejestrację i idziemy do lekarza.
Któraś kiedyś pisała o maści pod nosek, co to było?
I czy jest coś innego (w domyśle lepszego) od fridy?
Szlag by to jasny...

spokojnie,pierwsze dwa dni,to woda leci z noska i trudno ściągać.Z uporem maniaka psikaj woda i na brzuszek przewracaj(żeby na gardełko wirusy nie zeszły).
Pod nosek masć majerankowa(ale jest napisane,że od dwóch lat mozna stosowac,ja stosowałam po roczku synkowi).
Super na katar jest
EUPHORBIUM COMPOSITUM S AEROZOL DO NOSA 20 ML - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl
ale nie wiem,czy mozna stosowac u tak małych niemowląt,musiaąbys w aptece zapytac.

tu pisza,że od urodzenia mozna
http://www.bangla.pl/zdrowie/homeopatia/heel-euphorbium-compositum-s-aerozol-p2082.htm
 
Mam pytako, czy krępujecie do spania wasze pociechy? I czym je okrywacie tzn spiworkami, rożkami czy kołderkami?
U mnie jest róznie, przewaznie teraz spi bez krepowania, ale jak sie b. kreci w łózeczku i nie moze zasnąć i miejsca sobie znaleźć to zawijam go w becik ( który jest juz przykrótki heh) lub cienki kocyk i wtedy spi spokojnie.

magda.wu co do kropli EUPHORBIUM to jak pisze rozalka mozna na pewno stosowac u niemowląt, bo mam ulotkę. To lek homeopatyczny wiec mozesz zastosowac! ja stosowałam w ciąży!
 
My już po wizycie u pediatry. Jestem b. zadowolona, bo zostaliśmy potraktowani poważnie. Pani doktor osłuchała, obejrzała i powiedziała, że bardzo dobrze, że przyszlismy, bo to maleństwo i nawet katar może być groźny. Dostaliśmy mnóstwo leków (dwa rodzaje kropli, ibuprofen dla dzieci, wapno, wit. c), dokladne instrukcje jak to wszystko stosować. Mam nadzieję, że pomoże, Mały jakoś lepiej wygląda, jestem dobrej myśli.
A co do krępowania Karol nienawidził tego już w szpitalu, więc go nigdy sama nie krępowałam. Sypia albo pod kocykiem albo w spiworku.
 
A moj jak skprepowany to go "nie ma". ;) Krepowali go w klinice i nadal to lubi. :) ALe teraz czesciej lapki wystawia, wiec jak go krepuje kocem to juz sama lapki wyciagam a nozki ma mocno opatulone. Do tego w lozeczku ddatkowo przykrwam go kocykiem. ;)
 
Moja do tej pory spala w rożku, niestety od dwóch dni mamy mały przewrót, otóż sie wykopuje i "chodzi" po całym łóżeczku, rano znajduje ją o 180 stopni obróconą, więc rożek już nic nie da.. i wyjełam kołderkę bo była do tej pory przykrywana kocykiem... teraz już śpi jak madame ino bez poduszki... pod główką ma tylko pieluszkę, jakby ulała w razie czego. Więc okres kiedy była kładziona na boczku i tak przespała całą noc juz chyba minął bezpowrotnie..

odnośnie pampków: jakiego rozmiaru używacie? bo u nas jeszcze ida 2, ale zastanawiam się, bo są juz ciut przymałe, a 3 są za duże.. jesteśmy między rozmiarami...
 
reklama
ciamajdko my juz od jakis 3 tyg uzywamy 3. na poczatku byly troche za duze ale malej bylo w nich wygodnie. mysle ze zacznij 3- po prostu bedziesz mocniej zapinala i juz.
 
Do góry