reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

No i niestety podejrzewam,że moja mała Pyza ma alergie na jajka,no zobaczymy co z mlekiem.Objawy takie jak u synka na początku,więc ...niestety...
Odstawie jaja i sie okaże na bank.
Buzie ma w krostkach i za uszkami,typowo.

Oczko ropieje coraz bardziej,chyba na masci z antybiotykiem sie skończy.Przemywam solą fizjologiczną,ale widze,że z dnia na dzien wiecej tej ropy.
 
reklama
Dziwczynki PILNIE!!!!!
Co mozecie mi zaproponowac na sapkę u maluszka????????
Dzwoniłam do mojej dr do przychodni i kazała wkroplic sól fizjolog. ale ja nie mam w sprayu??? Jest takie coś bez recepty co by pomóc synkowi????
 
Bombusia nie musi byc w sprayu,można taka w ampułkach zakropic,a potem wyciągac frida,bo moze cos mały ma w nosku,gilka jakiegos.
 
Bombusiu ja tez mam wode w ampulkach nie w sprayu i mi kazano zakraplac odczekac chwile i malego polozyc na brzuszek powinno wyplynac ale ja jeszcze frida na koniec robie:tak:a najlepiej jakby maly lezac na brzuszku troche poplakal wtedy giluchy dobrze wyplywaja;-)
 
U nas ropiało najpierw prawe oczko-przeszło po kilku dniach-przemywałam solą fizjologiczną, a później lewe i też po jakimś tygodniu przeszło:):tak:
 
Rozalko u nas oczka tak ropialy,ze jak rano sie obudzil to mial tak zaklejone ,ze nie mogl wogole otworzyc.Bralam rumianek i namaczalam,zeby oczka otworzyl.Nie stostowalam nic oprocz rumianku ale naprawde czesto co chwila przemywalam i w dwa dni pozbylismy sie problemu:tak:
 
U nas podobnie - połozna powiedziała, że jeśli sól pomaga, to ok. Chyba że jest gorzej i więcej wydzieliny żółtej, a sól nie działa, to wtedy wzywać lekarza. I trądzik mamy na całej buzi i prosaki, ale za wcześnie, żeby się martwić.
 
Któraś Mmauśka radziła posmarować krostki na buzi Sudocremem, mój miał na nosku takie białe potówki od samego urodzenia, posmarowałam 2 dni i już prawie śladu nie ma :))))
 
reklama
u nas tez oczka ropieja :( bylam u lekarza, ale nie chcial zapisywac zadnej masci czy kropelek z antybiotykiem. powiedzial, ze wycierac przegotowana woda, a raz na jakis czas sola. mowil, ze dzieciaczki maja jeszcze male lub zamkniete kanaliki i dlatego wyplywa to oczkami. musze sprobowac rumiankiem :) dzieki za podpowiedz
 
Do góry