reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

u nas kolek brak :) ale maly juz od 2 tyg co 4-6 h dostaje 15 kropli Sab Simplex do mleczka. Na kolki dobrze tez dziala masaz brzuszka i cieple oklady. mozna kupic specjalne termoforki (male) dla niemowlakow lub jakies maskotki czy tez woreczki, ktore maja w sobie kuleczki. wklada sie to do mikrofali i podgrzewa minute i na brzuszek.
 
reklama
mamusie, a jak pępki waszych maluchów? U nas w środę mijają 3 tygodnie a kikut nadal się trzyma :/ z wierzchu ładnie obeschnięty, ale przy pępku wygląda na świeży. I na dodatek trochę sączy się z niego taki śluz zielonkawy, ale nie jest to ropne i nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie widać krwi, ani zaczerwienienia. Pediatra widziała go w środę i mówiła, że wodą z mydłem ok 3 razy dziennie przemywać i suszyć. Octeniseptem robię raz dziennie po kąpaniu. Na początku kazali nam przy każdej zmianie pieluchy, ale zdaniem pediatry od tego właśnie zaczęło się paskudzić :/ Pępuch czyścimy bardzo dokładnie. Odchylam go na wszystkie strony i dokładnie wycieram najpierw mokrym patyczkiem, żeby zebrac zaschnięta wydzielinę a potem na sucho. Dalej bez efektów...Zaczyna mnie to niepokoić :/
 
U Nas odpadl po 5 dniach i ani razu nic nie stosowalam nic oprocz zwyklej wody a w zasadzi po kapieli poprostu osuszalam.Wydaje mi sie,ze jednak maja tutaj racje,ze nie nalezy tego ruszac i nic stosowac
 
U Nas odpadl po 5 dniach i ani razu nic nie stosowalam nic oprocz zwyklej wody a w zasadzi po kapieli poprostu osuszalam.Wydaje mi sie,ze jednak maja tutaj racje,ze nie nalezy tego ruszac i nic stosowac

U nas tak samo,nic nie stosowałam.I odpadł po tygodniu.Potem kilka dni mały strupek,teraz piekny pepuszek wciągnięty.
 
andzia u nas odpadł po 10 dniach. Ja smarowałam czystą wódką patyczkiem i właśnie zaraz odpadł, bo Oscenisept nie pomagał zbytnio.
Teraz ma juz czysty suchy pepuszek:) ale polozna mi mówiła, ze gdzie nie pójdzie to dzieciaczki mają po 3 tyg. kikuty i cieszyła sie, ze chociaz u nas odpadł:)
 
Andzia U Nas pępuszek odpadł 6 dnia życia Wiki, a stosowałam Octenisept ok 6 razy dziennie.

Magda.wu Ja kupiłam krem do buzi od pierwszego dnia z ziaji, ale go nie stosowałam jeszcze bo maleńka ma ładnie nawilżoną skórkę na buzi od oliwki :-)
 
reklama
Do góry