reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

reklama
Czyli jak będzie wyznaczona rozprawa. Ok :-) problem jest w tym że nie wiem czy pisać to ze jestem w ciąży. Kurde... Nie wiem jak by mój ex zareagował na to.
 
Czyli jak będzie wyznaczona rozprawa. Ok :-) problem jest w tym że nie wiem czy pisać to ze jestem w ciąży. Kurde... Nie wiem jak by mój ex zareagował na to.

Moim zdaniem nie musisz się tym chwalić to Twoja prywatna sprawa. I bądź dobrej myśli, ja już tam gdzieś wcześniej pisałam, jestem z rozwodnikiem, poznaliśmy się gdy był w trakcie rozwodu a rozwód dostał na pierwszej rozprawie, a była trudniejsza sytuacja niż u Ciebie bo ma dziecko z byłą żoną (wtedy 4 letnie, dziś już 6l. i on go wychowuje).
 
Moim zdaniem nie musisz się tym chwalić to Twoja prywatna sprawa. I bądź dobrej myśli, ja już tam gdzieś wcześniej pisałam, jestem z rozwodnikiem, poznaliśmy się gdy był w trakcie rozwodu a rozwód dostał na pierwszej rozprawie, a była trudniejsza sytuacja niż u Ciebie bo ma dziecko.

No tak tak kochana tylko jak bym pisała pismo o przyspieszenie to mogłabym napisać tak jak nasza nowa koleżanka z uwagi na to ze jestem w ciąży z obecnym partnerem to mąż będzie miał prawa do nie swojego dziecka według artykułu takiego i takiego.
A ile czekałas na rozwód?
 
Znaczy ja napisalam, ze jestem w ciazy, bo tak mi poradzono w sekretariacie cywilno-rodzinnym, w sensie zeby napisac, ze bez orzekania o winie, bez wspolnoty majatkowej, bez dzieci i ze w ciazy i faktycznie nagle rozprawa mogla sie odbyc prawie 4 miesiace wczesniej.... Poza tym nie uwazam, zeby to byla sprawa mojego ex czy jestem w ciazy czy nie, ja nie ingeruje czy on z nową lejdi kupili sobie mieszkanie, kota lub czy planuja zalozyc rodzine, ale to wszystko zalezy od stosunkow miedzy Wami, oczywiscie dla ex partnera moze to byc dodatkowy bodziec zeby jednak tez dazyc do jak najszybszego rozwiazania malzenstwa, bo bedzie placil alimenty na nie swoje dziecko - to dobrze dziala jako straszak ;)

A mozesz juz to zaniesc przy skladaniu wniosku, tylko napisac ze w zwiazku z tym, tym i tym prosisz o szybszy termin rozprawy.
 
reklama
No tak tak kochana tylko jak bym pisała pismo o przyspieszenie to mogłabym napisać tak jak nasza nowa koleżanka z uwagi na to ze jestem w ciąży z obecnym partnerem to mąż będzie miał prawa do nie swojego dziecka według artykułu takiego i takiego.
A ile czekałas na rozwód?

Kilka miesięcy zanim odbyła się rozprawa po złożeniu pozwu, później wyrok dostał po jakimś miesiącu po rozprawie.. Terminy są okrutne. W mniejszych miejscowościach może szybciej działają te sądy bo jest mniej spraw? Ja jestem z Gdańska.
 
Do góry