reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Odnosnie odchudzania ja przez cukrzyce ciazowa to nie zgrublam mocno ale teraz przy karmieniu piersia mam taki apetyt ze masakra a najgorsze ze tez na slodkie . Mialam miec obciazenie glukoza ale moja diabetolog owiedziala ze nie jestem juz ciezarna wiec nie jestem jej pacjentka.. czyli prywatne wizyty wkurzyłam sie i mierze co jakis czas cukry ale do diabetologa juz nie chodze.Waga stoi w miejscu a czasem i rosnie. Malej wyskakuja co jakis czas krostki nq buzi i dekoldzie pare . Zrezygnowalam wiec z mleka. Robie sobie mleczko owsiane i takiw dodaje do kawy. Ale krostki dalej są
Chrzciny no wlasnie ..musimy zaczac planowac .
Cwiczycie cos? Ja mialam rozwjscie miesni brzucha i narazie nie cwicze ale staram sie duzo lazic spacerowac tym bardziej ze pogoda super
Pozdrowka!
 
reklama
Dzień dobry wszystkim [emoji5]

U nas nocka nawet ok, ssała cyca bez problemu no ale od rana bunt...
@martabunia super że się odezwałaś [emoji5] Śliczna ta Twoja córcia [emoji5] A jaka wystrojona na chrzest [emoji7]
@Kala07 no ładnie poszło Tobie z porodem [emoji14]

A my szczepienie mamy 21 listopada i tego samego dnia bioderka [emoji13]

Dziś moja księżniczka kończy 6 tygodni a ja połóg, trzeba iść do lekarza oficjalnie zakończyć[emoji12]

IMG_20181107_080709.jpg
IMG_20181107_085054.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181107_080709.jpg
    IMG_20181107_080709.jpg
    109,3 KB · Wyświetleń: 294
  • IMG_20181107_085054.jpg
    IMG_20181107_085054.jpg
    52,3 KB · Wyświetleń: 301
Ja zawsze karmie z jednego cycka, a kolejne karmienie z drugiego i nic nie sciagam w miedzy czasie.
My na 8:40 mamy dzis szczepienie 3 razy przekladane przez oczy. Juz sie boje , co bedzie po. Kupilam te plastry emla, ale nie przyklejam, bo nie wiem gdzie bedzie dokladnie szczepienie, a to trzeba godzine przed. Dopytam gdzie bedzie kolejne i wtedy przykleje.
W dzien tez zwykle karmie z jednej piersi, ale przerwy sa krotkie, a w nocy maly spi za pierwszym razem zwykle 4-5h i jak zje mi z jednej piersi to zasypia na kolejne 2-3h, a to juz za dlugo dla mojej piersi. Robi sie b.twarda i jemu teudno jest uchwycic i mnie boli. Boje sie tez zastoju lub zapalenia. Poza tym w dzien z racji czestego przystawiania sie malego nie mam jak sciagnac pokarmu, a potrzebuje miec troche zabezpieczenia na wyjscie.
No i mlody je bardzo duzo i dlugo wieczorem z obu piersi i bardzo mi stymuluje laktacje i stad w nocy mam nawal.
 
Dzień dobry! Noc do bani Krostki od śliny pewnie :) sceny znam, z Weroniką tak jak Ty - biegłam do domu z dzieckiem na rękach. Teraz siadam gdziekolwiek, choćby na krawężniku i karmię, bo jak afera wchodzi na wyższe tony, to zazwyczaj o to chodzi. Albo pakuje go w chustę, jak nie głodny.

Ja dziś idę na tańce w chustach, trochę powywijam tłuszczykiem.
Poprzednim razem sie przemoglam i chcialam nawet go nakarmic na lawce osiedlowej, ale nie chcial...
Dlatego tym razem nawet nie probowalam i naprawde nie bylo nic poza kraweznikiem :( ani jednej laweczki.
 
Ostatnia edycja:
Hej mamy się dobrze , ale czasu brakuje .Dziś nam wybija 7 tydzień. W niedzielę mieliśmy chrzciny . Mała jest bardzo grzeczna. W nocy przesypia nam 6-8 godzin. Karmimy się butla. Walczyłam i odpuściłam
Pora na mamusie i odchudzanie.

Cudowna krolewna! Super, ze u Was ok, martwilysmy sie :)
 
Dziewczyny czy Wasze ciała powróciły do stanu sprzed ciąży? Nie pytam tu o wagę a o nr buta na pezyklad...
Ja mam wciąż buty za ciasne trochę. Wczoraj chciałam założyć pierścionek - tylko do połowy palca wszedl. Czy to się zmieni? Wróci do normy czy już tak zostanie? Ile to potrwa?
 
Nie pocieszę Ciebie tym pewnie ale te lęki o dziecko już Ci teraz tak na zawsze zostaną :)
Taki los mamy :)

A co do sprawdzania czy oddycha to ja przestałam robić to u starszej córki dopiero jak dostała łóżko piętrowe i już do niej nie dosiegam, czyli jakieś parę miesięcy temu :D A tak to zawsze, jeśli spała w domu, przed snem musiałam się upewnić :sorry2:
Tego sie obawiam, ze juz tak bedzie zawsze :)
Hej wszystkim daaawno mnie nie bylo cos podczytywalam ale wyrywkowo . U nas szał pał przeprowadzka porod ekspresowy wrecz jak w ameryk.filmie heh przyjechalam z 9cm i urodzilam w pelni swiadomie bez farmakologii niestety na lezaco i popekalam ale zaraz po juz latałam jak wariatka
Urodzilam przed terminem 11 wrzesnia kruszynke 2750g i 53cm coreczka zdrowa to najwazniejszsze a wczoraj mialysmy szczepienie. Fajnie ze dalej piszecie na forum dzieciaki macie przeurocze. Z ciekawosci przegrzebalam forum co to za Pan Dziadek zrobil taka furore i faktycznie przystojniacha
Ogolnie faceci zajmujacy sie dziecmi sa wtedy mega przystojni
Czy szczepilyscie na pneumokoki? To obowiazkowe szczepienie ale podobno nie obejmuje tych na ktore najczesciej dzieci choruja? Prawda to ? Slyszalyscie o tym? My szczepimy standardowo dafmowymi szczepiinkami, czyli wczoraj 3 wklucia ..
Pozdrawiam Was wszyskie gratuluje kazdej z osobna ! jeszcze nie tak dawno wklejalam zdjec8e brzuszka kazda z nas ciezarowka a teraz tematy żłobka juz . Ja tez malutką juz zapisalam do zlobka państwowego od wrzesnia mam nadz.ze sie dostanie ...jednak nie wyobrazam sobie jeszcze tego ze wrocr do pracy a ona w tym żłobku . Jest jeszcze troche czasu ale martwi mnir to bardzo.
Tez nie moge w to uwierzyc, ze bede musiala zostawic moje malenstwo i na razie nie wyonrazam sobie powrotu do pracy, a z tymi zlobkami to jakis horror. Musze sie zorientowac jak to wyglada w Warszawie.​
 
reklama
Dziewczyny czy Wasze ciała powróciły do stanu sprzed ciąży? Nie pytam tu o wagę a o nr buta na pezyklad...
Ja mam wciąż buty za ciasne trochę. Wczoraj chciałam założyć pierścionek - tylko do połowy palca wszedl. Czy to się zmieni? Wróci do normy czy już tak zostanie? Ile to potrwa?

Ja obraczke zalozylam jakos po tygodniu. Stopa mi sie w ogole nie zmienila, tylko po porodzie mialam opuchniete przez jakies 3 dni. A tak to juz wszystko w normie, ale z tego co wiem to jeszcze masz czas, kazdy w swoim tempie :)
 
Do góry