reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

No ja tez macam żeby nie było :) ale wiecie może Ci starsi lekarze maja takie przekonania, tak samo jak badanie paluchem jest dla nich najważniejszym badaniem świata :)

Moj gin prowadzący nie mówił nigdy takich rzeczy żeby nie dotykać czy cos. Wiecie, każdy swoje. Jak ze wszystkim.

Bajdelka arbuzy wciąga jak na kakao :)
Moja pani ginekolog jest młoda . Jest doktorem nauk medycznych i szczerze jej ufam. Czy byłaby stara czy nie. W moim mieście uratowała wiele kobiet w ciąży , ma autorytet i ewidentnie zakazała glaskania. Napominała mnie dwa razy. Na początku ciąży i na ostatniej wizycie.

Wiem ,że ludzie mają różne przekonania , ale lekarz to lekarz i nie starajmy się być od niego mądrzejsi. Żeby spokojnie przejść ciążę warto w 100 procentach ufać lekarzowi. Ja dziękuję Bogu ,że takiego mam i nie muszę się o nic martwić.
 
reklama
Wracając do macania... jak mi ktoś pokaże wyniki jakichkolwiek badań że to przyspiesza to uwierzę.
Stymulowanie cycków owszem bo pobudza gruczoły mleczne a mleko w cyckach to i oksytocyna a oksytocyna skurcze macicy. Podobno oksytocyna jest też w spermie natomiast w tak małych dawkach że nie jest w stanie wywołać skurczy.
 
MACANIE BRZUCHA NIE PRZYSPIESZA PORODU taki sam mit jak dieta matki karmiącej czy nie noś korali bo się dziecko pępowiną owinie...
Takie teksty są powtarzane od średniowiecza i aż dziw że w XXIw ktoś w to wierzy.

@StarAnia bolą mięśnie i skóra od gorączki i grypy bardziej niż od leżenia. Także kuruj się.


Coś jeszcze a.... skóra wokół pępka zawsze jest inna bo pępek to blizna w ciąży gdy brzuch rośnie skóra się rozciąga w tym miejscu właśnie może dochodzić do przepukliny może być bardziej bolesna


Przebarwienia w ciąży to czesto sprawa hormonów czasem też krążenia czy krzepliwosci krwi (siniaki i pajaczki)


Nie wkrecajcie sobie jazd dziewczyny. Ja wiem że szczególnie pierwsze ciąże to stres i niepewność. Ale po co kombinować na siłę ;)
Dzieci urodzić się urodzą jak przyjdzie czas czy ma się objawy czy nie miesiac lub dwa wcześniej. Powiem Wam że ten nieograniczony dostęp do info. tylko szkodzi... w 2 poprzednich ciążach nie wiedzialam tyle i nie byłam na IP bite 9msc (oczywiscie mowie o prawidlowych ciazach bez cukrzycy wskazan do cc itp) teraz póki co tez nie mam zamiaru ale w glowie switaly takie mysli wlasnie ze zbyt "duzej wiedzy internetowej"
Mogą wywoływać skurcze. To wiem od swojej doktor i koleżanki położnej , która nie raz masowała dziewczynom brzuch , po terminie. Na jedną to zadziała , na drugą nie. Nigdy nie będziemy mieli pewności do , której grupy należymy.
 
Mogą wywoływać skurcze. To wiem od swojej doktor i koleżanki położnej , która nie raz masowała dziewczynom brzuch , po terminie. Na jedną to zadziała , na drugą nie. Nigdy nie będziemy mieli pewności do , której grupy należymy.
Ja wiem jak wygląda "masowanie" na wywołanie czy przyspieszenie i nie ma nic wspólnego z delikatnym głaskaniem brzucha czy zabawami z dzieckiem weń.
Oczywiście NIE MACANIE nie szkodzi żadnej ze stron a wszystko co nie szkodzi jest dobre. Jeśli przyszła mama czuje się spokojniej i pewniej gdy nie nosi korali. Nie uprawia seksu. Nie dotyka brzucha
Nie przechodzi pid drabiną i co tam jeszcze TO NIECH TAK ROBI bo nikomu nie szkodzi a spokój jej ducha w tym okresie jest priorytetem nawet gdy komuś to się wydaje absurdem czy zabobonem. Tyle z mojej strony.
 
Ale te korale to jednak totalny zabobon a częste obmacywanie dziecka przez skórę brzucha chyba rzeczywiście może przyspieszyć poród... Też bym chciała uciekać jakby ktoś cały czas mnie ściskał :D
 
Ale te korale to jednak totalny zabobon a częste obmacywanie dziecka przez skórę brzucha chyba rzeczywiście może przyspieszyć poród... Też bym chciała uciekać jakby ktoś cały czas mnie ściskał :D
Ściskanie a poglaskanie bez ucisku to dwie skrajnie różne sprawy. Bartek jak "pobudzał" Mikołaja to pogoniłam bo normalne trzesienie ziemi... ;) ale takie glaskanie to jak motyle skrzydła
 
Ja nie daje nikomu brzucha dotyka tylko Mąż może i dzieci no i oczywiście tylko ja hihi kiedyś teściową mnie dotknęła to aż mnie obrzydzenie wzięlo szybko się odsunelam i powiedziała że nie lubię brrrr jak sobie to przypomne nie wiem czemu ale to takie moje intymne....
 
Też tego nie rozumiem... ale już nic nie piszę.
Ciąża powinna trwać 40 tygodni, tak jest najzdrowiej i dla dobra maluchów niech tyle siedzą w brzuchach. Też nie mogę doczekać się Blanki, ale w żadnym razie nie chciałabym, żeby urodziła się już teraz. Znam parę osób, które mówiły, że są wcześniakami... nie u każdej z nich organizm i ciało są całkiem normalne.
Ja tydzień temu miałam skurcze co 3 min (32 tydz)dostałam zastrzyki na płuca dla małego po tygodniu wyszlam do domu ,z zaleceniem leżenia ....i mimo upałów ,i syndromu wicią gniazda , płacze,przekręcam się z boku na bok ,czuje się ciężka i bezużyteczna ale leżę żeby maluszek,jeszcze troszkę pobył w brzuszku i nabral sił ...to moje 3 dziecko
 
reklama
A ja nie uważam tego za zabobon. Zresztą wypowiadałam się kiedyś co myślę o zabobonach , perłach ,czerwonych kokardkach itp. [emoji6]
Piszę tylko co wiem i jakie zastrzeżenia miała moja pani doktor i położna , które kompletnie się nie znaja ze sobą. Jak podkreślałam dla mnie większym autorytetem jest lekarz , który w tym pracuje i ma swoje obserwacje. Może nie ma na to badań naukowych , ale ma swoje wnioski. Ja usłyszałam ,że takie macanie jak ja to robilam , może pobudzać macicę do skurczy.
Wiem GoJ ,że być może zmierzasz do zwykłego , subtelnego otarcia brzuszka . Ja mówię o typowym głaskaniu jak masaż.
Dotykam brzucha , delikatnie stukam , ale już nie masuje ;)

Dotyk, a dotyk to różnica.
To tyle ode mnie w temacie [emoji6]
Dobrego dnia [emoji1]
 
Do góry