reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Nie no pewnie nie ma nic gorszego jak bóle brzucha. Jak by miało pomoc[emoji6]to lepiej brać. Poważnie. A może jakiejś kolki dostajesz?
Bolał mnie brzuch powyżej pępka, jakby moje jelita nie mogły czegoś przetrawić, jakoś z dwa dni mnie tak bolał, ani leżeć ani siedzieć nic. Powiedziałam lekarzowi o tym powiedział że to pewnie zaparcia. Dodatkowo wtedy jakoś bez tej przysłowiowej dwójki było jakoś 4 dni albo nawet dłużej. Tak bolał że nie mogłam jeść nawet. I więcej się to nie powtarzało. Więc nie wiem narazie jest ok mam nadzieję że to jednorazowy przypadek był
 
reklama
Colon c to ten błonnik w proszku? Kiedyś czytałam, że taki błonnik można jeśli trzeba. Na zaparcia ginekolog zapobiegawczo bardzo polecał mi Laximama, a ten mój lekarz naprawdę nie lubi zalecać jakichkolwiek lekarstw z tego co zauważyłam. Jeszcze jakieś 2 inne leki mi polecał, mogę poszukać tej kartki.

Dziewczyny A jak u was w ogóle z zaparciami ?
Żadnych problemów. Piję duuuużo wody, rano owsianka, w czasie dnia jabłka. Jak zjem za dużo słodkiego albo coś mocniej przyprawionego to mam wzdęcia i efekt odwrotny dla zaparć ;) Naprawdę póki co (odpukać!) bardzo dobrze się czuję w ciąży, aż mogłabym o niej zapomnieć - dlatego tak bardzo chciałabym już czuć ruchy dziecka :(
 
Na zaparcia:
LaxiMama 2x 1 saszetka

Laktuloza syrop 3x 1 łyżeczka

a jak już jest bardzo źle to czopki glicerynowe.
 
a ja na zaparcia polecam kapustę kiszoną :D u mnie efekt po ok. pół godziny i potem na długi czas spokój
 
To bardzo dobrze że go ci wszczepią!!! To zajebista sprawa przy arytmi na teraz i na zawsze. Po pierwsze dzięki temu będziesz miała 24h/7 monitorowaną pracę serca i z automatu karetkę jak będzie się coś działo. To genialne rozwiązanie.

A z dojazdami dasz radę. Nikt ci co dwa dni nie będzie kazał jeździć.

Coś jeszcze miałam napisać i zapomniałam.
S wiem.
Mlodszy dostal jakiejs pieronskiej pokrzywki, uczulenia...jechałam rano do apteki po wapno a na 16 lekarza mamy. Mam podejrzenie ze to moze byc poczatek szkarlatyny...ale niech go lekarka zobaczy :/
Z tego co wiem szkarlatyna to wysypka gorączka i obłożony język
 
Hej dziewczyny. Byłam dziś w lidlu i u nas spory wybór w Radomiu . Bodziakow są pełne kosze :)
A ja kupiłam sobie leginsy i dwie bluzki ciążowe.

Wstałam o 4.45 z uczuciem zgagi, było mi tak nie dobrze... po 6 powiedziałam mężowi ,ze pewnie będzie rzyganko... I było.
Dziwię się , bo dobre 2 miesiące miałam od tego spokoj. A teraz jestem taka zamulona i jest mi nie dobrze .
To refluks. Co jadłaś na kolację?
 
@Bajdelka35 co za babsko, jak może nie mieć czasu, niech zmieni zawód w takim razie ;/
Nas teraz badał z dobre pół godziny. Ostatnio na prenatalnych czekałam ponad godzinę na wizytę, bo miał opóźnienie, ale dzięki temu wiem, że każdej pacjentce poświęca czasu tyle ile potrzeba, a nie właśnie się spieszy bo kolejna kasa czeka za drzwiami
No u Nas też oba USG genetyczne to około 30 minut z opisywaniem również ustnym co widać i czy to dobrze
 
reklama
A ja się wkurzam jak czekam. Skoro wiedzą, że badanie trwa 30 lub 40 minut, to po co ustawiają wizyty co 20 minut? Spotykam się z tym notorycznie. Potem jak jestem ósma w kolejce, to czekasz dodatkowe 1,5 h. Teraz pół biedy, bo ma l4, ale nie każda przyszła mama ma pół dnia na badanie, z resztą większość tu ma dzieciaczki i wie.
W ciąży przysługuje dzien wolny od pracy gdy masz badania ;)
 
Do góry