reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

U mnie jest ponizej 20 osob zatrudnionych wiec jakos koncowka kwietnia i dalej juz zus ma placic. A placi na konto to samo co w umowie czy trzeba osobne podanie pisac, bo tak to poczta idzie?

Ja pisałam podanie o kierowanie zasiłku chorobowego na konkretny numer konta. Zostawiłam podanie u księgowej, która prowadzi firmę, ona dalej wiedziała co robić. Poszło bardzo sprawnie :) tak jak wyżej pisałam (chyba źle dodałam komentarz) od koncowki marca jestem na zusie, a dostałam już trzy przelewy :p
 
reklama
Dziewczyny , pozwólcie ze zmienię trochę temat. Jaka długość szyjki na takim etapie wg waszego lekarza jest ok ? Ja 22 tydz. Szyjka 3,5 cm choć później zaczął kręcić ze 3 i trochę. I mówi ze granicznie mało i jakby była odrobine mniejsza to szpital i leżenie w nim do końca. Byłam jednorazowo przygodnie z trasy u jakiegoś lekarza bo chyba nawrot infekcji a mojego nie ma do piątku.
 
Dziewczyny , pozwólcie ze zmienię trochę temat. Jaka długość szyjki na takim etapie wg waszego lekarza jest ok ? Ja 22 tydz. Szyjka 3,5 cm choć później zaczął kręcić ze 3 i trochę. I mówi ze granicznie mało i jakby była odrobine mniejsza to szpital i leżenie w nim do końca. Byłam jednorazowo przygodnie z trasy u jakiegoś lekarza bo chyba nawrot infekcji a mojego nie ma do piątku.

Jestem swiezakiem w tym temacie, więc sama chętnie się dowiem jak to jest u Was :) Tak orientacyjnie mogę powiedzieć że w 19 tygodniu miałam 4,2 i dowiedziałam się że to dobry wynik. Z tego co gdzieś kiedyś czytałam, takie minimum to 2,5 i jeżeli szyjka jest krótsza trzeba działać, ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie :)
 
Dziewczyny , pozwólcie ze zmienię trochę temat. Jaka długość szyjki na takim etapie wg waszego lekarza jest ok ? Ja 22 tydz. Szyjka 3,5 cm choć później zaczął kręcić ze 3 i trochę. I mówi ze granicznie mało i jakby była odrobine mniejsza to szpital i leżenie w nim do końca. Byłam jednorazowo przygodnie z trasy u jakiegoś lekarza bo chyba nawrot infekcji a mojego nie ma do piątku.

Ja to mam 6 cm. Ponoć szyjka jak u słonia, tak lekarka mówiła :) wiec narazie nie zgłębiałam tematu
 
W pierwszej ciąży pracowałam do połowy siódmego miesiąca. Potem L4. Dalej urlop macierzyński rok. Później wybrałam zaległy urlop wypoczybkowy (około 2 mięsiace). Potem napisałam o urlop wychowawczy do końca lutego. I mialam plan zajsc w ciążę do tego czasu. Udalo się więc do pracy nie wracałam i od razu L4.

Ale ja mam mega w porządku firmę. Dostałam nową umowę na czas nieokreślony będąc w szóstym miesiącu ciąży :)

Ale to wszystko ogólnie zgodnie z prawem. Jedyny minus za na wychowawczym nie dostaje się ani zlotowki :/

Dzięki za odp :) ja to mam na czas nieokreślony i chętnie bym tez tak zrobiła. Tylko bałam się, że bym musiała wrócić do pracy, ale to chyba wykorzystywanie zaległego urlopu liczy sue już jako powrót
 
Na dlugosci azyjki sie nie znam, ale ok 3 tyg. temu jak bylam na wizycie szyjka byla ok. Byla mowa o donoszeniu trojaczkow. Nastepna wizyta za tydzien, ale juz sie zaczelam martwic czy wszystko ok, bo jakies klucie czuje...
Zazdroszcze tych slicznych ubranek. Cudne. Ja w zasadzie nic nie mam, a od kolezanki dostalam jakies takie sprane, ze chyba dziecku nie zaloze... :(
Ja twz mam dzisiaj kiepski nastroj i samopoczucie, a moze to nastroj wynika z samopoczucia.
Generalnie postanowilam, ze chyba dosyc tego chodzenia do pracy. Chodze w kratke troche w pracy, troche na zwolnieniu. Zle sie czuje, boli mnie brzuch. Mam dosc. Juteo biore na zadanie, a jak bedzie nadal nieciekawie to pojde na zwolnienie.
Czy tez macie problemy z plecami? Ja dzisiaj znowu bylam na tapingu, mam zaklejone plecy i brzuch, bo robi mi sie przepuklina na brzuchu i byc moze pepkowa :(
 
Dzięki za odp :) ja to mam na czas nieokreślony i chętnie bym tez tak zrobiła. Tylko bałam się, że bym musiała wrócić do pracy, ale to chyba wykorzystywanie zaległego urlopu liczy sue już jako powrót
Ja chciałam od razu iść po macierzyńskim na wychowawczy. Ale w firmie sami mi zaproponowali żebym najpierw urlop wybrala żeby mi nie zalegał. A mi pasowało bo miałam jeszcze przez 2 miesiące normalna pensję ;)

A czy to dobre rozwiązanie to nie wiem. Zawsze tak chcieliśmy żeby była dość mała różnica czasu. Będzie 2 lata. Zobaczymy jak to w praktyce będzie wyglądać :p
 
Szyjka powyżej 2.5 jest super ekstra!! Marzenie niejednej kobitki także luz. Jestem w temacie bo sama borykam się z niedoczynnoscią cisnieniowo-szyjkowa i nie wiadomo jaki będzie dalszy scenariusz.
 
reklama
Szyjka powyżej 2.5 jest super ekstra!! Marzenie niejednej kobitki także luz. Jestem w temacie bo sama borykam się z niedoczynnoscią cisnieniowo-szyjkowa i nie wiadomo jaki będzie dalszy scenariusz.

No właśnie myśle ze ten lekarz trochę panikował. Dał mi nawet skierowanie do szpitala bo szyjka krótka a panią coś pobolewa to mogą być skurcze, jak się rozkręci to nieopanujemy tego. Ale potem zaczął ze coś może innego się dzieje ze to pęcherz może a może coś robiłam więcej i stad pobolewanie i w sumie stwierdził ze skierowanie w razie jakby mi nie przeszło jutro. Już mi przeszło :)
 
Do góry