reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Dołączam i ja..:p czekaliśmy całe 2tygodnie od zostawienie tabletek jak się okazało dzidziuś ma się dobrze serce bije czy któraś z pan przypadkiem może z Londynu?;)
 

Załączniki

  • received_10210745918859639.jpeg
    received_10210745918859639.jpeg
    116,9 KB · Wyświetleń: 77
reklama
Dziewczyny ze zwolnieniem z pracy i L4 w ciąży sytuacja wygląda tak:
- umowa o pracę na czas nieokreślony - okres ochronny jest od 1 tc. Można iść na L4 od razu i pracodawca nie może Cie zwolnić a po powrocie z urlopu macierzyńskiego musi przyjąć Cię do pracy na to samo stanowisko lub równoważne (z tym samym wynagrodzeniem). Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę WYŁĄCZNIE w sytuacji gdy zakład pracy ogłosił likwidację bądź też upadłość lub dyscyplinarne z powodu rażącego naruszania obowiązków pracowniczych.

- umowa o pracę na czas określony (za wyłączeniem umowy w okresie próbnym nie przekraczającym 1 miesiąca) - okres ochronny rozpoczyna się po 12 tc. Wtedy można iść na L4 bez obawy o zwolnienie ponieważ umowa musi zostać przedłużona do czasu porodu. Po porodzie ZUS przejmuje wypłatę zasiłku macierzyńskiego w wysokości wynagrodzenia otrzymywanego do tej pory (średnia z ostatnich 12 m-cy). Na L4 można oczywiście iść wcześniej ale wtedy nie jest się objętym ochroną.

- umowa o pracę na zastępstwo lub zlecenie - brak okresu ochronnego. Kobiecie w ciąży pracującej na umowę zlecenie, jeśli w czasie trwania ciąży umowa wygaśnie, nie przysługuje zasiłek macierzyński z ZUS.

To tak w skrócie. Jest jeszcze trochę szczegółów ale tak będzie mam nadzieję najbardziej zrozumiale.
@matylkafm, mam na zastępstwo. Umowa jest kiepsko skonstruowaną, bo nie jest napisane za kogo, tylko tytuł że na zastępstwo, ile, między kim, no i że do 31 sierpnia. Mogą mi ją rozwiązać jak będę na l4 chociaż pracownik widmo nie wróci?

Gratulacje! Bardzo zazdroszczę Ci wieści z usg.

3jgxugpjji86cg4t.png
 
@matylkafm, mam na zastępstwo. Umowa jest kiepsko skonstruowaną, bo nie jest napisane za kogo, tylko tytuł że na zastępstwo, ile, między kim, no i że do 31 sierpnia. Mogą mi ją rozwiązać jak będę na l4 chociaż pracownik widmo nie wróci?

Gratulacje! Bardzo zazdroszczę Ci wieści z usg.

3jgxugpjji86cg4t.png
Umowa ulega automatycznemu przedłużeniu do dnia porodu.

Dziewczyny doradzcie kiedy iść do lekarza na pierwszą wizytę? Test zrobiłam wczoraj. Dziś robiłam beta HCG ( jutro wynik- zrobilabym rano ale przecież przez ta skreconą kostkę zamiast do laboratorium pojechałam na pogotowie).
Bo jestem zapisana na jutro. Ale nie wiem czy jest sens skoro to jest końcówka 5 tygodnia.

I jak to jest z tymi tygodniami? Je się na prawdę liczy od dnia miesiączki a nie zapłodnienia?

Przepraszam za może śmieszne pytania ale zawsze jest ten pierwszy raz.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Umowa ulega automatycznemu przedłużeniu do dnia porodu.

Dziewczyny doradzcie kiedy iść do lekarza na pierwszą wizytę? Test zrobiłam wczoraj. Dziś robiłam beta HCG ( jutro wynik- zrobilabym rano ale przecież przez ta skreconą kostkę zamiast do laboratorium pojechałam na pogotowie).
Bo jestem zapisana na jutro. Ale nie wiem czy jest sens skoro to jest końcówka 5 tygodnia.

I jak to jest z tymi tygodniami? Je się na prawdę liczy od dnia miesiączki a nie zapłodnienia?

Przepraszam za może śmieszne pytania ale zawsze jest ten pierwszy raz.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja sie umowilam na wizyte w 8 tygodniu.
 
reklama
Do góry