reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Ja w pracy chciałabym powiedzieć dopiero po zakończeniu 12t, chyba że będę się źle czuła, wtedy powiem szefowej wcześniej.

Ja też mam zamiar powiedzieć po 12 tyg. Jeśli będzie wszystko Ok to chcę pracować jak najdłużej. W pierwszej ciąży od 15 tyg miałam założony pessar i musiałam bardzo uważać dlatego tez byłam na zwolnieniu od początku ciąży.
 
5 tydz 3 dzień
I tak szybko?! Ja właśnie też bym chciała ale mi gin powiedziała że teraz za wcześnie i że do 12 tyg nie mówi się w zakładzie bo mogą ciebie zwolnić. Pierwsze słyszę takie coś i teraz jestem w kropce. Czy ona wciska mi jakieś głupoty czy tak faktycznie jest.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie tak szybko może z powodu wcześniejszego promienia nie wiem. A mi się wydaje że nie mogą cię zwolnić jak jesteś w ciąży nawet przed 12 tyg. Ja mam umowę do końca lutego i mają mi przedłużyć do końca ciąży
 
Z mężęm mamy firmę, która teraz jest zawieszona bo choć głownie ja się wszystkim zajmowałam to mąż mi wtedy z córką pomagał. Jednak zmienił pracę ( dorabiał u teścia ale ten go oszukał w kwesti finansowej) i teraz nie ma go 4 tyg i wraca na 5 - 6 dni więc nie dawałam sama rady ze wszystkim. I teściowie ciągle mi wypominają że mąż mnie utrzymuje a teraz będzie nas więcej...

Aż mi się ciśnienie podniosło. Pewnie te relacje są bardziej złożone, więc nie chcę tu za dużo mówić, ale strasznie mnie denerwują ludzie, którzy się wtrącają w życie innych. Wrr! To przecież ich wnuk albo wnusia. Moja babcia mawiała, że w domu szklanek i dzieci nigdy za dużo a najlepiej w każdym kątku po dzieciątku.

Ale wiadomo kwestie finansowe są zawsze bardzo drażliwe. Ech, ciesz się i nie daj sobie głupot wmówić.
 
Ja też mam zamiar powiedzieć po 12 tyg. Jeśli będzie wszystko Ok to chcę pracować jak najdłużej. W pierwszej ciąży od 15 tyg miałam założony pessar i musiałam bardzo uważać dlatego tez byłam na zwolnieniu od początku ciąży.

Ja chciałabym pracować do III trymestru, później długie wakacje [emoji16].
 
@matylkafm mi tu w obu wyszedł chłopiec ;) Hehehe mi to obojętne ważne żeby zdrowe było choć corka powiedziała ze chce siostrę a młody powiedział ze będzie kochał ale brata bardziej ;)
@Dee_ nas już tu dużo i forum rozwinięte to może wy do nas chodźcie ;)


A ja dzisiaj i wczoraj chipsy jadlam... no po prostu nie umialam sie pohamowac... :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
I tak szybko?! Ja właśnie też bym chciała ale mi gin powiedziała że teraz za wcześnie i że do 12 tyg nie mówi się w zakładzie bo mogą ciebie zwolnić. Pierwsze słyszę takie coś i teraz jestem w kropce. Czy ona wciska mi jakieś głupoty czy tak faktycznie jest.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom

W ciąży nie mogą ciebie zwolnić. Amen. Chyba że dyscyplinarnie [emoji51]. Jeżeli kończy ci się umowa przed upływem 3 miesiąca ciąży mogą jej nie przedłużyć. Po upływie 3 miesiąca, pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę min. do dnia porodu.
 
reklama
Ale produkujecie!
Ano wyobrażam sobie, bo wyjmowałam z łupinki
emoji14.png
tak myślałam właśnie. No nic, może coś pożyczę :)
I hmmm pytam o RWF, znam zasady
emoji14.png


Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Zboczenie zawodowe :) uwierz, że lepiej w moim wypadku powiedziec o raz za dużo :)

Cześć dziewczyny:) Ja wczoraj padłam o 19:D.
Mam pytanie: Bierzecie jakies witaminy? Bo ja tylko kwas foliowy i luteinę, którą przepisał mi gin.
Chyba jakieś witaminki mamusiowe muszę zakupić.
Ooo ludu, dobrze, że nie widziałaś mojej apteczki :p geriatria :p także nawet nie wymieniam co biorę :p no ale w zwiazku z ciążą tylko Pregna Plus :) a co do tycia, to ja też już lecę w gore, może przestanę, jak zacznę wymiotować :p
Witajcie.
Tyle wątków że e końcu nie wiem w którym pisać ale chyba w końcu dobrze trafiłam.
Więc po raz kolejny - na imię mam Ola, lat 26, 5letni syn Sebastian i aktualnie druga ciąża z terminem z OM na 1.09 ;) wizyta u lekarza 18.01.
Boli mnie podbrzusze, ale żadnych plamien nie ma więc to chyba normalne, wszystko mnie drażni i nic mi się nie chce jeść. Do tego meczy mnie przeziębienie.
Witamy, rozgosc się :)
Ja chciałabym pracować do III trymestru, później długie wakacje [emoji16].
O naiwnosci :p "wakacje" z dzieckiem? :D
Ja jutro lecę powtórzyć betę i tarczycę, pojutrze wizyta u gina (prywatnie), ale tylko, żeby się upewnić, że maluch zagniezdzil sie gdzie trzeba. Ciążę będę prowadzić na NFZ, ale ja pod opieką min. 2 lekarzy - ginekologa i endokrynologa.
Ufff
 
Do góry