reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Jestem już przyjęta widać pęcherzyk ciążowy jest ciałko żółte zarodka jeszcze brak powiedział że jeszcze kosmówka może się wrzynać w macicę i może być plamienie lub od nadżerki.Albo przestała się rozwijać a miałam ładny przyrost bety :(
Jak mnie badał USG na sprzęcie żadnych plamień nie było dostałam duphaston który brałam i cyklonamine jak dobrze pisze

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Podczas pierwszej ciąży nie miałam absolutnie żadnych objawów no może poza początkową sennościa, a teraz jest wręcz kolorowo. Na samą myśl o jedzeniu robi mi się niedobrze, mam wręcz jadłowstręt przez te mdłości. Ale mimo wszystko cieszę się, że tym razem są jakieś objawy, hormony robią swoje :)
Z tych gorszych rzeczy też mam plamienia. Dziś byłam to skontrolować i niestety nie wiadomo dlaczego. Wszystko jest jak w najlepszym porządku więc mam zalecone dużo wypoczywać i się nie przemeczać - narzekać nie będę zwłaszcza, że mąż skacze wokół mnie i bez słowa przejął właściwie wszystkie obowiązki domowe :)
 
Ja czegos u mnie nie rozumiem.. trzeci raz od poczatku ciazy mi sie zdarza, ze (przepraszam za okreslenie) mam na bieliznie plamke sluzu kawa z mlekiem ale juz za chwile sluz jest bialy.. nie wiem co mam o tym myslec, martwie sie, nie wiem od czego to moze byc :(


 
No ja ryczałam a mąż się ze mnie śmiał. Później się tylko dopytywał dlaczego płakałam przecież znów będzie maleństwo.
No my się spodziewaliśmy że na dzidziusia będziemy czekać spokojnie miesiąc dwa jak nie dłużej A ja przestałam brać tabletki na koniec listopada także szok był niesamowity.
@Alkihisa nie martw się! Będzie dobrze:) zmartwienia żadnej z nas nie są potrzebne;)
 
Czyli wychodzi na to że jak mam okres wypowiedzenia 2 tyg to o ciąży i tak mogę powiedzieć dopiero w połowie lutego? Dzizas.

piu3w1d3gdjez5tu.png
Nie. Kobiety w ciąży chronione są od 1 dni ciąży. Natomiast jeśli umowa jest na czas określony, np do 1.03.2018r. I pracująca NIE Jest wtedy w min. 13tyg ciąży to po porodzie umowa nie przedłuża jej się do rozwiązania.

Czyli, żeby umowa, która się kończy w trakcie ciąży przedłużyła się do porodu, termin jej zakończenia musi wykracza poza 13tydzien ciąży.

Dodatkowo, gdy nawet umowa nie przedłuży się do porodu, to jeśli przed jej zakończeniem ciężarna jest na l4 to ma l4 płacone do porodu.

To samo jest w umowie na zastępstwo. Też nie mogą zwolnić. Jedyne co to na zastępstwo nie przedłuża się do porodu. Kończy się albo z datą albo jak zastępowany pracownik wraca.

Uff. Tyle udało mi się dowiedzieć [emoji16]

3jgxugpjji86cg4t.png
 
Ja czegos u mnie nie rozumiem.. trzeci raz od poczatku ciazy mi sie zdarza, ze (przepraszam za okreslenie) mam na bieliznie plamke sluzu kawa z mlekiem ale juz za chwile sluz jest bialy.. nie wiem co mam o tym myslec, martwie sie, nie wiem od czego to moze byc :(


Mam to samo, tzn.nie non stop ale raz na jakiś czas zdarza się, że obserwuje taki śluz jak podczas dni płodnych. Konsultowałam to z doświadczonymi mamami ;-) oczywiście zapytam też mojej Pani doktor ale póki co to normalne zjawisko fizjologiczne o które nie musisz się martwić. On ma za zadanie chronić Ciebie i maleństwo przed infekcjami a dodatkowo to może potrwać nawet do 4 miesiąca i jest to tworzenie tzw. czopu zamykajacego ujście szyjki macicy. Jeżeli będziesz się dalej martwić to chwytaj telefon w dłoń i zadzwoń do swojego ginekologa [emoji4] ja pewnie też to zrobię kiedy śluz zacznę obserwować znacznie częściej niż co kilka dni.

gannvfxm7rdcfbwj.png
 
reklama
Do góry