reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Wiedziałam, że tak będzie :D cieszę się bardzo :D

Mnie czeka jutro pierwszy spacer z dwójką dzieci :o ciekawe jak ogarnę [emoji14]
Ja też... Ale jestem w szoku bo na punkcie Bartka i Kacpra takiego pie..lca nie miałam. Kochałam ich oczywiście ale jakoś tak chłodniej... Chyba się starzeję.
Mąż nawet zauważył że teraz jestem najlepszą matką jakkolwiek to brzmi. Mam jakieś nie wiem skąd pokłady cierpliwości miłości spokoju czułości... Co procentuje też u starszaków...
 
hej , ja jestem w 40 tc +1 dzień i jak narazie żadnych symptomów... jutro mam wizytę u położnej więc zobaczymy. mieszkam w uk i jest to moja pierwsza ciąża. nie wiem nawet czy tu mają sprzęt do ktg. mała dzisiaj bardzo mało aktywna prawie w ogóle.


A jeszcze dodam ze jesli nie czujesz ruchow dziecka i sie niepokoisz zadzwon na Triage lub MAU (MAS) nr telefonu powinien byc w zoltej ksiazce. Tam powiedza co i jak.
Jutro pewnie polozna zaproponuje masaz szyjki. Generalnie jesli jestes zdrowa i ciaza przebiega prawidlowo po terminie robia najpierw 2x masaz szyjki, potem dopiero wywoluja
 
Cześć dziewczyny :) może teraz uda mi się was nadrobić powoli :)
My już dzisiaj o 12 byliśmy w domu , pierwsza kąpiel zaliczona :) Malutki był trochę niespokojny ale nowe otoczenie , musi się przyzwyczaić :)
Cyce pełne , jak za długo nie je to aż bolą .
Dół boli nieziemsko przy chodzeniu po schodach, a niestety muszę bo toaletę mam na dole , a pokój na górze. Położna już dzwoniła , wizyta w piątek . To tak pokrótce u nas tyle :)
 
hej , ja jestem w 40 tc +1 dzień i jak narazie żadnych symptomów... jutro mam wizytę u położnej więc zobaczymy. mieszkam w uk i jest to moja pierwsza ciąża. nie wiem nawet czy tu mają sprzęt do ktg. mała dzisiaj bardzo mało aktywna prawie w ogóle. czy to normalne ?
Normalne chwilę przed porodem więc może już niedługo?
 
Byłam dziś na wizycie. Blanka przybrała 1 kg od wizyty na początku sierpnia i teraz wazy już 3 kg. To ładnie jak na 36tc+3 :) Przepływy ok, wszystko ok. Szyjka skróciła się i zmiękła, rozwarcia nie ma, ale juz w każdej chwili mogę spodziewać się porodu. Ale mogę też przenosić - wiadomo nikt dokładnie nie przewidzi kiedy będzie poród SN.
Młoda chociaż odrobinkę się zlitowała i na jedną krótką chwilę odsłoniła kawałek buźki - widziałam uroczy zadarty nosek i jak rusza ustami :)
Ginekolog mówił, że ogólnie mało już widać na usg... nawet na tej kartce z parametrami wyczytałam później że zakres błędu w pomiarach to plus/minus 400 g.
Przez chwilę pozachwycaliśmy się wynikami morfologii i tym jak pięknie udało mi się uciec anemii :)
Standardowo dzień przed wizytą przybrałam kolejne kilogramy. A praktycznie cały miesiąc bujałam się z wagą z poprzedniego badania :D Co za złośliwość, aaaa!!

Mam się nie przejmować tym, że nie czuję praktycznie żadnych skurczów, że nic mnie nie boli. Mam się z tego cieszyć :)

Mówiłam, że czuję dużo spokojnych ruchów. Lekarz stwierdził, że oni w położnictwie nie jakościują ruchów, niewazne jakie są - ważne że są, mogą być spokojne, leniwe, energiczne. Mają być. Wtedy jest ok.
To super:) same fajne wiadomości u ciebie:)
 
reklama
Do góry