reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

A w ogole mój organizm zwariował. Od kiedy wyszły problemy z szyjka macicy, miałam się oszczędzać. To się oszczędzałam, szyjka dalej szalała, tętno skakało do góry, ciśnienie tez. Przestałam się oszczędzać, to nagle szyjka stanela, nic się nie dzieje, tętno spadło do 70, no max 90, ciśnienie od dwóch dni w okolicach 80/50. WTF?

U Kasi chyba podobnie. Widocznie nie potrzebujecie leżenia a umiarkowanej aktywności.. w miarę normalnego życia ba tym etapie..
Mi zawsze lekarz powtarza.. powoli i spokojnie, ale w miarę aktywnie..
 
reklama
Ja jutro koncze 38tc wiec jestem tak jakby w gronie mozliwych do rozpakowania ale bardzo bardzo chce wytrzymac do 30.08 i planowanej cesarki...
Eh... Nie wiemy co robić żeby poród wywołać i nie wiemy jak go wstrzymać... Jedno jest pewne na każdą z nas przyjdzie ten BIG DAY ;)
Życzę Ci żebyś wytrwała, a jak będzie to czas pokazę. Nie ma co się zamartwiać rzeczami na które nie mamy wpływu.
 
U Kasi chyba podobnie. Widocznie nie potrzebujecie leżenia a umiarkowanej aktywności.. w miarę normalnego życia ba tym etapie..
Mi zawsze lekarz powtarza.. powoli i spokojnie, ale w miarę aktywnie..

Ja praktycznie cały czas miałam aktywność
Może z piec tyg faktycznie się pilnowałam a tak to musiałam wszystko robić bo jestem większość sama ... czyli zakupy , obiad lekarze szkoła ...
 
Ja tez ide do szpitala 29.08 i mam szczera nadzieje, ze nie zostawia mnie tam na cc od razu. Wolalabym nawet kilka dni pozniej (z usg mam termin na 8.09 a z OM na 13.09, a cykle mialam regularne +/-1-3 dni.)
To tylko 2 tygodnie :) jak masz się stawić 29.08 to myślę, że właśnie już wtedy Cię zostawią na cc, ale to zobaczysz :)
 
U Kasi chyba podobnie. Widocznie nie potrzebujecie leżenia a umiarkowanej aktywności.. w miarę normalnego życia ba tym etapie..
Mi zawsze lekarz powtarza.. powoli i spokojnie, ale w miarę aktywnie..
Ale ja nie leżałam, ruszałam sie. Teraz zaczęłam zapierniczac, w sensie dzikie sprzątanie domu, zakupy, schody, normalne noszenie corki itp. [emoji14] to mój organizm chyba potrzebuje wycisku, a nie umiaru [emoji14]
 
Ja to mojego dziś od rana czułam z 3 razy z czego raz fest się Ponaciskalam by łaskawie się przewalił. A tak spokojnie leży
To mój wczoraj tak miał , nawet wieczorem jak zwykle harcuje niesamowicie to cisza. Aż się pożaliłam mojemu S. że tak się martwię to popukał trochę i mały coś tam się poruszył . A dzisiaj za to nadrabia , kopie , wypycha się pod żebra tak że oddychać się nie da :p
Czasem potrafią nas te nasze dzieciaczki nastraszyc .
 
Bellina, ja tak nie wierzyłam że mogę zajść w ciążę że test zrobiłam dopiero 11 stycznia... Ale w grudniu to mieliśmy tylko z dwa może trzy razy seks, za cholere nie wiem kiedy ale pamiętam że jeden na pewno po wigilii :)

Wcześniej były monitoringi cyklu, stymulacja i nic. A teraz nie mogę się doliczyć :p
To to nie ten [emoji14] bo ani z 1 ani z 14 nie pasuje :)
No to ja mam z om 1 a z usg 14... I jakkolwiek bym nie liczyła to nic nie rozumiem :( mi chodzi tylko o to żeby nie przenosić, bo przy cukrzycy ponoć nie wolno. Kilka z was idzie wcześniej do szpitala a ja pytałam kilku lekarzy i dla nich cukrzyca nie jest żadnym wskazaniem ani do obserwacji ani do wcześniejszego wywołania. I się czuję trochę niebezpiecznie.
Zgubiłam się, ale już chyba znalazłam. Wychodzi, że wg USG ciąża jest dwa tygodnie młodsza, niż z om. Powinnaś mieć brany pod uwagę termin z USG. Jaki jest z USG prenatalnego? U mnie z dwóch pierwszych USG ciąża była tydzień młodsza, ale na prenatalnym się zrównało i na połówkowym potwierdziło.
Oni zawsze wpisują datę z "kalendarzyka" - bodajże data om - 3 miesiące + 7 dni. I taka data ląduje na karcie ciąży. Datę zmieniają, jeśli różnica pomiędzy data z om a data z USG pierwszego trymestru/prenatalnego jest większa niż 5 dni. U mnie jest nawet mniejsza, jednak pogadalam z ginem, że chciałabym jednak mieć wpisana ta datę z USG, bo po 1. jestem jej pewna, a po 2. w razie porodu po terminie później zabiorą się za wywoływanie farmakologiczne.
Ale mam sraczkę na tle ciazy. Kto normalny Zagłębia się w takie fakty?
Nie zawsze :) u mnie wychodziły rozbieżności, więc bardzo długo nie miałam tp wpisanego. Do tego cykle mam 33/34 jak je mam [emoji14] więc miałam liczone dla dłuższych cykli. W końcu termin z om i USG mi się prawie zrównał, a został pisany z USG.
Ale z reguły jest jak mówisz :)
Goj a jak sądzisz może występować biegunka po magnezie. Biorę 3 x magne b6 forte. Nie sądzę żebym czymś się zatrula. Żadnych innych objawow nie mam.
Nie jestem Goj, Ale tak może. Jak się magnez nie przyswaja dobrze, to tak się dzieje. Możesz spróbować zmienić preparat.
 
reklama
Do góry