reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

My z mężem mamy konflikt. Immunoglobine miałam podawana 2 razy po porodzie i po poronieniu . Teraz mam mieć szczepionke podaną za tydzień bo podają między 28 a 30 tygodniem i później po porodzie. Ja podchodzę do tego spokojnie no i wiadomo że trzeba.

To podobnie jak ja, też jestem umówiona w następnym tygodniu. Mozesz mi powiedzieć jak to wygląda w praktyce? Dobrze sobie wyobrażam, że to zwykły zastrzyk w tyłek?:-D dobrze się czułaś ? Czy długo trwa "obserwacja" po podaniu? :)
 
reklama
Ja od razu mm, jak nie chcesz karmić nie daj się! Musisz walczyć o swoje i to co tu chcesz ja już przechodziłam to we wcześniejszych ciążach namawianie, naciskanie, zmuszanie aż wkoncu atak psychiczny jaka jestem zła matka, wyrodna i wygodna itp przy bliźniakach nie dałam rady karmić do tego doszły naderwane do krwi sutki a że to pierwsze dzieci to ja dałam się sylamsic i czuć winna i tak jak mnie oczerniali później ryczałam aż wkoncu moja mama mi pomogła tłumacząc że ja się na modyfikowanym wychowałam i żyje że to nic złego itp przy synku już byłam pewna że nie będę karmić powiedziałem swojej lekarce już od początku ciąży i byłam przygotowana psychicznie na wszystko miałam swoje mleko, butelki, termos itp miałam przygotowane odzwyki do wrednych lekarzy i położnych którym sprawiała przyjemność mówienia mi że jestem zła matka itp lekarz pediatra wpadł w taki szał iż myślałam że mi przypierdoli tak go rozloscilam mówiąc że nie będę karmić, minęło 6 lat zmieniłam szpital na większy może teraz coś się zmieniło jakieś zrozumieniem takich kobiet? Nie wiem w tym szpitalu jest duża rotacja i może nie będą zwracać uwagi, ale ja wiem swoje i będę się tego trzymać, niestety pierwsze karmienie córek mi tak obrzydliwy że poprostu nie potrafię się przełamać i wywalac tych cyckow na zawołanie itp druga sprawa to jestem sama z 4 dzieci a niemowlę na samym początku ciągnie tylko cyca więc nie wiem jak sobie poradzę z resztą rzeczy i z dziećmi, jeśli jesteś pewna że nie chcesz karmić postaw na swoim i tyle na początku ładnie dziękuj za rady, ale jak nadal będą naciskac to musisz pokazać rogi, ja nie mam nic przeciwko karmieniu piersią ale to jest poprostu nie dla mnie
Dzięki za konkretną odpowiedź , nie będę sama na forum która będzie karmić piersią [emoji4]
 
"KatarzynaCarmen, Dziewczyny ja tak z innej beczki , która ż was będzie karmiła niemowlę od razu po urodzeniu mlekiem modyfikowanym bo ja zamierzam karmić odrazu , ale była u mnie wczoraj opieka poporodowa na zapoznanie i ciągle mnie męczyła że mam karmić piersią jak ja nie chce . I.pytam was jak wy to

Ja od razu podaje MM. W UK jest straszne parcie na karmienie piersia wiec z poloznymi musze stanowczo. W szpitalu dostajesz mleko w nieograniczonej ilosci butelkach jednorazowych wiec wszysko jest sterylne i nic nie trzeba brac z domu do karmienia. Nie wiem jak jest Polsce. Zastanawiam sie jedynie nad siara ale to musze jeszcze przemyslec.
Ja w sumie w Holandii mieszkam więc też zgłosiłam że chce karmić mm u mojej położnej też mnie namawiali , ale już jest w karcie wpisanane że mm.[emoji480]
 
A dlaczego nie chcesz nawet sprobowac kp?
Bo chce żeby tatuś też mógł karmić . [emoji16] dla mnie wygoda po prostu już sobie zaplanowałam zanim zaszłam w ciąże . Nie trzeba pilnować diety, zęby się psują po karmieniu piersią bo witaminę d potrzebuje maluszek , bo jak masz bóle lub jestes chora możesz wziąć środki przeciwbólowe , nie masz zapalenia sutkow, i wiesz ile dziecko zjada a przy karmieniu piersią nie jesteś w stanie tego kontrolować.
 
To podobnie jak ja, też jestem umówiona w następnym tygodniu. Mozesz mi powiedzieć jak to wygląda w praktyce? Dobrze sobie wyobrażam, że to zwykły zastrzyk w tyłek?:-D dobrze się czułaś ? Czy długo trwa "obserwacja" po podaniu? :)

A jaka masz grupę krwi, bo ja mam brh- a mój ma AB rh + i kurcze moja gin powiedziała ze nie ma żadnego problemu kurcze martwię sie czy ona ma racje ? We wtorek mam kolejna wizyte kurcze muszę jeszcze raz sie dowiedzieć..
 
reklama
@StarAnia trzymam kciuki za was. Tak jak piszą dziewczyny maleństwo najważniejsze, wiadomo nikomu by się nie uśmiechało leżeć nie wiadomo ile w szpitalu ale czego się nie robi dla dobra swojego i dziecka :) daj znać jutro co powiedział drugi lekarz i jak decyzję podjęłaś.
@KatarzynaCarmen ja zamierzam spróbować kp, ale jeśli tego nie czujesz to musisz postawić na swoim i karmić mm i na pewno nie daj się wpędzić w poczucie winy z tego powodu .
 
Do góry