reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Daj znać, ja dopiero we wtorek mam ginekologa a w środę Diabetologa. Ale coś mi się tak o uszy obiło. Dajecie radę z dietą? :)

Ja zauważam, że jem mniej dużo mniej bo to nie po mojemu i jestem zła, wiec tak traktuje te posiłki jak zło konieczne, jakbym szybko miała wypić niedobre lekarstwo i dlatego moje posiłki są krótkie i szybkie:(
Ale spadło mi przez te dwa tygodnie -0,5 kg tylko
 
reklama
Generalnie dwie rzeczy. Raz, że zagrożenie porodem przedwczesnym szyjka, krotka, miękka, rozwarcie na palec (nie wiem ile dokładnie ma, bo tylko ginekologicznie zbadał - m.in. dlatego chcę jeszcze jutro do innego lekarza iść). Na pytanie o pessar stwierdził, że nie ma na co zakładać i tyle...
Dwa, to spojenie łonowe. Tydzień temu było na 6 mm, dzisiaj już na 8mm. Powyżej 10 to jest już ponoć "patologiczne" i trudne w leczeniu. Mówił coś o całkowitym unieruchomieniu, jeśli się bardziej rozejdzie - w sensie, że na siku też już nie stanie i będę miała jakieś coś dookoła miednicy.
 
Prywatnie i tu i tu. Więc ktg pewnie też płatne. A nie będą robić w szpitalu łaski? Bo ja do swojego lekarza mam 80 km, a ktg mogłabym robić bliżej siebie i mu wysyłać.
U mnie nic jeszcze nie mówił, ale na pewno zapytam. Ja chodzę prywatnie do ordynatora oddziału, więc może i mi każe do szpitala chodzić na KTG, ale nie orientuję się.
 
Generalnie dwie rzeczy. Raz, że zagrożenie porodem przedwczesnym szyjka, krotka, miękka, rozwarcie na palec (nie wiem ile dokładnie ma, bo tylko ginekologicznie zbadał - m.in. dlatego chcę jeszcze jutro do innego lekarza iść). Na pytanie o pessar stwierdził, że nie ma na co zakładać i tyle...
Dwa, to spojenie łonowe. Tydzień temu było na 6 mm, dzisiaj już na 8mm. Powyżej 10 to jest już ponoć "patologiczne" i trudne w leczeniu. Mówił coś o całkowitym unieruchomieniu, jeśli się bardziej rozejdzie - w sensie, że na siku też już nie stanie i będę miała jakieś coś dookoła miednicy.

Wiesz tyle mogę Ci powiedzieć ze co lekarz to inna opinia , inne metody. Zależnie od sytuacji wybierz co lepsze dla Was. Jeżeli jutrzejszy tez będzie za szpitalem to nie ma się co kłócić. A badania szyjki to wogole dziwny temat. U mnie 4 lekarzy w ciągu dwóch tyg - każdy co innego. Inne metody , na co innego patrzą i dają całkiem inne zalecenia. Całkowicie rozbieżne. Zobaczysz co jutro Ci powie inny. A co do spojenia to się nie wypowiem bo nie wiem.
 
Ja poszłam wczoraj na takie przyjęcie na 1 dzień szkolenia itp. Jest to szpital co specjalizuje się w cukrzycy i tam w zleceniach ktg od 36 tyg. Jedynie co mówili że ciążą z cukrzycą nie może być przenoszona i w dniu terminu trzeba stawić się w szpitalu na wywołanie.
 
Daj znać, ja dopiero we wtorek mam ginekologa a w środę Diabetologa. Ale coś mi się tak o uszy obiło. Dajecie radę z dietą? :)

Ja diabetologa we wtorek, z dietą ok, staram się wymyslac takie potrawy, zeby jak najmniej odczuc, ze cos nie tak. Posiadaczkom instagrama polecam obserwowac hasztag #cukrzycaciazowa, duzo inspiracji co mozna zjesc :D
Do slodzenia kupilam erytrytol, ale uzywam sporadycznie, dzisiaj zrobilam nawet sernik na zimno, jutro zobacze jak cukier po nim :D no i co wazne- po kawie z mlekiem nie skacze mi wynik <3
Jedynie mam klopoty z pierwszym sniadaniem, bo wywala mi czesto straszne wartosci. Mysle, ze to kwestia chleba, dzis mialam taki z niskim indeksem i bylo w porzadku. Ale to najlepiej oceni diabetolog we wtorek
 
Olka.fasolka mi po I śniadaniu też podbijalo pod górna granice. I robię tak że pierwsze śniadanie jem mniejsze żeby to się tam rozruszalo, a dojadam w drugim śniadaniu :)
jakby bylo pod gorna granice to by bylo spoko, ale np mam limit 3 kanapek na to pierwsze sniadanie, po zjedzeniu jednej ostatnio mialam wynik 140, a wczoraj bylam taka glodna, ze zjadlam dwie no i już było ponad 180, takzze ewidentnie cos sobie nie radzi ten moj organizm z pierwszym posilkiem :(
ale dzisiaj też dwie kanapki na tym chlebku z niskim ig i cukier 106, takze jestem dobrej mysli ;)
 
reklama
co do terminu, to wg om 21.09 i większości ciałka też, tylko według głowy ostatnio doktorce wyszedł 15.09 przez to że trochę większa urosła:baffled:
 
Do góry