reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Witam się, StarAnia super wieści czyli jest nadzieja ze donosisz ciaze i to bez bólu...... Ja właśnie skończyłam wieszać ubranka w rozm 56 ale tego jest szok pierze się nasza pościeli ale brakło mi spinaczu muszę poczekać aż te malusie wyschna jutro będę prasowac albo i dziś zobaczę i zabiorę się za pranie rozm 62 tam mam ciut mniej........ Ja mam sama suszarkę stoi w piwnicy i zimą w niej susze aby nie wieszać teho w mieszkaniu dość ze syf się robi to jeszcze wilgotnieje ale trzeba na początku uważacie i dokładnie przeczytacie jak suszyć bo później właśnie tak jak ktoś tu napisał mogą ubrania się skurczyc........ Na obiad pierogi ruskie, chatę ogarnęła teraz pije kawkę i delektuje się cisza, miłego dnia
 
reklama
Czesc dziewczyny! Ja dzisiaj dostalam sniadanie do lozka: kanapki, budyn z malinami i inke z mlekiem -takie zalety posiadania faceta w domu :). Dla odmiany cos pozytywnego chcialam napisac ;).
Za to drugi facecik w brzuchu tak sie prezy, ze chyba mi dziure wybije po lewej stronie pepka. Raz tak sie napiął, ze az krzyknelam.
Ja dzisiaj leze przynajmniej do poludnia po wczorajszych plamieniach... moze pomoze i nie bede musiala brac luteiny...
Starania, fajnie, ze taping pomaga. Ja to mialam robione juz kilka razy, ale zaczely mi podrazniac mozno skore, a raz nawet zdarlam naskorek razem z tasma :(. Teraz troche sie boje je zakladac, ale moze w czwartek, bo ma byc ochlodzenie, a ja mam czarny tape w usta.
A na zdjeciu ostatni taping robiony przez fizjoterapeutke. Mialam tez system "jodelkowy", bo u mnie problemem jest miesien prosty brzucha (rozchodzenie, zagrozenie przepuklina) i slabe plecy (na plecach tasmy w formie H).
Ps. Tu brzuch jeszcze stosunkowo maly- teraz mam wiekszy :).
20180525_221133.jpg
 

Załączniki

  • 20180525_221133.jpg
    20180525_221133.jpg
    710,3 KB · Wyświetleń: 260
Goj jak nocka, udało Ci się przespać trochę?

U mnie 2 suszarki malutkich różowych ubranek schną. Jedna jeszcze z wczoraj.
Teraz 3 dni upałów to akurat..

Ja akurat miałam kiepską noc, dzisiaj odpoczywam.
 
Nie chciałam nikogo przestraszyć. Przepraszam. Na pewno każdy ma inną sytuację.
Koleżanka w 8 miesiącu- malowali nowe mieszkanie, tzn nie ona sama a mąż z tesciem. Pierwsza noc przyjechała po malowaniu i już nad ranem odeszły jej wody, nie pamiętam który dokładnie tydzień napewno przed 36, chłopczyk ma schorzenia że spectrum autyzmu.. od początku było coś nie tak w sensie od urodzenia.. nie wiem czy to od tego czy nie, po prostu skojarzylam.
W tamtym roku u mojego brata, jak tylko zaczęli malować w 2 dniu bratowa bóle i urodziła w 38tyg więc już ok, z synkiem poza problemami na początku bo urodził się malutki i słabo przybierał- wszystko ok. Brat malował 1 pokój, a bratowa spała w innym. Po porodzie miesiąc mieszkała u rodziców..
To najbliższe mi przypadki o których najwięcej wiem. Mi wystarcza jak tak się zastanowilam aby się wstrzymać.
To nie oznacza że jedno z drugim związane.

Każdy sam kalkuluje jakie ryzyko chce podjąć. Na pewno skład farby nie jest w 100 procentach obojętny dla zdrowia i ciężarnej j dziecka. Jeśli coś można odłożyć to może warto.
Co do farb to są farby z atestem do malowania pokojów, w którym będą przebywać dzieci i one są w 100% bezpieczne (cała półka w Castoramie, wystarczy zapytać sprzedawcę). Bezzapachowe, szybko schnące. Za tą przyjemność trzeba zapłacić ale myślę, że to dobre udogodnienie dla osób, które się martwią. Myślę też, że mieszkając w centrum dużego miasta lub balkon balkon z siasiadem, który wychodzi na dymka, gdzie staramy się unikać dymu papierosowego jest o wiele bardziej szkodliwe niż schnąca farba.

I myślę też, że malując paznokcie (jeżeli jeszcze dajemy radę [emoji16]) lub zmywajac je wdychamy więcej syfu niż gdy ktoś nam maluje ściany
 
Juz pierzecie i prasujecie? Nie za wczesnie?
Tez bym juz sie za to zabrala zeby pozniej miec luzik, ale rzeczy przeciez jak za dlugo poleza w szafie nie prane to sa takie zleżałe i czesto srednio pachna.
Mialam zamiar gdzies pod koniec lipca sie za to zabrać, zeby bylo w miare na swiezo
 
A ja z rozmiaru 56 mam jedną mini sukieneczke i chyba jedno body :unsure:
Tiaaaaa.... reszta 62.
Nie spodziewam się żeby urodziła się mała.
Kilka sztuk dosłownie na 68. I może ze 4 sztuki na 74
Musze uzupełnić trochę garderobę jeszcze :tak:
 
Ja mam sama suszarkę stoi w piwnicy i zimą w niej susze aby nie wieszać teho w mieszkaniu dość ze syf się robi to jeszcze wilgotnieje ale trzeba na początku uważacie i dokładnie przeczytacie jak suszyć bo później właśnie tak jak ktoś tu napisał mogą ubrania się skurczyc...
Mam nadzieję, że uda mi się uniknąć takiego niszczenia ciuchów :) Na razie przeraża mnie to co czytam o jakichś dodatkowych programach, które będę pobierać z internetu i przez NFC przesyłać do pralki. Eeee, że co? xD
Ech, jak ja wszystkim zazdroszczę piwnic, komórek, strychów... my nie mamy nic poza balkonem, nawet nie ma korytarza a mieszkanie malutkie :/ Wózek będzie nam okropnie klamocił, ale mówi się trudno, jakoś wytrwamy, przynajmniej nie musimy wynajmować, no nie? ;)
 
(... )ale rzeczy przeciez jak za dlugo poleza w szafie nie prane to sa takie zleżałe i czesto srednio pachna.
Mialam zamiar gdzies pod koniec lipca sie za to zabrać, zeby bylo w miare na swiezo
Oj, tak... po płynie do płukania z biedronki, na który raz sie skusiłam miałam wrażenie, że zapach tak jakoś zjełczał. Coś paskudnego. A jak zachowują się te płyny do płukania dla niemowląt? Długo trzymają świeży zapach?
 
reklama
Juz pierzecie i prasujecie? Nie za wczesnie?
Tez bym juz sie za to zabrala zeby pozniej miec luzik, ale rzeczy przeciez jak za dlugo poleza w szafie nie prane to sa takie zleżałe i czesto srednio pachna.
Mialam zamiar gdzies pod koniec lipca sie za to zabrać, zeby bylo w miare na swiezo
Ja to odkładam na początek września-termin mam na 24.09, ew w sierpniu kocyki itp., tak w ogóle dzień dobry! O 15:30 wizyta :) <3
 
Do góry