reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

A w ogóle to zmieniamy pralkę. W niedzielę sprzedałam starą i w czwartek przyjedzie nowa pralko-suszarka, której obsługę będę musiała rozgryźć zanim zacznę prać wyprawkę. Ale od kiedy tylko nie mamy pralki to jak na komendę zaczęliśmy brudzić się jak małe dzieci :D

No ja pierwsze pranie tak wysuszylam ze podkoszulki mojego chłopa nawet na mnie były małe [emoji23]
 
reklama
Dzień dobry!
Tejpy to zbawienie, cud nad Wisłą! Przespałam cała noc! Calutka! Nawet mnie córa nie obudziła jak wolała w nocy i stary po nią poszedł, a zawsze to ja wstawałam, zanim ten oko otworzył :D pierwsza od nie pamiętam kiedy noc bez bólu. Ba! Pierwszy poranek bez apapu! Świat jest piękny, zostanę hipisem! [emoji7]
 
W ciągu jednego dnia tyle naskrobalyscie.. szok.. nie mogłam nadrobić..

Zrezygnowaliśmy w tym roku z malowania.. jednak znam przypadki gdzie zaraz po malowaniu był poród i że z dzieciaczkami nie wszystko było ok. Nie wiem czy z tego powodu ale lepiej dmuchać..

My mamy 2 imprezy wyjazdowe na 30 czerwca, jedna 70 km, druga 200km i chyba sobie oszczędzimy. Max ba ta co 70 pojedziemy. Mi się bardzo trudno podróżuje, nie mogę dobrać sobie miejsca i potem kilka dni odchorowuje to po co mi to.

Rooibosgirl trzymam kciuki za uroczystość o jeszcze raz wszystkiego naj na nowej drodze.

Trzymam kciuki za nasze spokojne ciążę i oby ponoszone choćby do tego 36tyg.
Dzisiaj wstawiłam 2 pralki właśnie w dzidziusia i jak na złość padało i nie schnie. Właśnie wrzuciłam pościele, ochraniacze, kocyki i ubranka. Zamówiłam ostatnie ubranka w smyk. Do dzisiaj ta promocja 20 procent.

Nie pisać mi tyle
Spać.
Dobranoc
A to byly porody przedwczesne czy w terminie? Cos nie tak bylo z dziecmi z tych porodow czy z dziecmi gdzoe bylo malowanie a po jakims czasie irodzily sie w terminie i cos nie tak z nimi? I co nie tak? Kurde stresuje sie tym teraz...
 
Dzień dobry!
Tejpy to zbawienie, cud nad Wisłą! Przespałam cała noc! Calutka! Nawet mnie córa nie obudziła jak wolała w nocy i stary po nią poszedł, a zawsze to ja wstawałam, zanim ten oko otworzył :D pierwsza od nie pamiętam kiedy noc bez bólu. Ba! Pierwszy poranek bez apapu! Świat jest piękny, zostanę hipisem! [emoji7]

Gratulacje. Bardzo się cieszę.
 
Nie strasz z tymi farbami, bo u mnie na dniach malowanie całego nowego mieszkania, a muszę kontrolować sytuację :-) nie popadajmy w paranoje :p

Musisz to wiadomo.. jak dla mnie to nie paranoja a zachowanie środków bezpieczeństwa. Ja nie muszę w tym roku.. Mogę w nastepnym:D:p
Każdy ma własne poczucie i wyczucie.
 
Co do malowania . Ja miałam remont przy dwumiesięcznym dziecku. Jak było malowane to poprostu wychodziłam aż się wywietrzylo. W ciąży i z małym dzieckiem przeprowadziłam się tez do świeżo malowanego. A teraz gdy są farby z atestami myśle ze nie ma sensu dać się zwariować. Każda z nas ma swoje rozum. Jak musi być pomalowane to warto pomalować wcześniej porządnie wywietrzyć i zadbać o dobra farbę. Podejrzewam ze w ciąży łatwiej np przenocować u koleżanki bo pomalowane i żeby nie przebywać tam niż już z maluchem wybyc.
 
A to byly porody przedwczesne czy w terminie? Cos nie tak bylo z dziecmi z tych porodow czy z dziecmi gdzoe bylo malowanie a po jakims czasie irodzily sie w terminie i cos nie tak z nimi? I co nie tak? Kurde stresuje sie tym teraz...

Nie chciałam nikogo przestraszyć. Przepraszam. Na pewno każdy ma inną sytuację.
Koleżanka w 8 miesiącu- malowali nowe mieszkanie, tzn nie ona sama a mąż z tesciem. Pierwsza noc przyjechała po malowaniu i już nad ranem odeszły jej wody, nie pamiętam który dokładnie tydzień napewno przed 36, chłopczyk ma schorzenia że spectrum autyzmu.. od początku było coś nie tak w sensie od urodzenia.. nie wiem czy to od tego czy nie, po prostu skojarzylam.
W tamtym roku u mojego brata, jak tylko zaczęli malować w 2 dniu bratowa bóle i urodziła w 38tyg więc już ok, z synkiem poza problemami na początku bo urodził się malutki i słabo przybierał- wszystko ok. Brat malował 1 pokój, a bratowa spała w innym. Po porodzie miesiąc mieszkała u rodziców..
To najbliższe mi przypadki o których najwięcej wiem. Mi wystarcza jak tak się zastanowilam aby się wstrzymać.
To nie oznacza że jedno z drugim związane.

Każdy sam kalkuluje jakie ryzyko chce podjąć. Na pewno skład farby nie jest w 100 procentach obojętny dla zdrowia i ciężarnej j dziecka. Jeśli coś można odłożyć to może warto.
 
Dzień dobry!
Tejpy to zbawienie, cud nad Wisłą! Przespałam cała noc! Calutka! Nawet mnie córa nie obudziła jak wolała w nocy i stary po nią poszedł, a zawsze to ja wstawałam, zanim ten oko otworzył :D pierwsza od nie pamiętam kiedy noc bez bólu. Ba! Pierwszy poranek bez apapu! Świat jest piękny, zostanę hipisem! [emoji7]

Suuper, bardzo się cieszę..
Musiałaś być bardzo zmęczona..
 
reklama
My mamy malutką sypialnię. Na jednej ścianie jest duże okno, łóżko mamy 140 cm i dwie szafki nocne. I w lipcu mąż będzie malował jedną ścianę bo chłopcy jak przychodzą to szorują łapkami :sorry2: tylko z tej strony od której ja śpię. Heh. Nie ma tragedii Ale że jest na biało to jest mus.
Bo potem Ulka będzie z nami i.będzie spać właśnie na tej mojej stronie.
 
Do góry