reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Jeśli masz mieć w cięcie ze wskazań to nie ma co ryzykować zdrowiem twoim i twojego dziecka. Ja bym bardzo chciała SN, ale u mnie też się cięcie szykuje. Wiadomo, że to operacja i duża ingerencja w ciało, ale przy dobrej opiece w szpitalu, wsparciu i przede wszystkim dobrym nastawieniu myślę, że powrót do siebie będzie przebiegał w miarę szybko.
Ja niestety mieszkam 100km od domu rodzinnego, niby daleko i niby blisko, ale nikogo tutaj nie mam, żeby mi pomógł :( mój P pracuje na kontrakcie zmianowo po 300h miesięcznie, wątpię, że dostanie wolne. Tyle co mu wyjdzie z grafiku wolne, więc może akurat parę dni w domu będzie, żeby mi pomóc. A tak to zagryzę zęby i do przodu. Najważniejsze to jak najszybciej wstawać i się ruszać, bo wtedy zrostów nie ma.Tak jak przy innych operacjach zakładają dren do brzucha, aby płyny, które się zbiorą w okolicach rany spływały swobodnie do worka. Przy CC rzadko zakładają, właśnie tylko przy konkretnych wskazaniach.
czyli jakie wskazania to muszą być? bo rozumiem, że jest do dobre rozwiązanie aby nie powstało zapalenie jakieś? jak będę na spotkaniu ws kwalifikacji do cięcia to porozmawiam o tym z lekarzem, bo jeżeli zmniejsza to ryzyko zakażenia, to też bym chciała żeby mi to zrobili
 
reklama
Strach przed porodem to jest calkiem normalne. Pierworodka boi sie bo nie wie co ja czeka. Wielorodka już wie czego sie spodziewać i tez sie boi. Kazdy sie boi bolu, ale po to jest znieczulenie zeby skorzystać. Boli nie daje rady prosze o znieczulenie. Boimy sie nacięcia krocza wiadome tna na żywca w przy skurczy głównie zeby nie czuc bolu cięcia. Mozna powiedzieć ploznej ze chcesz chronić krocze a wyjdzie i tak w praniu. Do porodu trzeba isc z pozytywnym nastawieniem. Jak coś weszlo to musi wyjść:):)
 
Miałam spać ale jakoś nie mogę lenie się i właśnie przyszedł on ten wymarzony  :p:D:biggrin2:
 

Załączniki

  • DSC_1820.JPG
    DSC_1820.JPG
    655,7 KB · Wyświetleń: 81
czyli jakie wskazania to muszą być? bo rozumiem, że jest do dobre rozwiązanie aby nie powstało zapalenie jakieś? jak będę na spotkaniu ws kwalifikacji do cięcia to porozmawiam o tym z lekarzem, bo jeżeli zmniejsza to ryzyko zakażenia, to też bym chciała żeby mi to zrobili
Raczej w celu zapobiegania nie stosują drenażu.
 
a powiedz coś więcej o tym drenażu, po co się to robi i jak to wygląda?
Przy pierwszej cesarke (bliźniaki) miałam założony dren przy szyciu wystawala mi rurka z pojemniczkiem i tam zbieralo się wszystko co zostało w środku krew, ropa nie wiem dlaczego miałam to założone to była mója pierwsza cesarka i myślałam że tak ma być wyciągnęła mi to za jakieś dwa dni chodziłem z tym do toalety itp przy drugiej cesarce nie miałam tego
 
Jeśli masz mieć w cięcie ze wskazań to nie ma co ryzykować zdrowiem twoim i twojego dziecka. Ja bym bardzo chciała SN, ale u mnie też się cięcie szykuje. Wiadomo, że to operacja i duża ingerencja w ciało, ale przy dobrej opiece w szpitalu, wsparciu i przede wszystkim dobrym nastawieniu myślę, że powrót do siebie będzie przebiegał w miarę szybko.
Ja niestety mieszkam 100km od domu rodzinnego, niby daleko i niby blisko, ale nikogo tutaj nie mam, żeby mi pomógł :( mój P pracuje na kontrakcie zmianowo po 300h miesięcznie, wątpię, że dostanie wolne. Tyle co mu wyjdzie z grafiku wolne, więc może akurat parę dni w domu będzie, żeby mi pomóc. A tak to zagryzę zęby i do przodu. Najważniejsze to jak najszybciej wstawać i się ruszać, bo wtedy zrostów nie ma.Tak jak przy innych operacjach zakładają dren do brzucha, aby płyny, które się zbiorą w okolicach rany spływały swobodnie do worka. Przy CC rzadko zakładają, właśnie tylko przy konkretnych wskazaniach.
Az zapytam lekarza jakie muszą być konkretnie wskazania aby mieć założony dren po cesarce, nie wiem dlaczego go miałam a później w drugim cięciu żałowałam że mi go nie założyli bo strasznie cierpiałam właśnie z powodu tego że coś mi się tam zbiera....... Ja będę mieć 4 dziecko również mój mąż pracuje na wyjazdach nie ma go od pn do pt owszem mam rodzinę blisko ale bardziej nastawiam się że będę musiała szybko dojść do siebie i raz dwa wrócić do normalności..... Lecę już po dzieci papa
 
czyli jakie wskazania to muszą być? bo rozumiem, że jest do dobre rozwiązanie aby nie powstało zapalenie jakieś? jak będę na spotkaniu ws kwalifikacji do cięcia to porozmawiam o tym z lekarzem, bo jeżeli zmniejsza to ryzyko zakażenia, to też bym chciała żeby mi to zrobili
Wydaje mi się że gdyby lekarz po ostatnim cięciu założył mi dren to szybciej by ta ropa że mnie wyleciala no nic się nie przewidzi, tym razem mam innego lekarza i inny szpital a jak widzę, że właśnie ten mój jest bardzo zapobiegliwy....
 
Wydaje mi się że gdyby lekarz po ostatnim cięciu założył mi dren to szybciej by ta ropa że mnie wyleciala no nic się nie przewidzi, tym razem mam innego lekarza i inny szpital a jak widzę, że właśnie ten mój jest bardzo zapobiegliwy....
ja po pierwszej cc nie miałam tego założonego i miałam zapalenie ;/
 
reklama
Ja dzisiaj byłam na glukozie, wypiłam praktycznie naraz żeby jak najszybciej mieć to za sobą , no ale wiadomo nic przyjemnego. W międzyczasie czytałam książkę żeby chociaż trochę szybciej leciał czas :) teraz tylko czekam na wyniki :)
Teraz po tej glukozie ciągle chce mi się jeść :p
 
Do góry