reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Kiedyś mój mąż na FB miał takie coś "Jedzenie w szpitalach" w ulubionych. Tam to były cuda wianki. Najlepiej jak były zdjęcia z poporodowych w Szwecji i PL. U nas łyżka pasztetowej. Kromka chleba. Odrobina masła. A tam wędliny, sery, owoce, jogurt i sałatka czy warzywa. Sok. Woda. Kawa. I na pierwszy po porodzie SZAMPAN BEZALKOHOLOWY ;)
U Nas najlepiej karmią w Dziecięcym WUMie. Ale to i tak daleko do choćby stołówkowego żarcia. Mięso w szarym sosie. Marchewka. Pastewne ziemniaki Zupa to zawsze ta sama pod inną nazwą a na nefrologii na podwieczorek dla dzieci słone paluszki :-D
 
reklama
Ja też jeszcze za wiele nie mam.
Dostawkę do łóżka i kilka ciuszków które udało się wyszukać takich neutralnych.
Nie znam płci więc nie mam pola do manewru :confused:
 
Ja w piatek zobacze dzidziusia
Nie jesteś jedyną która nie ma skompletowanej wyprawki ja też nie mam kompletnie nic ale na następny tydzień już zacznę cos ogarniać tak jak mówisz jeszcze 4 miesiące to nie spieszno. Ja za 2.5 tygodnia zaczynam 7 miesiąc więc napewno już będę ogarniać sprawy związane z przyjściem naszej córki na świat .

Luzik ja tez nie mam jeszcze nic. Pare ciuszkow i łóżeczko i tyle :)
 
Co do jedzonka do ja musze pochwalic moj szpital. Obiad zamawiasz samemu zaraz po sniadaniu. 3 opcje do wyboru, w tym jedna dla wegetarian. W uk ze wzgledu na mix kulkturowy zaznaczaja od razu czy nie jesz wieprzowiny, jestes veganem i takie tam wiec gotuja dla ciebie osobno:)
U mnie tez pojawily sie hemoroidy. Mi pomoga zwykly zel chlodzacy trzymany w lodowce. W Polsce na pewno sa jakies kremy na hemoroidy ktore moga uzywac kobiety w ciazy. Wystarczy zapytac w aptece. W pierwszej ciazy tez byly i znikly zaraz po urodzeniu dziecka
 
Co do jedzonka do ja musze pochwalic moj szpital. Obiad zamawiasz samemu zaraz po sniadaniu. 3 opcje do wyboru, w tym jedna dla wegetarian. W uk ze wzgledu na mix kulkturowy zaznaczaja od razu czy nie jesz wieprzowiny, jestes veganem i takie tam wiec gotuja dla ciebie osobno:)
U mnie tez pojawily sie hemoroidy. Mi pomoga zwykly zel chlodzacy trzymany w lodowce. W Polsce na pewno sa jakies kremy na hemoroidy ktore moga uzywac kobiety w ciazy. Wystarczy zapytac w aptece. W pierwszej ciazy tez byly i znikly zaraz po urodzeniu dziecka
Życzyłabym sobie móc wybierać co zjem jak urodzę Mikiego, ale znając życie będę miała w szafce przy łóżku kilka bułek plus turystyczne masło i dżem.
 
P.S. fajnie się ogląda w filmach jak do szpitala w odwiedziny ktoś przychodzi i w zagranicznych przynosi kwiaty czy balony a w polskich wałówkę :-D


W Warszawie wyczekiwane przeze mnie od dwóch dni oberwanie chmury :)

Ja już od piątku na nie czekałam, bo czułam się masakrycznie ;(
A teraz leżymy pod kołderka z mym piesien który udaje niemowlaka :)
IMG_2214.JPG


Do zdjęcia się wyprostował a był w pozycji embrionalnej :)
 

Załączniki

  • IMG_2214.JPG
    IMG_2214.JPG
    284,1 KB · Wyświetleń: 344
My mamy już:
wózek, łóżeczko z olxa. przewijak, większość ubranek, materacyk. Fotelik do odebrania od znajomej :) Czekam też na otulacz ,bo zamówiłam w internecie:)
Z ciuszków musze kupić jeszcze jakąś bluze i kombinezonik jesienny i cieplejsze spodnie. Ale kupię to w rozmiarze 68.
Znajoma położna ma mi wysłać jutro dokładną wyprawkę, więc udostępnie ją wam potem :)

Ponieważ mieszkam w domu jednorodzinnym to zastanawiam się nad zakupem łóżeczka turystycznego, bo sypialnie mamy na górze,a w ciągu dnia siedzę na dole. Zastanawiam się czy kupować, czy nie , ale jak myślę, że maleństwo miało by tylko na dole leżeć na kanapie w otulaczu, to nie wiem.
Przez pierwsze tygodnie nie będzie problemu, ale potem jak zacznie się wiercić bałabym się , że spadnie.
Tyle jeszcze zakupów przed nami. Pierwsza wyprawka chyba jest najdroższa. Mam nadzieję, że wózek i inne rzeczy posłużą kolejnym dzieciom. Nie wyobrażam sobie , wydać wózka po pierwszym dzidziusiu, ani ubranek, ani w sumie nic :p
 
reklama
Dziewczyny, nie wiem czy to wina ze temperatura się obniżyła czy naszedl taki czas ale ciągle patrzę co by słodkiego coś zjeść...masakra jakaś. Jak tak dalej będzie to do porodu się potoczę a nie pójdę...:laugh2: w pierwszej ciąży to jak mnie wzięło w 8 m-cu na snickersy i cole to w 4 tygodnie przytyłam 3 kg...jak stanęłam na wadze to mało nie urodziłam wcześniej z wrażenia :p
 
Do góry