reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Kleszcza można złapać nawet przed blokiem na trawniku [emoji14]


Rumień występuje tylko w iluś tam procent przypadków, nie u każdego. Należy bardziej zwaracać uwagę na objawy grypopodobne.

Ja polecam spray na kleszcze i komary z Brossa Czerwony. Mocny, ale nie ma drażniącego zapachu. Od 2 lat go stosuję i działa :)

A czy myślisz ze jest sens badać tego kleszcza ?
 
reklama
Nie każdy kleszcz przenosi choroby, ale myślę, że warto, szczególnie w ciąży.


Taka opinia :

Borelia burgdorferii met. PCR, jakościowo(badanie kleszcza) 180,00, czas oczekiwania 4 tygodnie. W tym czasie u osoby ugryzionej pojawią się przeciwciała. Więc jest to tak naprawde obojętne czy zbadamy kleszcz czy zrobimy IgG IgM u kleszcza czy ugryzionej osoby.

A lekarz nie wspomniał mi nawet o tym żebym się zbadała i tak myśle co teraz robić
 
W wakacje mnie capnął kleszcz (niepierwszy raz) , noga spuchła i zrobił się rumień. Poszłam do rodzinnego, dostałam antybiotyk na chyba tydzień i przeszło. Żadnych badań nie robiłam .
Ale wiadomo, że ciąża to szczególny stan i chyba tez bym konsultowała z ginekologiem.
 
Taka opinia :

Borelia burgdorferii met. PCR, jakościowo(badanie kleszcza) 180,00, czas oczekiwania 4 tygodnie. W tym czasie u osoby ugryzionej pojawią się przeciwciała. Więc jest to tak naprawde obojętne czy zbadamy kleszcz czy zrobimy IgG IgM u kleszcza czy ugryzionej osoby.

A lekarz nie wspomniał mi nawet o tym żebym się zbadała i tak myśle co teraz robić
To lepiej chyba siebie przebadać. Będziesz miała pewność, że wcześniej żaden inny kleszcz cię nie zaraził.
 
Wizytę mam 27 kwietnia zapytam o te usg zapytam sama wizyta z usg na każdym spotkaniu to koszt 130zl, podaj swojego maila wyślę Ci adres iyp

Właśnie o tym lekarzu czytałam że bardzo dobrze ale nie potrafię znaleźć informacji na temat tego iść i cennika jak będziesz proszę zapytaj się i o cennik ja bym chciała wykonać iść 3d dla siebie bo w Holandii wykonują tylko 3 razy w czasie ciąży a jak będę w Polsce to czemu mam nie skorzystać podglądać moja kruszynke co u niej się dzieje
Kiedy masz wizytę?
 
@Bozena47 witamy :) ja mam 25 lat i to moja pierwsza ciąża. Chciałam dziecko dużo wcześniej, ale czekałam aż Mój dojrzeje do tej decyzji :)

@Bajdelka35 z wyglądu podoba mi sie, oprócz ramy. No i ja to wezmę na pewno nie taki bardzo jaśniutki, bo potem nie domyję [emoji23]
No właśnie ta rama najbardziej mi się podoba musi być też biała taki chce, a raczej wybiorę kolor ten jasny szary zobaczę
 
reklama
Do góry