reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2017

Czy jesteś za tym by zamknąć wątek wrześniówek ?

  • Tak

    Głosów: 22 50,0%
  • Nie

    Głosów: 15 34,1%
  • Nie mam zdania.

    Głosów: 7 15,9%

  • Wszystkich głosujących
    44
  • Ankieta zamknięta .
No to lipa to sama chyba wejde...

2nn3w1d3vu1uo7f6.png
Nawet się nie zastanawiaj, dla lekarza to codzienność, tu tylko o Twój komfort chodzi

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Becia ja mam córkę czteroletnią i moja w ogóle tego nie kuma, i pewnie za rok nadal będzie ciężko, zresztą ja jej za dużo nie uczę, bo tak nam do głowy na zebraniu mówiła wychowawczyni, ćwiczymy nadgarstek, by przygotować do pisania, tz plastelina nożyczki, ślaczki i takie tam, myślałam, że słabo mówi ale niby mam się nie martwić

Nessi jesteś logopedą?

Agunia rozwaloną, hehe, aż oplułam telefon
[emoji13] [emoji14] [emoji14]

2nn3w1d3vu1uo7f6.png
 
Podział na sylaby ma opanowany. Sama ładnie dzieli na sylaby i jak ja dziele na sylaby to tez rozumie. Ale np jak głoskami wymawiam lalka to juz nie, jak powiem sylabami to jarzy. Czasami mam wrażenie ze nie ogarnia łączenia liter tj. ze "n-o" to jest "no".


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ale co Ty od niej wymagasz ? Ona ma dopiero 5 lat !
Tak mi nagadała dzisiaj nauczycielka w przedszkolu. Czytałam trochę w necie i rożne są opinie. Niektórzy logopedzi piszą nawet ze nie powinno się głoskować. Chyba jutro pogadam z drugą nauczycielką.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Niestety głoskowanie będzie mieć też w szkole. Jako logopeda uważam to za zbędne, utrudniające w przyszłości naukę czytania ...ale i też dzięki temu dziecko obywa się z najmniejszymi dającymi się wyodrębnić słuchowo dźwiękami mowy. Inna sprawa, że dzieci w pierwszej klasie będą wyrazy dzielić na sylaby, liczyć głoski, samogłoski...

Jeśli Cię to pocieszy, mój syn nie umie literować dłuższych wyrazów. Nauczyłam go czytać metodą Cieszyńskiej sylabami właśnie,- niezbyt się to podoba wychowawczyni, ale to nie ona jest tu autorytetem ;)

Do czego przydaje Nam się głoskowanie ? Chyba tylko do przeliterowania przez telefon adresu mailowego i własnego nazwiska ...
 
Paula ale cudowne wiesci [emoji7]
Samina idz do jakiegolwiek byle usg zrobil. Moj lekarz jak przyszlam na wizyte to pytal czy jyz gdzies indziej podgladalam .
Agunia pewnie ze moze wejsc na usg. Ale usg raczej dopochwowe jeszcze, ja w pierwszej ciazy w 12 tyg jeszcze mialam dowcipnie i maz byl. Lekarka przyslonila fajnie.
Co do rozstępów to ja po 1 ciazy mam caly brzuch dookola. Wyglądam jakby mnie ktos pociął żyletka dookola [emoji31] skora popękała mi podczas 10 dni ktore przenosilam ciaze. Do tego skore mam obwisla i bez plastyki by sie nie obeszlo.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny .. sama nie wiem co napisać... tyle złych wiadomości dzisiaj... Współczuje tym dla których dzisiejszy dzień nie był łaskawy... może jeszcze nie wszystko stracone... Az głupio mi pisać o swojej dzisiejszej wizycie.. :(
 
Do góry