reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Klaudixxon jak napisałas że koles zapytał czy Ci coś pokazać to myslalam że się okaże jakims ekshibicjonistą XD haha :p więc z dwojga złego chyba lepiej że miał tylko ta flaszke i papierosy :p podziwiam Cię ja bym krzyku narobila odrazu ;)) właśnie się ogarniam i ide na badanie krwi...Szkoda że to nie usg i nie zobacze dziś mojego brzdaca... Gosiamat też mi się włączył taki apetyt, choć staram się od 18 nic nie jeść i najlepiej nie pic bo inaczej mam noc przez zgage z głowy...i NIC na mnie nie działa już... Moj maz się śmieje że nawet wdychajac powietrze mam po nim zgage ;))
 
reklama
Klaudixxon przygod wspolczuje....

Paulus za malo tych pampersow na moje oko rowniez...wez sobie wiecej..

Gosiamat nie wiem co nasi znajomi maja do komentowania,jaki brzuch, jaka waga...najwiecej maja do powiedzrnia ci co w ciazy nie byli:D
Z apetytem u mnie roznie.

Ewka no widzisz a ja na porodowke zabralam 1:D zaraz sobie dopakuje:-)

Ja nie mam w sumie napadow hormonow jeszcze zadnych :D
Dokuczaja w nocy rozne bole... i sie nie wyspalam niestety w ogole:(
Musze sie podniesc z lozka i sniadanie jakies zjesc.
 
Natalia ja spakowalam.osobno bo stwierdzilam ze z ta waliza chodzic wszedsie to bez sensu... a dwa nie wiem czy sama taxi do szpitala nie pojade to sobie wezme mala torbe bo dam rade a z waliza przyjedzie maz:-)
 
jutro idę na te badanie GBS za 150 zl mam badanie ginekologiczne w tym dokładnie usg i gbs jak na ceny za prywatną wizytę to całkiem tanio.
 
Pycia cena spoko:-) ja za wizyte u ginka place 100zl z usg i badaniem na fotelu.
A za gbs placikam 35-40zl nie pamietam dokladnie w laboratorium :) wiec na.jedno wychodzi:-)
 
Hej kobietki,
jejku jak mnie w nocy zgaga męczyła, normalnie nic mi nie pomogło.....wychodzi żarcie z Ikei, a kupiłam sobie tylko łososia z brokułami, a wieczorem zjadlam glutenowego biszkopta z pazerności i tak się skończyło....palenie przewodu całą noc....

Ja tak szybciutko o torbie bo być może komuś się przyda:

Fitnesówa na porodówę i do zabrania po porodzie:

- dokumenyt, tel,
- termosik z ciepłą herbatką z miodem (słuchajcie ratowało mi to życie, nie chciałam wody, chcialam czegoś co mnie wzmocni)
- woda, być może mój zechce skorzystać:)
- gorzka czekolada (ze względu na teobrominę daje kopa bardziej niż 10% glukoza przetaczana:D)
- olejek grejpfrutowy (wąchałam go na skurczach i ulga niesamowita) zapachy mają zdolność znoszenia bólu, nasz mózg podczas wąchania przestawia się na zupełnie inny tor, uspokaja oddech, relaksuje
- szminkę ochronną, miziałam się nią co chwilę, ulga niesamowita
- gumka do włosów
- jakiś batonik dla osoby towarzyszącej, my żerliśmy wspólnie gorzką czekoladę:D
- kapciorki
- koszulkę do porodu
- podkład na prześcieradło, jak rodziłam to miałam chyba tylko dużo ligniny pod sobą i mnie to irytowało
- 3 pampersiory dla dzieciaczka
- Podkłady poporodowe z canpolu i gatki siatkowe (przez te 2h zużyłam chyba ze 4 tak się ze mnie lało)
- Chusteczki nawilżane, od razu wycierałam okolice krocza jak leżałam bo nie mogłam doczekać się prysznicu, oczywiście twarz, łapki
- jedna pieluszka tetrowa (na łeb, albo do gryzienia, zobaczymy)


Na salę

- miseczka, talerzyk, kubek, sztućce, wolę miec swoje:D
- sok jabłkowy, wydulgam go pewnie od razu, po porodzie jest takie pragnienie, że taki sok idzie na raz:D
- 4 koszule na noc do spania, na dzień wkładam jakieś luźne gatki i bluzki,
- 2 staniki do karmienia
- wkładki laktacyjne
- gatki siatkowe plus podpaski (pierwsza doba te duże, od drugiej doby bella perfecta ma te cienkie siateczkowe - jak dla mnie o niebo lepsze)
- czopki glicerynowe (wolę sobie zaaplikować niż stresować się wyciskaniem pierwszej kupki) pójdzie od razu:D:D:D
- mała pół litrowa butelka z dzióbkiem, w której rozpuszczę 2 saszetki tantum rosa (taki zestaw na dzień schodzi) od razu łagodzi ból i działa nawilżająco
- octenisept
- jezeli ktoś przypuszcza hemoroidy, albo już ma:D polecam fitoroid
- ręcznik papierowy do wycierania krocza
- 2 ręczniki do myju myju
- kosmetyki, szampon, żel do mycia, balsam, pasta i szczoteczka:D
- maszynka do golenia


Dla malucha w jego maleńką torbę
- rzeczy dla maluszka
- nożyczki do obcinania pazurek
- bepanthen
- woreczki na pieluszki
- szczoteczka do czesania,
- 10 pieluch tetrowych
- całą paczkę (tą małą 40 sztuk chyba) pampersików osobno w łapkę
 
Ostatnia edycja:
Też ciągle mowię mojemu żeby sobie coś ogarnął do porodu, ale jedynie udało mi się go zmusić żeby jakąś koszulkę na zmianę wrzucił do torby

A my dziś już mamy duże donoszone dziecko [emoji322][emoji123][emoji7][emoji177] 37 tc [emoji173]️
 
reklama
i takim sposobem po liscie milusi wiem czego mi brakuje w torbie ;D no to sie trzeba dopakowac ;D hihih


ewka
dzieki za listę :)

milusia
dzięki za listę :) gdzie taki olejek grejfrutowy mogę dostać?
i napisałaś że dużo Ci poszło tych jednarazowych gatek to w ciągu tych dwóch godzin na sali poporodowej możemy wstawać, jak to wymienić? :D
i te czopki glicerynowe po jakim czasie sobie mogę zaaplikować?
;D
pytam Ciebie bo ja świeżak ;D
i tak sie zastanawiam mam koszule na porodówkę i potem dwie koszule do karmienia.. może sobie powinnam dokupić jakąś piżamkę do karmienia czy coś? bo chyba trochę mało.. albo dres dorzucić.. doradzisz?

otoKika piękny suwaczek:) gratulacje:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry