reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

reklama
Dzięki dziewczyny za listy :) może teraz zmobilizuje sie żeby spakowac torbę? Dziś 18sty czyli równo miesiąc do daty porodu aaaaaa :)

A teraz pytanko, czy myślicie że na szpitalu mogę sobie po prostu być w koszulach do karmienia, bez stanika? Czy lepiej wziąć też oprócz tego stanik i włożyć w srodek wkładkę laktacyjna?
 
Olasec, moja mama pracuje. Ja w Carrefour :b U nas w miescie Auchan nie ma, a w Gdansku jakos mi zawsze nie po drodze jest wiec jeszcze nigdy nie dotarlam.

Dobrze ze wrzucilyscie liste, mimo ze spakowana nie jestem to po wstepnym ogarnieciu brakuje mi tylko kapci i klapek pod prysznic, takze w razie czego wystarczy wszystko tylko wrzucic do torby, lezy juz przygotowane w jednym miejscu.

Klaudixxon, wspolczuje przezyc. Ale ja to bym chyba gosciowi jajca obila. Serio. A potem padla na zawal.

Paulus, ja doswiadczenia z wlasnymi nie mam, ale pamietam ile pampkow przy bracie szlo i 10 to na pewno za malo jest.... Wrzuc mezowi do bagaznika, nie zaszkodzi przeciez :)

Gosiamat, zazdroszcze tego prasowania. Moge Jasiowe ciuszki podrzucic?

Atagaa, tez mam zgage po powietrzu. Jak sie najem jak prosiaczek to nie mam, a zjem cos lekkiego, albo napije sie glupiej wody przed snem i nocke mam z glowy :/

Ewka, ja dokumenty juz jakis miesiac wszedzie ze soba wloke. Niestety nie wpadlam na to, ze gotowke wypadaloby miec i chodze tylko z plastikami. Ostatnio za zakupy nie moglam zaplacic bo padly terminale i wszystkie bankomaty w centrum handlowym....

Wypieprzylam sie we wlasnym domu. O listwe. Taka zwykla plaska blaszke. Nie byla przykrecona tylko przyklejona i juz jak sie wprowadzalismy to byla ruchoma. Mowilam P zeby przykrecil, ale on jak zwykle nie mial czasu. Albo nie pamietal. Pare razy sie potknelam, a dzis polecialam jak dluga przez przedpokoj. Cale szczescie zdazylam wystawic rece przed siebie i na nich sie zatrzymalam.... Niech tylko z pracy wroci to ta listwa po lbie dostanie.

Przeszedl mi dolek. I odkrylam przejawy jakiejkolwiek czulosci ze strony P. Jak wychodzi do pracy to jeszcze spie. A dzis sie ocknelam, ale oczu nie otworzylam. Przed wyjsciem pocalowal, przytulil i mnie i Jasia. Mimo wszystko nie przyznalam sie ze nie spie....
 
ananka - instynkt ojcowski im się włączył :) mój ma to samo :p chociaż ja to krzywo usiade a on w panikę wpada że mam inaczej usiąść a najlepiej to się położyć żeby Małemu bylo wygodnie :D wczoraj po pracy przyniósł mi kwiaty :p czuł chyba że już mam wszystkiego dosyc ;) pod wieczór za to usłyszałam że w tej ciąży to mi nawet stopy urosły i czar miłej atmosfery prysnal :p
 
Właśnie gotuję żurek, i coś zrobię i muszę poleżeć, coś zrobię i muszę posiedzieć - Boże jak mi ciężko już.....

Otokika gratuluję 37 tc:)


Kaha taki olejek kupisz w aptece:) nie o gatki mi chodziło tylko podkłady:D te podpaski olbrzymie, ale tak jak Ewcia pisze u każdego leje się inaczej, mnie po nogach ciekło, no masakra, miałam 2 i mi nie wystarczyły, bo jedna od razu po porodzie, przyszła położna nacisnęła mi na brzuch i strumień, więc wymieniła na drugą, za chwilę znowu skurcz macicy i lało się niemiłosiernie, więc mnie 2 podpachy nie wystarczyły stąd biorę 4 w razie czego:) te czopki glicerynowe to ja aplikowałam na drugi dzień po porodzie bo mnie wszystko bolało jak chciałam zrobić kupencję, po glicerynce gładko i lajtowo...Ja biorę 4 koszule bo ze mnie się pot lał strumieniami, miałam ochotę zmieniać co chwilę a miałam tylko 2 komplety i musiałam dać mężowi, żeby mi wyprał i dowiózł....


Ewcia ja nie biorę torebki i stąd wrzucam dokumenciorki do torby fitnesówki hehehe, u mnie z tym zaciekaniem było naprawdę ostro, one mi powiedziały, że pierwszy raz widzą, żeby się tak macica szybko obkurczała, ale to wiązało się z mega krwawieniem, ja byłam zielona:D:D, ale na krzywych nogach po 2h poszłam się umyłam zimnym prysznicem z męzem pod drzwiami bo po porodzie spada strasznie ciśnienie, już nie ma tłoczni brzucha no i ubytek krwi mega:D


Klaudixxon teraz doczytalam o przeżyciach, matko takich idiotów lepiej unikać, niby ja jestem chojrak, ale różnie może być, lepiej spierdzielić i mieć w nosie niż narazac siebie i dziecko, gdybyś była z kimś to jeszcze można drzeć mordkę...


Wiola myślę, że bez staniorka to będziesz miała dwie plamy w miejscu piersi, obok mnie leżała laseczka bez stanika z plamami non stop.....


Ananka daj troszkę pozytywnego myślenia bo u mnie dół, nie mam na nic ochoty.....ja ostatnio wypierdzieliłam się o traktorek chłopców, jak nie przeklinam, tak poleciało pod nosem kur......waaaaa:D
 
Milusia- dzięki za polecenie tej maści, zaopatrzę się w nią jak najszybciej :tak:
Ja czopków nie kupuje, u nas w szpitalu rano i wieczorem pielęgniarki pytają, czy stolec był, jak po dobie nie ma, to przynoszą czopka. A pierwsze posiedzenie, to faktycznie masakra :-D
Klaudixxon- masakra jakaś! Współczuję stresu, chyba bym dziada tym mopem zatłukła :no:
Któraś pisała o pampersach- 10 szt. to zdecydowanie za mało, no chyba, że szpital daje pieluchy. U nas dają, a jak ktoś chce, to może mieć swoje pampki.
Przypomniałyście mi o prasowaniu. Może wieczorem dokończę, albo za chwilę, póki mały śpi. Po 17 idę na gbs-a i od razu podjadę umówić się na ktg, bo po wizycie zapomniałam :sorry: A wizyta za 2 tyg. już. Jejku, miałam problemy z zatwardzeniami, a od kilku dni chodzę kilka razy dziennie, co zjem, to migiem trawię...Ze skrajności w skrajność :confused2:
 
Dzięki dziewczyny [emoji8]

No wlasnie też się zastanawiałam nad stanikiem, ale jednak spakuje do torby porodowej. A do samego porodu jak się przyjeżdża w swoich ciuchach to idzie się przebrać w piżamę, czy coś tam i wtedy stanik pod to?
 
Aneta, ja po prostu kupilam herbatke expressowa z pokrzywy w sklepie i popijam.

Milusia, tego pozytywnego myslenia to u mnie zbyt duzo niestety nie ma, ale podzielic sie moge :) pod warunkiem ze podzielisz sie zurkiem! Uwielbiam, ale mam przez ciaze mam dwie lewe rece do gotowania. Znaczy smak mam spaczony i doprawic porzadnie nie potrafie, zawsze przesadze. Poza tym jak siedze sama to mi sie nie oplaca tylko dla mnie gotowac.....

Atagaa, szkoda ze tylko jak spie to mu sie taki instynkt wlacza.... W zadnym innym wypadku sie nie martwi czy cos, wrecz przeciwnie. Albo sie przyznac nie chce.... :b

Jaaaak mi sie nie chce prasowac.... i sprzatac. I w ogole nic mi sie nie chce.
 
reklama
Jolka ta maść jest o tyle dobra, że bardzo ładnie pielęgnuje skórę, oprócz działania obkurczającego naczynia i znieczulającego mocno nawilża i łagodzi naprawdę rewelacja. Większość maści na hemoroidy to po prostu znieczulacze na silnym alkoholu, żeby mocniej się wchlaniały. PEwnie u mnie w szpitalu też by coś przyniosły, jak zapomnę kupić to będę żebrać:D Ja też rozwolniona jestem, mimo brania żelaza, chyba kurde już się naprawdę oczyszczam


Otokika na porodóweczką przyjeżdżasz w swoich ciuchach, przebierasz się w koszulkę do porodu. Ja na porodówkę przeszłam w koszulce, bez gaci, ale w staniorze. Stanik zdjęłam w zasadzie jak miałam 9 cm rozwarcia.....ale gatek nie miałam z wiadomych względów, co chwilę badanie no i w końcu to poród:D:D:D


Anecia pij pokrzywę, kupisz wszędzie jako herbatę, zaparz sobie 2 saszetki i podpijaj w ciągu dnia małymi łyczkami i do tego dużo wody....


Ananka, a bardzo proszę zapraszam na żurek, mam cały gar zupy, i chyba dobry bo zeżarłam 2 michy:D Mnie dzisiaj też się nic nie chce, jestem taki mymłok, że szkoda gadać, wydaje mi się, że to zmiana frontów, jestem rozbita, mam jakieś dreszcze, wyć mi się chce do się do księżyca....
 
Do góry