reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2015

Motylek1985 pierwszy poród miałam cc, bo mam problemy z sercem, w sumie bardziej z krążeniem i wtedy mój organizm nie wyrabiał, serce się buntowało i ginekolog bała się o ten wysiłek przy sn, gdzie ja po wejściu na 1sze piętro miałam zgon jakbym przebiegła sprintem kilkaset metrów. Teraz tę ciążę przechodzę zdecydowanie lepiej, tzn przechodziłam bo teraz im bliżej terminu tym znowu mi serce wariuje, ale i tak jest lepiej niż wtedy. No i mogę wybrać, czy chcę sn czy cc. Z początku byłam nastawiona na cc, ale teraz zdecydowanie wolę spróbować sn. Jakoś to będzie, w razie czego zrobią mi cc gdybym nie dała rady.
 
reklama
jolka- no widze ze wziełas sie w obroty, dobrze zawsze to cos jest zrobione. a teraz jak sie juz rozkręciłas to z robota poleci juz z górki. najgorzej zaczac. przynajmniej ja tak mialam, dluugo zwlekałam a potem rach ciach i gotowe

maggie- teraz nerwy to kazdej z nas puszczaja ale zeby jeszcze tesciowa nerwów dołożyła. ale pięknie kochana powiedziałas i tyle.

olasec- współczuje ekscesów żoładkowych i rozstroju . mozliwe ze tak jak mowisz zbliza ci sie poród. niby przed porodem organizm tak reaguje, choc mozliwe ze to przez upały

engacka- a ty byłas zdecydowana na CC bo miałas przy pierwszym porodzie cesarke?? mówisz ze wrozono ci szybszy poród. ciekawe na ile sie sprawdzi.ale zycze powodzenia.

paulus- współczuje ci strasznie hemoraksów. nigdy nie miałam. wiem ze albo są masci albo czopki, tylko nie wiem na ile mozna je brac w ciazy...

motylek- zazdroszcze widoków , u mnie niebo zachmurzone, ale niestety u mnie nie padało .

dziewczyny ja byłam dzis na wizycie, i na nich wyszło ze dzidzia ma 2400 g:szok: no to ładna kluseczke mam w brzuchu:-D szyjka trzyma

aleee gdybyscie widziałe rano panike w oczach mojego męza. rano złapały mnie konkretne skurcze. co 10 minut trzymały tak z 2 minuty . ale juz konkret bolało bo pare łez spadło. nie powiem ja tez sie wytraszyłam bo pierwszy raz poczułam co to skurcze . i strach bo sie nie znam i bałam sie ze sie zaczeło...

powiedzcie mi dziewczyny kiedy zaczac sie martwic, kiedy jechac na szpital??jak skurcze sa co ile i jak dlugo trzymaja??

mam nadzieje ze to tylko takie normalne skurcze bo ja jestem nastawiona na CC. w Katowicach mam wizyte 22.08 i wtedy ustalimy termin CC. mam nadzieje ze dotrwam. i dojade bo rodzic mam w Bytomiu
 
kikfish no i po co taka uszczypliwość? tak, byłam zdecydowana bo w polsce trąbili mi, że poród sn z moją niewydolnością krążenia (w ciąży napsiliła się do VI stopnia - zagrażającego życiu) to nie za mądra decyzja. I tutaj od początku byłam nastawiona na kolejne cc, ale zdecydowałam że jeśli mogę rodzić sn tym razem, to wybieram sn.
 
Paullus- ja miałam w 28 tc problemy z hemoroidami- wynik zaparć przez żelazo. Więc powiem ci tak wszystko zależy jakie masz je duże- jak w miarę małe to wystarczy maść: ja pobowałam 3 róznych: proktosanol - ziołowa- mi nic nie dawała; od gina dostałam Proktis -M- też cudow nie było najbardziej znieczulająca była liposterin. Do tego gin mi przepisał tabletki Cyclo3fort ( przyznam się że nie brałam bałam się zaszkodzić małemu). Meczyłam sie strasznie skonczyło się zabiegiem u chirurga- nacinaniem tzw. zakrzepu żylnego( czyli bardzo nabrzmiałego hemoroida). Po nacięciu była ulga . Ogólnie czas męki od wyścia dziada to ponad tydzień.Ale przed nacięciem wyłam z bólu-samo nacięcie da się przejśc- zresztą byłam w stanie zrobić wszystko. Stosowałam też korę dębu- do okładow- herbatka w szaszetkach ( okład w ciąży powinien mieć temperaturę pokojową- nie może być za gorący). Ogólnie powiem że w aptece gemini zamowiłam sobie taki krąg poporodowy do siedzenia- bo jest niemal pewne że po poprodzie pojawią się znowu( tak mowił chirurg). Ogólnie sporo kobiet ma ten problem z tego co mi opowiadał.
 
engacka- ale jaka uszczypliwosc?? nie chcialam cie urazic przepraszam, moze zle cos napisalam, żle sformuowałam zdanie, ja sie bardziej pytałam jak to było za pierwszym razem z CC bo ja teraz tez mam miec cesarke choc wskazań medycznych nie mam. i czasami mam watpliwosci czy dobrze ze godze sie na cesarke. ja cie naprwde przepraszam, nie chcialam urazic.

do tego zastanawiałam sie jak to bedzie czy serio wczesniej urodzisz jak ci wroza bo mi dzis tez wyszlo ze moja dzidzia jest do przodu z wymiarami i waga do tego te skurcze doszły i teraz sie boje ze sama mnie wezmie szybciej i bede musiala u siebie rodzic naturalnie a mam isc na cesarke do Bytomia.
 
Ostatnia edycja:
kikfish, to ja przepraszam, jestem przewrażliwiona, bo za często słyszę ostatnio teściową na skype i wszedzie słyszę/widzę złośliwość :D nic złego nie napisałaś :)
Co do cesarki, ja w miarę szybko doszłam do siebie po cięciu, ale to jednak operacja, zostawia ślad, zawsze jest jakieś ryzyko, że coś pójdzie nie tak, że powstaną zrosty itp itd. Gdybym miała wybór w 1szej ciąży rodziłabym sn bez dwóch zdań.
Chociaż po pierwszej ciąży byłam zadowolona z cc, tak z biegiem czasu i z obecną ciążą jednak chcę sn, wydaje się mniej inwazyjne i dla mamy i dla dziecka. O ile poród sn przebiega prawidlowo :)
 
Czesc dziewczyny ratujcie mnie i.powiedzcie jak mam sobie pomoc.z homoroidami? Bo mam taki bol ze nie wytrzymuie :(((
Ja stsuje procto-hemolan. i wlasnie zimne oklady. Bo im wyzsza temperatura tym bardziej one wylazą. Odpukac w tegj ciazy nie wylazł ani jeden, ale przed.. o matulu. Do wyciecia sie nie kwalifikuje bo moje hemoroidy sie chowają. Gdyby wylazł.. i bl ze mną non stop to moze by wycieli, a tak?? masci, czopki..
 
Dziekuje dziewczyny bede sie ratowac masciami ; (

Mimo ze jest chlodno na podworku u mnie okropny ukrop na gorze cos strasznego.

Dziewczyny kupowalyscie poduszke do karmienia?
 
Paulus podmywaj czesto zimną wodą. A nawet jak dasz rade kostki lodu w szmatke poprzkladac troche. nawet przez majtki. Ulge przynosi i chwoa sie troche. W upały hemoroidy to katastrofa.

Poduszki do karmienia nigdy nie mialam.
 
reklama
Pauluss00 możesz kupić sobie maść którą można używać w ciąży: procto-eze, mi pomaga.
Ja specjalnej poduszki do karmienia nie mam, ale mam rogala motherhood dla siebie do spania i może się uda wykorzystać do karmienia mimo dużych gabarytów. Ale koleżanki, które mają taką poduszkę to wszystkie bardzo zadowolone.

U mnie w Krakowie ta noc była ciut chłodniejsza i od razu lepiej spałam
spałam. Co prawda wstawałam na siku co godzinę ale zasypialam ponownie od razu.
 
Do góry