reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Witajcie dziewczyny :) w poniedziałek byłam na usg prenatalnym- z maluszkiem wszystko ok. troszkę mam rozbieznosc między terminem z om 10.09 a z usg wyszło 6.09. dzidzia jest duża w poniedziałek miała 74 mm. ( hmm może to chłopiec )Lekarz od razu zapowiedział ze nie określi mi płci- zrobi to dopiero na połowkowym. Troszkę mnie to rozczarowało ale co ma być to bedzię ;) tak sobie myśle że może na nfz nie chce im się szukać;) maluszek w trakcie badania cały czas podskakiwał- odbijał się jak na trampolinie, wiercił i kręcił aż się lekarz śmiał. pobrali mi też krew na test podwójny wyniki w przyszłym tyg. W tym tyg widzę poprawę przy nudnościach a wymioty przeszły już od ponad tygodnia. Jutro wizyta z wynikami u mojego gina- może odstawi mi duphaston bo ostatnio coś o tym wspominał- od przed ciąży jestem na 1 tabletce dziennie ( profilaktycznie) - swoją drogą na niej po dwoch cyklach brania zaszłam w ciaże :) dziewczyny powiedzcie jak u was z ciśnieniem- ja mierzę w domu kilka razy dziennie bo miałam tendencje do skoków- jak się zdenerwuje ( jeszcze z przed ciąży). ale w domu pomiary wychodzą mi prawidłowe a jak pojdę do lekarza to tak się stresuję, ze zawsze mam podwyższone- mam syndrom białego fartucha ;)

Właśnie jakie jeszcze badanie robisz inne niż to prenatlne? Co do ciśnienia to ja w mam bardzo niskie w domu 88/59 a jak mi mierzą w przychodni to mam idealne 120/80
 
reklama
TRen mnie właśnie też strasznie to drażni z tymi prezentami....

joasik u mnie z ciśnieniem nie ma problemu, nie ważne czy u dr czy w domu.

U nas kolejny dzień z anomaliami pogodowymi.... Czuję się w miare dobrze i w poniedziałek idę na usg :-) Już się nie mogę doczekać....
 
Klaudixxon- z racji wieku 35 lat dostałam skierowanie od swojego ginekologa na bezpłatne badania prenatalne. Pierwsze badania miałam robione w poniedziałek i składa się na nie wywiad z cieżarną, usg prenatalne( przeziernośc karku, kośc nosowa, przepływy w serduszku malucha, badanie czy ma wykształcony kręgosłup, czy są rączki i nóżki ) do tego pobierali mi krew na tzw. test podwojny - i jak powiedział lekarz na podstawie tych trzech części wyjdzie wynik. Na krew czeka sie ok 10 ale wydruk usg z opisem dostajesz od ręki. Ten wynik krwi okresla prawdopodobieństwo wystąpienia wady genetycznej. Następnie na to samo skierowanie mam już wyznaczone badanie usg tak zwane połowkowe- ja bedę miała 27 kwietnia - wtedy jeszcze raz sprawdzają dokładnie malucha, przepływy w serduszku itd). Jeszcze napiszę wam taką ciekawostkę- przed tym badaniem byłam ciekawa czy robią je przez brzuch czy przez pochwę i powiem wam że to zależy min od grubości kobiety ja miałam przez brzuch ( bo mam normalną budowę ciała - a dwie osoby z bliskiego otoczenia z nadwagą miały przez pochwę- bo przez brzuch nie można było wszystkiego dobrze zbadać). pozdrawiam :)

Viola- ja mam w domu 120/70 a u gina przeważnie 145/ 75 - za emocjonalna jestem ;) w trakcie filmu co mi łzy wyciska potrafię mieć 165/ 100- a rozczulam sie nawet na bajce;)
 
Ostatnia edycja:
ale moj maz kochany przez to ze pracuje z granica wysłał mi wierszyk na dobranoc Królik, mrówka i kurczaczek, żabka, krówka i robaczek, misio, żuczek, słonik, żółw życzą Tobie miłych snów
 
Witajcie mamusie

staram się czytać co u Was dobrego choć nie mam za bardzo czasu na odpisanie :/
WITAM wszystkie nowe mamusie :D

Anula09 gratuluje dzidziola - cieszę się ze wszystko z maleństwem w porządku :D teraz to już tylko można się cieszyć :)
Agusiaczek30 - ja mam prenatalne 10 marca - ciekawe co słychać u naszych maluszków :) jak myślisz będzie chłopiec czy babka? p.s. masz bardzo romantycznego męża ;)
joasik01 no powiem ci że maleństwo mega duże ;) myślisz że chłopak? lekarz coś sugerował jaka płeć? ja się już doczekać nie mogę usg, żeby zobaczyć maluszka :D

A u mnie pogoda do bani jak nie śnieg to deszcz i cały czas zachmurzone :/ wykończyć mnie chce ta pogoda, jak wracam z pracy to najchętniej bym tylko spała :(

A mnie pogoda dobija
 
Dzień dobry z rana ;-)
Joasik01- radzę kotrolować regularnie ciśnienie. W pierwszej ciąży w domu miałam idealne, a u lekarza zawsze podwyższone, też się śmiałam, że mam syndrom białego fartucha, a 1,5 miesiąca przed porodem dostałam nadciśnienia i musiałam brać tabletki, nawet podczas porodu dostałam ze 3, bo ciśnienie szalało. A do tego doszło opuchnięcie. Nie życzę tego nikomu.
Co do płci, to ja jestem zdania, że zdecydowanie za wcześnie na okreslanie co będzie, później, jeśli się płeć zmienia, to są rozczarowania. A już tu któraś pisała, że miała tak, że z dziewczynki zrobił się chłopiec czy odwrotnie :laugh2:
Odebrałam wczoraj moje wyniki- wszystko idealnie :-)
 
Cześć, ja od wtorku na zwolnieniu i dobrze mi w domu... ja z kolei mam ciśnienie bardzo niskie.... 90/60... także się nie dziwie, ze chodzę jak neptyk... jak chodziłam do pracy to z rana pilam mała rozpuszczalna. Teraz odstawilam...
 
Witajcie mamusie

staram się czytać co u Was dobrego choć nie mam za bardzo czasu na odpisanie :/
WITAM wszystkie nowe mamusie :D

Anula09 gratuluje dzidziola - cieszę się ze wszystko z maleństwem w porządku :D teraz to już tylko można się cieszyć :)
Agusiaczek30 - ja mam prenatalne 10 marca - ciekawe co słychać u naszych maluszków :) jak myślisz będzie chłopiec czy babka? p.s. masz bardzo romantycznego męża ;)
joasik01 no powiem ci że maleństwo mega duże ;) myślisz że chłopak? lekarz coś sugerował jaka płeć? ja się już doczekać nie mogę usg, żeby zobaczyć maluszka :D

A u mnie pogoda do bani jak nie śnieg to deszcz i cały czas zachmurzone :/ wykończyć mnie chce ta pogoda, jak wracam z pracy to najchętniej bym tylko spała :(

A mnie pogoda dobija
ja mam przeczucie ze bedzie dziewczynka ale to dla mnie malo wazne wazne zeby bylo zdrowiutkie ...
 
reklama
mloda i piękna witaj!

Ale chyba w takich śladowych ilościach ze nie ma to znaczenia ;))

U mnie dziś cały dzień w szpitalu w poradniach. Najpierw prenatalne - usg ok, parametry wskazują na zdrowego chłopaka ktory ma już 5,3 cm ;) - wyniki testu genetycznego z krwi za tydzień. Pózniej diabetolog - 2h szkolenia o diecie, węglowodanach, glukometrach. Teraz z zegarkiem w ręku, długopisem i kartka planuje 6 posiłków na dobę. Codziennie muszę tez 4 pomiary cukru robić - mam nadzieje ze dieta to ureguluje ;)

Od położnej w przychodni dostałam pierwszy gadżet - ceratke do przewijania dzidzi i nalepkę na samochód ;)

gratuluję udanych badań! a z dietką na pewno jakoś się poukłada!

13 marca mam prenatalne

i ja też:-)

Witajcie dziewczyny :) w poniedziałek byłam na usg prenatalnym- z maluszkiem wszystko ok. troszkę mam rozbieznosc między terminem z om 10.09 a z usg wyszło 6.09. dzidzia jest duża w poniedziałek miała 74 mm. ( hmm może to chłopiec )Lekarz od razu zapowiedział ze nie określi mi płci- zrobi to dopiero na połowkowym. Troszkę mnie to rozczarowało ale co ma być to bedzię ;) tak sobie myśle że może na nfz nie chce im się szukać;) maluszek w trakcie badania cały czas podskakiwał- odbijał się jak na trampolinie, wiercił i kręcił aż się lekarz śmiał. pobrali mi też krew na test podwójny wyniki w przyszłym tyg. W tym tyg widzę poprawę przy nudnościach a wymioty przeszły już od ponad tygodnia. Jutro wizyta z wynikami u mojego gina- może odstawi mi duphaston bo ostatnio coś o tym wspominał- od przed ciąży jestem na 1 tabletce dziennie ( profilaktycznie) - swoją drogą na niej po dwoch cyklach brania zaszłam w ciaże :) dziewczyny powiedzcie jak u was z ciśnieniem- ja mierzę w domu kilka razy dziennie bo miałam tendencje do skoków- jak się zdenerwuje ( jeszcze z przed ciąży). ale w domu pomiary wychodzą mi prawidłowe a jak pojdę do lekarza to tak się stresuję, ze zawsze mam podwyższone- mam syndrom białego fartucha ;)

gratuluję! a co do ciśnienia to może zaraz po przyjściu jak tylko chwilę odetchniesz poproś położną żeby Ci zmierzyła, jeśli oczywiście jest taka możliwość, ja miałam mocno podniesione po wyjściu od lekarza, a przed mieszczę się w jakiś normach... wydaje mi się, ze ważniejsze tzn dokładniejsze jest to mierzone w domu

MałaMi super, ze się pokazałaś!

ja z rana zaliczyłam badanka, a teraz padłam na kanapę, przeraża mnie to, jak szybko się męczę, co chwile muszę się położyć, albo choć usiąść, po zastrzykach kręci mi się w głowie, ehh, na szczęście do września coraz bliżej...
 
Do góry